Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma ne znam ni sam evo naživciro sam se bezveze treba mi apaurin... Jbo stoja ali što ne mogu nepravde nesposobnih ljudi na državnim jaslama koji rade i primaju pare za nerad a ja ih još plaćam to je strašno. Sad da se žalim i hodam po Sarajevu skuplja pita od tepsije. Dokle majka mu stara?
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nema toga. moras podnijeti zahtjev da ti se izvrsi povrat viska uplacenih sredstava. to ne carinjenje iduci puta, kojekakve "kompenzacije" su sve nezakonite stvari, i nemoj dopustiti da te uvuku u to :evil: :evil: :evil: to je isto kad odes u trgovinu, kupis Drinu za 2,5KM, a ona ti naplati 3,5KM, i kad skontas da te odradila, dodjes joj, i ona kaze, pa evo ti jos Orbit za 1KM (ili iduci puta cu ti Drinu naplatiti 1,5KM). Nope! Daj moje pare nazad, a Orbit daj materi svojoj.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Poslao sam im mail. Zvao sam prvo telefonom ali me prebacuju zovi ovaj broj zovi onaj a povraća mi se kad ih čujem.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne razumijem zasto si placao? Odmah si trebao ici sa zalbom prije placanja.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Zovi inspekciju.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kad je u pitanju drzava, oni veoma lako uzimaju novac, kad si ti njima duzan. Ali, kad su oni duzni, e onda ces se nacekati brate, i to dobrano.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma kakva crna inspekcija. Zovem danas kantonalnu inspekciju onako čisto informativno javi se neki čoban blehno nema pojma o čemu se radi.
    Zvao sam havera dole radi u jednoj špediterskoj firmi u Sarajevu on je više upućen pa da vidim može li se šta. Mada je ovo piši propalo. Što bi Zlaja reko treba bit pozitivan hehe.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Evo jedno lose iskustvo, lik sa 70.000 prodanih proizovoda prodaje HTC Punajc za automobil, narucim *(4$)* I cekam mjesec dana, dodje samo jedan kabal a ne i drugi dio. Kontaktiram ga i razuman je, posalje navodno opet pakovanje i kaze molim te sacekaj jos 4 sedmice.

    Ja totalno zaboravio na to, evo proslo je vise od mjesec, kontakiram ga, nema odgovora, odem na eBay resolution a ono samo 45 dana od datuma kupovine reaguju, inace ne.

    Sad razmisljam da li da mu kupim 10 itema po 1$ i dam 10 negativnih feedbackova ili sto god da ga ostetim koliko toliko, nije do para uopste nego eto, prvi put da budem prevaren pa mi krivo. :)

    Nick: gmtonline2000
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Cekaj da prodje malo vremena. Mozda se to pojavi.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Slazem se sa Alibegovicem, bas sam i ja mislio da me jedan lik sa ebaya izradio za Gran Turismo 5 Collector Edition, ono ja napravio preorder oko mjesec dana prije, lik tada imao 100% feedback, ali onda se odgodi GT5 za jos jedan mjesec i ostanem ja u kontaktu sa njim, i samo jedan dan lik nema acc-a vise, i vidim par dana prije toga poceli negative dojmovi da se sabiraju, lik pao na 80%, ja vec bio halalio, a bas tada bio onaj vulkan na Islandu, i aviona nije bilo.

    I tako ja i zaboravim na to, kada jedan dan dođe GT5, i onda odem na gmail, i tamo vidim da mi je lik poslao notifikaciju da je poslao igru.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma nema mi neg cekati, zao mi davati mu pare za los feedback, sta bude bit ce pa vidimo, hvala.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Naletih na internetu da Rajfajzen uzima neku dodatnu proviziju od 2-2,5% na sve što kupujemo preko neta, kao za konverziju a da to nema kod drugih banaka. Zna li neko nešto više o tome?
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    nazovi 033755010 pa ih pitaj, odmah ce ti reci.
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije istina.

    [​IMG]

    Provjerio sam, svi iznosi su tačno po računu. Naplaćuje se jedino konverzija valute.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ta konverzija je kod svih banaka znači onda je sve uredu. Jer ako kupuješ sa debitnom karticom na kojoj je KM a kupuješ nešto u eurima ili dolarima normalno je da će biti konverzija jer nije devizni račun.
    Ninja je li to online izvod ili si uslikao?
     
  16. Ninja

    Ninja Komšija

  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Obozavam Amazon!

    Narucim sebi 4 PS3 igrice preko njih prosle hefte: Red Ded Redemption, Assassin's Creed: Brotherhood, Resistance 3 i Batman Arkham Sylum (GOTY edition), i dodju mi jucer. mada, primjetim na jednoj, da je celofan poderan, i da je case pukao. Fali dio onaj gdje se zatvara. Kad sam skroz skinuo celofan, igra se sama otvori, jer fali onaj hakurik sto drzi zatvorenim. Sam disk je savrsenom stanju, i bez ikakve stete.

    Odlucim sinoc da se zalim na Amazonu po pitanju toga... napisem isto ovo gore. jos dodam da sam bio 'pissed' kad sam vidio da je puknuta... :D Kad evo sad ustao, i na mail mi dosao full refund za tu igricu u iznosu od 17$, hem mi ostavljaju igricu. :) Jos pored toga mi dodje mail, u kojem se izvinjavaju po pitanju toga. :D Plus mi nude djaba 1 day shipping ako se odlucim ponovo naruciti tu igricu.

    Tako da su me te 4 igre sad izasle 45$. :)
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    bosanac u americi......neprocjenjivo :D

    ajd nek nam se nekad i nesto lijepo desi :smt007
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ebi ga dino, nismo svi isti. mene bi neke stvari bilo stid reci, dok se drugi time hvale. ja sam slican slucaj imao sa ETS2 na store.origin.com. preorderovo sam igru 01.10.2012, i kad sam saznao da je za njih (store.origin.com) pomjeren release date sa 19.10.2012 na 26.10.2012, obratio sam se supportu i otkazao preoder i refundirali su mi pare. potvrdu o tome sam dobio na paypal, a igra je nestala sa origin clienta. reko to je to, odem isti dan i kupim igru na eurotrucksimulator2.com. Par dana kasnije, 23.10.2012 na store.origin.com kupim MOHA: Airborne (da iskoristim kupon sa popustom od 15% koji mi je support dao kad sam otkazivao preorder ETS2 :D :D), kad sam se po doslasku s posla kuci ulogovao na origin, vidim da imam kupljeni MOHA a tu se vratio i ETS2. odmah se javim podrsci i kazem da sam otkazao preorder za ETS2, da su mi refundirane pare, i da je ETS2 nekakvom greskom na mom accountu. kopiram ja njima sve, i key, i order number... kaze lik iz podrske da jeste otkazan preorder, ali da ne zna u cemu je fazon i sto je ETS2 kod mene na accountu. Zamoli me da sacekam malo, i dodje nakon dva minuta, i kaze da je i njegov sef pogledao o cemu se radi, i da je doslo do nekakve greske, i da mi poklanjaju igru. i tako dobih dva ETS2 za cijenu jednog, ali ne zato sto sam poletio kukati kako mi je ostecena jebena plasticna kutija od DVD-a koja kosta 30kf, s ciljem da dobijem jos jednu kopiju igre.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U sto seremo. Ni ne znas sve cinjenice, a pametujes, i izigravas majku Terezu.

    Ja u opste nisam trazio ovakvu soluciju od njih, nit sam ih u cemu slagao kad sam pisao claim. Jedino sto sam ocekivao da mi posalju novu kopiju, i sa njom kutiju da im vratim staru. Jer to im je policy. Volim imati svoje igre u mint condition-u, jer igre skupljam. Igre ne prodajem i ne mjenjam kad ih predjem, a ova je jos bila GOTY edition (nema takav case kupiti). Kada pises claim, moras tacno napisati u cemu je problem. Zahtjevaju tako, logicno. Tako sam i uradio (ako hoces Tereza, mogu ti claim sto sam pisao copy/paste?). Nit sam ih napadao, niti ista zahtjevao. To sto sam rekao da sam bio pissed, i jesam bio, jer kad sam ugledao da je case puknut, odmah sam kontao da je i igrica otisla u klinac. A kad su igre u pitanju lako se raspizdim. Oni su se odlucili za ovu varijantu, jer su garant vidjeli da sam njihova redovna musterija vec 5-6 godina i da u tom periodu nisam nikad ni los seller feedback, a kamo li claim ostavio, a uzeo sam desetine stvari. Plus su garant vidjeli da mi je i rodjendan bio taj dan kad su mi igre dosle (24ti okt).

    Da sam im htjeo suplju pricat, mogao sam im komotno reci da su mi sve 4 igre sto su dosle, da su ostecene, jer su dosle u istoj kutiji.