Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Ninja

    Ninja Komšija

    Mene su karali. Za paket od 71$ su me oglobili ukupno 47 KM (10% carina + 17% PDV + 10 KM neka taksa + 2,5 KM carinski pregled + 4 KM za 4 uplatnice).
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Burton.co.uk pa ko hoce 70% snizenja dostava cca 6 funti 100% dolazi a ima svega

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nakon posta od njinje ja sam ovu stranicu što je bhd postavio pročitao skroz drugačije :lol:
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Tc tc neozbiljan si:)

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Znaci, :), situacija je sljedeca: prijatelj hoce da mi posalje nesto, nije nista tesko i veliko (oko 50grama plus 50ak dodaci, moze stati u obicnu kovertu), ali nije bezvrijedno, recimo da je do 100njak km, plus je koristeno. Zanima me kako bi bilo najisplatnije to poslati ovamo, i koje bi bile najmanje sanse da to ocarine?

    Ne znam da li pali ono kad se naznaci da je gift sto kinezi rade... Ovo je stvarno poklon i ne bih htio da me oderu ako procijene to da je skupo. Mozda da se posalje u obicnoj koverti sa mjehuricima, ali sa nekom preporucenom posljikom? Gledao sam FedEx i DHL i kod njih je preskupo da dodje, a USPS naplacuje oko 10-20 dolara, zavisi od brzine, a nije neka hica.

    Radi se znaci o SADu, i to onom daljem kraju, pa valja da pravo proputuje :)
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nek uvali u obicnu kovertu i posalje USPSom, nikako ovim kuririma, nebi trebalo biti carine.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Tako ce i bit evo, krece danas pa da vidimo koliko treba da stigne :) Ty
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav, evo mala iskustva i da upitam i pokoje pitanje.

    Narucio sa Bodybuilding.com i cekao 2 sedmice da posalju, kontaktiram podrsku i kazu da pojas zadrzava posiljku. Nakon sto smo se dogovorili da ga refundaju i da posalju dosla su mi 2 izvoda u DHL-a i pare nazad. Tracking brojevi su bili od jedne stare posiljke tako da je uvijek stajalo "Delivered" ali se nisam uzrujavao jer je prije doslo u roku od 10 dana. Evo sad nakon tacno 2 sedmice doslo ali u postu jer sam zaboravio promijeniti broj telefona pa me nisu mogli zvati, vjerovatno bi doslo jos jucer.

    Nego, jucer mi dodje opet "Items Have Been Shipped" od Bodybuilding.com ali sada je narudzba malo "izmjesana", sve su moji artikli samo neki proizvodi su stavljeni 3 puta a dok su neki izbaceni (uglavnom krajnja cijena je ista) i dobio sam DHL potvrdu da su i to poslali.

    S tim da mi ovo nije jos bilo pristiglo nisam htio nista kontaktirati pa kontam da je neka greska u sistemu. Ako mi ipak dodje drugi put kontakt cu ih i vidjeti sta je reci.

    Preporuke?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi jel iko kupovao sa kitbaga u zadnje vrijeme i koristio ovu DHL global mail poštu? Nikad da mi stignu dvije narudžbe od prije mjesec dana, a ranije uvijek redovno stizalo za 4-5 dana.
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Hoću da uzmem laptop u Austriji, ali bih da dobijem PDV nazad. Zna li ko da li će slovenski carinici prijaviti našim da sam tražio povrat? Ne bih da me izađe još skuplje, hhh.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Nije iskljuceno da ti se posiljka kiseli na carini, a da nemaju tvoj kontakt (sto nije cudo, cak i da ti svaki dan nesto carine). Kontaktiraj kitbag i nek ti daju neki tracking ili slicno pa da probas sam provjeriti gdje je zapelo.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kolega je u srijedu presao bez problema.

    Naravno nije garancija da ce svako, ali dobre su sanse za povoljan ishod.
     
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Je li nosio nešto jeftino ili poskup laptop? On će bit raspakovan, u torbi, mastan ako treba, samo je problem ako se carinici informišu međusobno.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    600 eura Sony Vaio.

    Za Slovenca ostavis folije na njemu, ali 90% da ga nece ni gledati, onda u voznji do Hrvata ih samo skines i bubnes ga u torbu.

    Ja sam licno dva puta bez problema prosao, jednom od 800, jednom od 600, doduse prije dvije godine, i eto kolega prekjucer isto bez problema.
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    He who dares wins.
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    otvorim jutros paypal cisto da provjerim nesto kad imam sta i vidjeti

    [​IMG]

    pojma nemam da sam uopce trebao dobiti neke novce na karticu i koliko znam trenutno na debitnoj nemam ni marke jer nisam trebao nista kupovati u zadnje vrijeme, samo da provjerim je li se jos neko susretao sa ovakvom porukom i da li ja sad trebam ici u banku i njima objasnjavati sta je u pitanju ili da kontaktiram paypal i provjerim sta je u pitanju

    sto je najgore uopce ne znam od kad ovo ovako stoji, nisam nista kupovao mozda mjesec-dva
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Koja je banka?
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    raiffeisen
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Evo bas sad vidim ovo na paypalu:

    "If a previous withdrawal failed, and you want to use that credit card or bank account again, click Contact Us at the bottom of any page."
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav ljudi
    da li se isplati kupovati ove kineske tablete sa ebay-a,do nekih 80 dolara sa dostavom tipa
    http://www.ebay.com/itm/7-Capacitive-A1 ... 1e75e300ec

    da li je neko kupovao i kakva je sansa da me sansa carina,je li ono do 50 eura ne carine ??

    i je li se na ovo placa i carina i PDV,znaci jos nekih 30% na sadasnju cijenu,ako me zakine

    ili je bolje kupiti ovdje kod nas,vidio sam u pro mediji 160 KM
    znaci tablet ne treba nista posebno,youtube,skype,par internet stranica i mozda nekada neka igra

    mada sam nasao na ebayu i da me izadje preracunato do 100 KM sve sa dostavom,nije ovaj sa linka iskljucivo,cisto je primjer