Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Ninja

    Ninja Komšija

    Računaj na 10% carine, 17% PDV-a, 10 KM takse i još koješta. I teško je potrefiti neki od tih tableta da valja.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jos ako dodje nekom brzom postom racunaj i spediterske usluge.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    znaci i ne bas isplativa solucija a ovdje kod nas se takvi tableti prodaju za 180-200 KM
    opet bi izaslo jeftinije nego kod ovih ali ne puno jeftinije
    btw.hvala na informacijama

    offtopic
    danas mi je dosao sat koji sam narucio sa ebay-a prije nekih 13-14 dana ,dostava iz hong konga i platio sam samo onu postarinu koja je bila navedena na ebay-u,nikakve ostale usluge poste/brze poste
     
  4. _amar

    _amar Aktivista

    Jedno pitanje, da li radi paypal sa maestro debitnom karticom od vakufske banke?
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Tesko.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. pac

    pac Komšija

    Samo kartice sa dodatna 3-4 broja sa zadnje strane (visa electron i ostale kreditne kartice).
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Interesuje me ima li ko iskustva s kupovinom obuce preko ebaya? Kakve carine pucaju na to? I prolazi li jos ono da se stvari salju kao gift pa da se carina ne obracunava?
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nikakav gift ne prolazi, to su price za malu djecu. Na jedan par obuce nebi trebalo biti carine, ja sam kupovao bar 5-6 puta.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Ako ti nikad nisu lupili carinu da onda sebi narucujem. U pitanju je jedan par ali koji je oko 190$ sa shippingom, tako da kad bi se obracunalo jos na to carina, pdv + 17KM onih troskova, pofino bi skocio iznos.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na 190$ ces platiti carinu 100%,i to ne samo na proizvod nego i na postarinu,nasi klocevi od carinika naplacuju po fakturi koju nadju u paketu onako u kompletu sa postarinom,jedino da se pokusas dogovoriti sa trgovcem da ti spakuje neku fake fakturu sa manjim iznosom u paket a da ti pravu posalju na mail.
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Dvoumim se izmedju 2 tena, jedne su 190$ druge 107$ sa shippingom :smt003
    Ocito da onda ove jeftinije idu pa i ako lupe carinu nece biti tako strasno.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam uglavnom iz engleske kupovao po cijeni 30-50£, carine nije bilo ni jednom. Ne znam za skuplju obucu, kod mene su bile uglavnom sportske patike.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da znas da smo skoro na jednu baterijsku svjetiljku od nekih 99$ sa shippingom platili 50km carine i pdv-a.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dino, to na sto si placao carinu jel dostavljeno nekom brzom postom ili drzavnom?
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    A eto isto tako sam ja nedavno uzimao K&N zracni filter za auto koji je bio stotinjak KM i nisam platio carinu, a po pravilu sve sto predje 50KM obracunava se. Uglavnom, poslao sam mailove ovim prodavacima, pitao mogu li staviti manji iznos u fakturi pa cu vidjeti sta ce mi odgovoriti. Kad bi ubo ove za samo 107$ to bi mjera bila.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li iko iskustva sa Fedexom i paketićima od 50-60$?
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Standardna klasicna posiljka dosla bh postom,jedino sto je bilo nesvakidasnje je sto je placena postarina ono koji dolar vise da se dobije tracking number. Da nije bilo fakture u paketu vjerovatno bi proslo bez carine jer je u pitanju baterijska lampa samo sto je neki trkaci model pa je skupa.
    Edit
    Evo nadjo koja je lampa u pitanju.

    http://www.zweibrueder.com/ENG/produkte ... .php?id=p7
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo ove tene koje su 81$ + shipping, ukupno 107$, uspio sam da se dogovorim za prodavacem da mi stavi fake racun u package.. Kaze da bi stavio 20$ cijenu na njih, sta mislite da li bi to proslo bez carine? Mislim da li bi bilo sumnjivo?
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma samo neka stavi, to im je i nabavna cijena tako da nemaju sta misliti - uostalom samo kazes da je kinezer.
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Vjerovatno i jest :)