PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovini

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Esh, Apr 6, 2011.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Pozdrav.

    Jeli postoji mogućnost slanja novca preko bankovnog računa iz BiH na nečiji paypal račun.

    Hvala.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Sto nebi moglo? Uneses debitnu karticu koja je vezana na taj racun na PayPal i vozi.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Nisam upućen. Mislio sam direktno uplata sa bankovnog računa na paypal račun,onaj koji uplaćuje nema paypal ni karticu.

    Hvala.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Ne moze tako.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Tamam.

    Hvala na odgovoru.
     
  6. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    pozdrav,

    zanima me u vezi PayPal-a i debitne kartice sljedece..
    Evo primjer, recimo da sam primio par uplata sa razlicitih adresa. Uplate nisu bile u isto vrijeme (isti dan), nego kroz 2 mjeseca npr. 5 uplata. Sve to je islo u pending balance. Neki dan sam dobio email za "automatic transfer" novca na karticu.
    Da li se jos uvijek taj poslani novac nalazi na PayPal stranici ili je izbrisan jer je prebacen na karticu ?
    Mislim da sam procitao da novac, ako se prebaci sa PayPal na karticu, PayPal uzme proviziju od 10 $ ili KM. Gdje mogu provjeriti koliko je PayPal sebi uzeo ?
    Ako to vazi i za automatic transfer, gdje mogu ukinuti tu opciju i cekati da sav novac bude available i tek onda prebacim na karticu da mi ne bi svaki put uzimao 10 $ nego jednom ?

    Mozda sam malo opsiran ali eto :)

    Hvala ;)
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    "Da li se jos uvijek taj poslani novac nalazi na PayPal stranici ili je izbrisan jer je prebacen na karticu ?"

    Ako si dobio email za automatic transfer, pare su ti prebacene na karticu. Nije vise u balance nego on ode na nulu, a sta god imas ide ti na karticu. Treba proci par dana dok ne legne na racun, meni je evo recimo 1. prebaceno, 3. je bilo na racunu, otprilike je oko 2-3 dana uvijek to.

    Imaj na umu da se samo balance prebacuje, a pending ide prvo u balance, pa pri povlacenju para ide na karticu.

    "Mislim da sam procitao da novac, ako se prebaci sa PayPal na karticu, PayPal uzme proviziju od 10 $ ili KM. Gdje mogu provjeriti koliko je PayPal sebi uzeo ?"

    Paypal uzima 5$ za povlacenje na debitnu u BiH, i prilikom povlacenja, ako imas 100 dolara javice ti da mozes povuci 95, i toliko onda dobijes na racun. Ovo je slucaj samo prilikom rucnog povlacenja, ako ti radi automatic taj, (a cim si dobio mail radi :)), onda nema provizije i koliko si imao na balance, toliko ti i prebace. Tako da to dodje jako zgodno, kad malo krene sta pristizat uvijek ti 1. prebacuju, dodje kao penzija :)

    To trece pitanje je znaci u ovome gore, za automatic nema nikakve provizije i ne sikiraj se. Imas u recent activity, [​IMG], i tamo desno ti pise koliko je povuceno, pa to uporedi sa balansom kojeg si prije imao. Ako odes na detalje transakcije vidjeces da je "Fee amount:
    $0.00 USD"
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Hvala Ahmete kralju na brzom odgovoru ;)
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Nista :) Kad vidis da li ti je leglo javi po kojem je kursu, dolar nesto skakuce ovih dana, a ako su veliki iznosi zna biti 20-30km razlike, sto nije za bacit :)
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    meni je u unicredit racunalo po 1.46 premalo fakat
     
  11. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    na listingu od banke je leglo u EURima. Na PayPal stranici USD, na kartici EUR, a ja kad dignem BAM :D
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    jedini problem kod paypala, je konverzija u 16 smjerova :D
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Zar ti na BAMovski račun liježu EURi?
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Pare možeš povući jedino na Visa karticu, a njih ne možeš dobiti u devizama.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Zato i govorim, ta visa je vezana za tekuci racun na kom su BAMovi.
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Stvari zbog kojih sam presao sa svim klijentima na Moneybookers:

    - 30 dana dok ne postanu pare aktivne na PayPal
    (instant na Mbookers)

    - Velike provizije (neko uplati 100 eura tebi legne 5 eura manje, zaboli na vece sume)
    (veoma male na Mbookers u odnosu na PayPal)

    - Novac postane "Available" i ja i dalje ne mogu poslati nikome dok mi ne legne na karticu = nemogucnost slanja sa paypal accounta nego samo direkt sa kartice.
    (medjusobno kako zelis na Mbookers)

    - Prebacivanje
    (par dana prije legnu pare sa Mbookersa a mogu poslati i na bilo koji bankovni racun)


    Jedina mana je sto nema svuda placanja sa Mbookers / Skrill ali polako pocinje i to zato nemojte se patiti ako za tim nemate potrebe.
     
  17. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Valuta transakcije je EUR, a uplate i trskovi su KM. Inace, banka je Raiffeisen i debitna je kartica.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Da se izbjegne konverzija najbolje account na PayPalu staviti u tu valutu sto se prima, a to je najcesce USD (meni to pase recimo), i onda obicno prebacivanje kod banke u BAM i eto ga :)

    Donjapa, sto se tice tog tvog:

    "- 30 dana dok ne postanu pare aktivne na PayPal"
    Ovo haman nije vise slucaj, meni pare ne idu u pending nego odma postanu u Available balance, ne znam sad da li je kod svih tako.

    "Velike provizije (neko uplati 100 eura tebi legne 5 eura manje, zaboli na vece sume)"
    Ovo ima kad se salje direktno sa PayPala na PayPal, pa ona druga opcija, kao services, i kad preko toga se salje provizije ima. Na $100 uzmu oko $5 :( Ali kada se "vuku" odnekle pare, recimo sa ovih freelancing sajtova i tako tih stvarcica, ako se povuce 300, toliko i legne, nema tu provizije nikakve.

    To trece jeste glupost, a za prebacivanje dok god lijeze na racun meni ne smeta, nisu 2 dana neki dug period :)
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Ja imam saldo u USD i EUR na Paypalu i dešava se jedna konverzija, ona u BAM.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Re: PayPal primanje novca i za korisnike u Bosni i Hercegovi

    Ahmete, meni ode Available isto kroz par dana, ali sta mozes uraditi sa njima? Mozes ih prebaciti sebi na racun za 5$ troska ili cekati 1. da se same prebace.

    Trositi ih ne mozes a ni slati nikome = provjereno. Radim sa transakcijama skoro svaki dan tako da mi igra ulogu i onih 5$, sa Freelancera pare nisam prebacio na PayPal vec godinu dana jer mi na MB legne odmah, nema cekanja (provizije nema ni u jednih) a onda ih mogu na karticu prebaciti i u roku od 5 dana vec trositi - opet putem PayPal-a.

    PayPal koristim, bez daljnjeg, kad nekom saljem novac tad nije o mom trosku, sve placam gdje moram PayPal-om ali licne transakcije izbjegavam.

    @Konverzija

    PayPal USD 90% i kad mi skida sve u BAM prebacuje na RF karticu, nije mi jos u EUR ikad prebacilo, barem ne da sam prebacio.