Overclocking d965p-ds3

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Tandrli, Aug 6, 2007.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma kako bolan!
     
  2. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    neznam vise ni sam
    sta da ti kazem
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Hajd na MSN pa da detaljno uradimo svaki djelic BIOS-a
     
  4. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Ja vjerujem da bi ti ovo trebalo pomoci. http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=51612

    Ja imam P5B Deluxe, E6600@3GHz, 8800GTS@600/900, 2GB RAM-a, i ostale dzidze i sve to napaja Chief od 350W :p. Radi bez problema vec neka 2 mjeseca. Testirano sa: Orthosom, TAT, 3DMark, real igre.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno :D Chief je to. :D

    @Quark: koliko se kod tebe Chief zagrije i koliko zraka izbacuje pri opterecenju?
     
  6. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    jedna stvar
    ja u compu imam
    Sata
    dvdrom
    dvdrw
    lan karticu
    Skystar2
    2 modula rama
    i PCIexpress grafu koja zahtjeva dodatno napajanje

    e sad kad sve saberem moj komp vuce 380W

    ali posto sam kupio napojnu od 500W chieftech malo sam racuno kolko je kad clookam kad ono 540W )sa naponom od 1,38

    sad kolko je sve ovo tacno neznam al sam racuno preko ove stranice
    http://www.extreme.outervision.com/psuc ... orlite.jsp

    i cojk je non stop updejtuje.. znaci nije zastarila
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    vec sam ti rekao da je taj kalkulator prdina bara.
     
  8. Loki

    Loki Komšija

    Nakon pročitanih više topica o ovim pločama i više pokušaja sa različitim postavkama i verzijama BIOSa, jedini je zaključak da nešto nije u redu sa ovim pločama.

    Meni se nakon promjene nekih postavki u BIOS-u računar uvijek restartuje, znači skroz se ugasi pa upali, mislim da se to nije prije dešavalo kad sam bio u mogućnosti da clockam. Uostalom zapeli ste čovjeku za napojnu a ja već rekao da imam isti problem sa manje potrošača i boljom napojnom.
     
  9. Looney

    Looney Komšija

    hhh :lol:

    Kod mene takvi kalkulatori kazhu da mi treba oko 470W a ja sve vrtim na 400W MSIndustrial :lol:
     
  10. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Ma kad masina nije opterecena ( kad surfam ) napojna je doslovce hladna. Kad igram malo se zagrije, sto je i normalno, al' nista strasno.
    Napojnu i ne cujem prilikom opterecenja jer je nadjacava ovaj vent na zadnjoj strani. Osjeti se da malo vise zraka izbacuje pri opterecenju, a koliko, to ti ne bih znao reci.
     
  11. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    nemer reno pa djaba je .. vidit cu da slika sav bios
    cim mi se napune baterije za aparat

    vidjamo se
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    OK, tacno tako je i kod mene. U idle-u doslovce hladna i ne puse gotovo nista, dok se u loadu isto malo zagrije ali samo neznatno vise puse. Rekao bih da u idle-u puse kao da je 12cm vent na 400rpm, a u loadu na 500-600. E da, kad sam poiskljucivao sve ventove i masinu prebacio u stand-by (disk ugasen), po prvi put sam cuo napajanje. :D
     
  13. Looney

    Looney Komšija

    Joj Stivi kako prichash o njoj nagovorit chesh me da je kupim :roll:
    Sry na OTu :roll:
     
  14. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Ma napojna je vrijedna svakog novcica koji sam dao za nju, a sto je jos vaznije (barem za mene), potvrdila da uopste nisu potrebna neka extreme napajanja za danasnje masine. Mada nekih "bu-bu xin" wati nikad nije na odmet :wink:
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Tandrli, provjeri dobro ono 4 pinsko napajanje koje ide na vrh matične (2x12V, 2xGND)
     
  16. Tandrli

    Tandrli Aktivista

  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sve o sto si postavio je normalno.

    Nego de mi reci, znaci proc radi uredu na 266MHz, znaci cim postavis 1MHz više nece da boota?
     
  18. Tandrli

    Tandrli Aktivista

    pa nisam ni probo stavljati na 267
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zašto?
    Btw.....de mi reci koliko ti Everest pokazuje napon!
     
  20. Tandrli

    Tandrli Aktivista