Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Je ali nigdje tog broja nema te 4 cifre na kraju... Evo čekam da mi uslika karticu i pošalje pa ću podijeliti sa vama da vidimo to...
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    3 cifre su na poledjini kartice na kraju polja za potpis. Kako ju je unio i verifikovao na Paypalu ako toga nema?
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Prije 20-ak dana sebi uzeo preko Amazona (a prodavac je u Hong Kong-u), cover za iPod, i isto za iPod zastitu stakla (4 komada). Sve me izaslo 2$, i jos djaba shipping za to. hahahahaha

    Nije mi jasno kako im se isplati slati iz Hong Konga 2 stvari odvojeno za par dolara, i ne naplatiti shipping na to. :?
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Posalji meni podatke na PM sve njegove :D Salim se, nemoj javno stavljati brojeve kartice ni u ludilu.

    Neke zemlje imaju povlastice sa tim izvozom, odnosno nude besplatne posiljke svakom ko izvozi iz (Kine), otud ti je uvijek 99% "Kina - Free Shipping", ono sto rade u posljednje vrijeme je:

    - Uzmu artikl koji kod njih inace kosta 5$ sa free shipping i prodaju ga za 3$ i stave 2$ shipping, samo da bi ta ista osoba mislila da je jeftinije, a u stvari i pare za shipping i sve uzmu sebi kao punu cijenu.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je najgore što je dosta robe kod njih fake. Recimo Siberia v2, dosta je jeftinija nego ovamo, ali je zato i 99% fake :|
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Poslao mi prijatelj pare i uplatio sam ih na svoj tekući pa ću mu ja platiti preko paypala. Da li mogu preko svog profila uzimati na thehut.com npr. pa na paypal kod plaćanja da stavim shipping to/njegova adresa?
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dodaj dodatnu adresu dostave, nisam probao, moze na eBayu zasto nebi tamo moglo.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    :twisted: :twisted: :twisted:
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kupujem drugu čipove za fb i plaćam paypalom i dobijem:

    Probao sa 2-3 različita fb profila i 2 različita računara sa 2 različite ip adrese i opet isto. Prije je normalno moglo. Lagano mi pp ide na živce sa ovim sranjima.
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Vidi jesul ti paypal i facebook email isti
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da li je ko uzimao sta sa:

    www.ioffer.com

    Citao sam malo i vidim da je vecina robe "fejk" ali citam i review-e da su stvari odlicne, pa sad reko da vidim sa vama.

    Iskustva?
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jesam ja jednom uzeo key za Win7, radio negdje pola godine i Microsoft skontao
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    kupovao ja rodici bundu..na slici debela bunda, prava zimska a u paketu obicna vjetrovka, sreca toliko je kasnila isporuka da je taman stigla na proljece kad joj je i vakat za nosati je :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Znaci pisi propalo. Hvala.
     
  15. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Je li još neko imao problema sa PayPal/Visa Debit (Raifaissen banka) kombinacijom zadnjih dana? Prošle sedmice (01.10.) sam sve koristio bez ikakvih problema, a jutros mi odbija karticu na checkoutu uz poruku "You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card".

    Malo sam rovio po netu, neki su uspjeli zaobići taj error kad kliknu na Continue, pa onda opet na Pay now, ali meni ne radi. Provjeriću i u banci je li do njih, ali u međuvremenu, sva pomoć i iskustva su dobrodošla.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam i ja problema sa kupovinom Zynga poker čipova, gore iznad 3-4 posta. Nema šanse da proguli transakcija poslao sam email na support faktički ništa mi konkretno nisu rekli.

    Transakcije na thehut normalno idu ili barem su išle do prije neki dan.
     
  17. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Provjeri sa bankom (033 755 010) da ti kartica nije kojim slučajem blokirana isl.

    Pozdrav
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nije blokirana. Evo baš sad naručio mikroprekidač za miš, uredno prošla transakcija.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mozda i PayPal misli da je glupost trositi pare na Zynga poker cipove, pa zato blokiraju. :D
     
  20. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Nije ni meni blokirana, sad uredno kupio Thief Gold sa Steama.

    Ali, to samo kad odaberem da platim direktno karticom - prvo sam probao preko PayPala i uspio sam se ulogovati, da bi mi izbacio neki drugi error nakon što kliknem na Pay now (nije izbacio istu poruku koju sam već spominjao gore). Nakon toga sam pokušao još par puta i što mi je još čudnije, Steam nije uspio ni da pristupi PayPalu kako bi obavio transakciju, već izbaci neki error. Izgleda da je do PayPala :evil:

    I da, uspio sam napraviti XCOM preoder na Zavviju (thehut grupa, btw) koristeći PayPal, ali ko da gledam, kada budu trebali skinuti lovu sa kartice, biće belaj :/