Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Kako da se registrujem na amazon.com?
    Odnosno kad kliknem na buy, unesem broj kartice i ime na koje glasi, i kod popunjavanja billing infoa imam u state/province/region ponudjene samo americke okruge, ako ostavim to polje prazno vraca me na njega kao error.

    [​IMG]
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo uspio sam ovo srediti fazon je sto mi sad na orderu izbaci poruku da su game downloadsi samo za US citizense.. Ima li kakav nacin da se ovo zaobidje? Guild Wars 2 je na popustu vec na 39$, jos sa onim promo codeom spadne na 29$, jeftinije ne moze, 44 markice.
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    napravi acc sa americkim podatcima (imas onih generatora za komplet podatke koji ti trebaju), ja sam tako kupio nekoliko igara i sve su se uredno mogle registrovati na steam (mada ne znam je li taj gw2 dodje sa steam kodom ili kako vec) :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da li je neko naišao na stranicu koja prodaje originalne kaiševe za satove. Konkretno mi treba za jedan stari Swatch koji je u super stanju minus taj kaiš. Zahvaljujem.
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Ako trazi US adrese najvjerovatnije je i igra za US regiju. Provjeri prvo da ne bude kuku lele :smt005
    Najjeftinije za EU regiju je oko 60-70 km
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja imam amazon acc od prije puno godina, kupovao sam i dostavljali su neki ovamo, sad da me ubijes ne znam kako sam registrovao nasu adresu, ali 100% je radilo.

    Edit: Evo sad otvorio address book, imam BIH adresu, kliknem edit ima Country da se fino postavi, ne znam sta je zapelo kod tebe.

    [​IMG]
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    http://www.amazon.com/US-or-Europe/..._cd_dp_tp_sa_t?_encoding=UTF8&asin=B0091XHZW8

    Sudeci po posljednjem odgovoru, tj. ako se moze vjerovati u to, igra bi trebala raditi i u EU. Jer je isti lik pitao radi li i nakon par dana potvrdio da je kupio i da radi..
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Raja, trebam da primam neku lovu preko paypal-a, ali trazi mi verifikaciju kartice i uradim ja to, i odbiju to 1.95USD, i danas bas neke novce trebao da dobijem, kad covjek mi javlja, da mu prijavljuje error kako acc nije postavljen za primanje novca, i opet ja odem u pod sekciju za primanje novca i opet mi nudi istu proceduru, ovo neki bug u paypal systemu, ili ja nesto pogresno radim?
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da li si verificirao na kraju, ukucao one brojeve sto dobijes kad ti odbiju 1.95$?

    Dok sam vec u temi, juce narucio troje RayBan naocala pa cemo vidjeti sta ce biti sa njima.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jesam, i refundirali mi oni 1.95 usd, i sada me opet na isti postupak vracaju, nista zovem ih u pon.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eh onda nebi znao sta je problem, ako imaju opciju probaj sa Moneybookersima odlicni su.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koji model Rejbanki si naručivao?

    Ja sam nedavno uzeo aviator sa edel-optics.de, imam popust za sljedeću kupovinu 20%, pa da uporedim jer trebam naručivati uskoro.
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Narucio sam ova tri proizvoda:

    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... OC:US:3160

    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 3186wt_906

    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 774wt_1163

    Javi kakve su cijene kod tog tvog jer cu ja vjerovatno jos vise narucivat' ali ovaj ne daje discount, samo combine shippinga nudi tako da me izasao od prilike 55-60$ za troje naocala.

    Edit: Vec vidim da je ovaj Amer jeftiniji, sto je bilo i za ocekivati pa ti javim kakav je kao prodavac. Veoma je brzo odgovarao i ima 13.000 review-a tako da...
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Rjeseno je, zvao sam podrsku, bio neki bug u systemu, sad je sve ok.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja ne znam do cega je ali meni u zadnje vrijeme slabo dolaze stvari sa ebay.a. Bar svaka 3 dodje. Veze nemam sta je. Uredno su ljudi vratili pare, ali nije to poenta. Jel to nasa posta zabusava, posto ne dodje ni iz UK ni iz kine...
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Nasa posta zabusava. Meni je jednom postar ostavio u obliznju auto-mehanicarsku radnju paket (nije me nasao kuci) i tamo je stajao preko 6 mjeseci, dok slucajno nisam sreo tog auto-mehanicara. I kad sam sreo postara i zaprijetio mu da cu ga prijaviti onda se dozvao pameti.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo i moj brat se zali na slicnu stvar
    naime,narucio je neku jaknu iz kine prije vise od mjesec dana,covjek uredno poslao i sve a jos nije dosla
    nije dobio tracking ID,je li se taj broj inace dodatno placa
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Zippo, ovisno o vrsti posiljke, iz Kine se ne mozes nadati nekom slanju (visoke kvalitete) kao npr. kad kupujes robu iz Amerike i platis shipping masno. Ipak, ima svakakvih prodavaca pa danas dani nista nije zacuditi ali uglavnom su oni Free Shipping pa kad dodje dodje.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sreca pa imam dobrog postara.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moj poštar je kriza, ne što će nešto zahašat, već što kasni sa papirićem.

    Ja uvijek podignem paket, a tek nakon 2-3 dana stiže poštar i obavijest o prispijeću pošiljke. :D