Otvoren PAINTBALL klub u Sarajevu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Nov 16, 2008.

  1. JasonH

    JasonH Aktivista

    Ja imam taj broj u imeniku i nikad negledam na forumu zato nisam primjetio ..
    Al mozes i ti saint prepraviti , samo edit post .

    Btw sto se tice Zagreba , nisam rekao da imam dobru ponudu nego da imam momka koji ce mi dovuci to vamo :)
    Al ipak bi vise volio doci na lice mjesta uzeti marker pogledat ga malo , masku rukavice itd.

    btw saint , jesil ikada igrao sa "orion" markerima ?
    Kakvi su ?
    Vidim da su jeftini pravo , pa bi jos na njega stavio grip i neku finu cjev ako su dobri..
     
  2. saint

    saint Aktivista

    niam igrao sa orionom ali sam cuo da se nisu pokazali ali ko ce znati ljudi svasta pricaju,vec sam spomenuo ako hoces pouzdan i nadogradiv marker uzmi a5 nepoderiv je :D ,ja koristim pilot ali je to takmicarski marker
     
  3. Edinho

    Edinho Novi član

    mora li se bit punoljetan za igru, neko mi je reko da mora i to.
     
  4. saint

    saint Aktivista

    bilo bo lijepo ali nije obavezno sve je objasnjeno u postovima iznad
    pozzz
     
  5. JasonH

    JasonH Aktivista

    Kolko je on para sa novim grip-om?
    Znaci uzo bi njega i grip ..

    Eh sad imam jos jedno pitanje sto se tice kluba.
    Ocel biti moguce kasnije i jednu bocu zraka nabaviti , jer moj marker ce biti sa zrakom 99% radi igranja i vani.. na -0
     
  6. clopex

    clopex Aktivista

    Saint, de mi reci koliko otprilike se plati carina na jednu pusku??
    Gledam otprilike cijene tipman-a oko 300KM onda carina ne bih trebala da bude vise od 100KM!?
     
  7. saint

    saint Aktivista

    vjeruj da neznam jer smo mi uzimali na veliko ali kad sve saberes porez,carina,shiping dodje skoro nekih 70% na cjenu proizvoda :?
     
  8. clopex

    clopex Aktivista

    Ma pitam onako radi informacija.
    Pricao sam sa onim tvojim prijateljom Tarik (jel tako se zove??), u vezi otvaranja PB centra u ZE, dao mi je veoma dobru ponudu, evo ja pokusavam naci prostor u Zenici da bih mogao otvoriti PB ali tesko da se moze naci zatvoreni prostor od oko 800 m2. Ima u Zenici jedan dio zove se Poslovna Zona, u tu su ogromne hale, mislio sam to uzeti pod kiriju ali kad sam cuo cijenu ... 5KM + PDV po kvadratu a treba oko 800 kvadrata pa sracunaj!!
    Ali mislim da ce se to moci spustiti ako Bog da. Pa onda ce moci da bude takmicenja izmedju SA i ZE. i svasta jos nesto. Nadam se da ce upaliti moja ideja.
     
  9. JasonH

    JasonH Aktivista

    Sacekaj 1 , ukidaju se carine na uvoz iz eu , pa bi ti mozda pomoglo..

    A sto se tice prostora , mozes ti i na otvorenom ako je neki fin prostor .. , ili sumu ako imas finu..
    Samo umjesto co2 uzmes zrak.

    A saint posto vidim da ces ti biti nesto u savezu :) cim imas toliko informacija ..
    Kada vec mozemo ocekivati ligu?
    I ocel biti i 3man i 5man ili samo jedna od te dvije ?
     
  10. saint

    saint Aktivista

    eh ovako clopex nemoj nikako raditi zimi na otvorenom iz vise razloga vec sam govorio o co2 na koliko trokira,ideja sa zrakom ne izvodiva al eto mozda i negdje na netu pise :D ,imas tu jos led kisa nedo bog da se neko povrijedi ....... puno stvari.

    jasonH. palnira se i bice ubrzo cim saznam nesto vise i preciznije javljam
     
  11. becho

    becho Novi član

    Na zimi se moze igrati ako imas zastitu za bocu i cijeli marker. Napravio sam toplotnu zastitu za cijeli marker tako da nema ogranicenja za minuse, pa i do -20... helem nejse a uz to sam nabavio zimske kuglice, tako da se moze igrati i po snjegu, kisi, samo NE na jakom vjetru jer onda kuglice ne pucaju pravo. Ja imam 12x Orion2 i super su se pokazali jeftinije su samo nekih 10 eura u maxu od tippmenn... Najvaznije u svemu jeste odrzavanje markera... :lol: :lol: :lol:
     
  12. clopex

    clopex Aktivista

    Nisam ni mislio na otvorenom po meni je bolje zatvoreni prostor, a ako bude mogucnosti mozda kasnije neki otvoreni ali samo kad je toplo.
     
  13. becho

    becho Novi član

    Slazem se u zimske dane, ali i u to vrijeme uz odgovarajucu opremu je dobro vani... Takvih klipova ima youtube mali milion... Sve zavisi od sklonosti igraca, a oni se dijele na dvije strane, ljubitelji replike pravog rata i ljubitelji profi paintballa... 8)
     
  14. JasonH

    JasonH Aktivista

    Cek , ti drzis klub onaj gdje su kombinezoni Armije BiH? :)

    Mogo bi i ti dole u oglase , pa da vidimo cjenu i tako to , da malo i na otvoreno izadjemo dok nije "pravo " zazimilo
     
  15. clopex

    clopex Aktivista

    Saint, koja je najbolja marka pusaka, tj markera?? Koliko sam vidio i ovaj Spyder je pravo dobra marka pored TippMann-a??
     
  16. clopex

    clopex Aktivista

    Saint, kakva je ovo marka i puska, valjal sta: Spyder PILOT ACS Black
     
  17. JasonH

    JasonH Aktivista

    Vidi , kolko sam shvatio otvaras teren " na suhom" za speedball , to jeste klasicni paintball ..
    Onda ti je najbolje uzeti neke markere za speedball , uzmi nekog tipmana

    tipa
    http://www.hrpaintball.hr/WebShop/index.php?c=33&p=454

    Jer su neunistivi markeri..
    Ili uzmi one Orion , ako nisi bas pri parama.


    Saint , ako nije tajna , koliko ste platili one "balone" sto su po terenu..
    Mozda je malo glupo pitanje al me zanima..
     
  18. saint

    saint Aktivista


    jeste glupo je pitanje :D
     
  19. saint

    saint Aktivista


    ja sam pravo zadovoljan sa acs-om,imas PM :)
     
  20. JasonH

    JasonH Aktivista

    Kladio sam se sa burazom da je vise od 5000 KM pa zato , al haj nema veze..
    Narucio sam sebi masku iz hrvatske , u petak bi trebala stici ako je budu imali na stanju ..

    btw saint koristi edit :smt004