PES5 problem

Discussion in 'Igre i konzole' started by Free_web, Apr 15, 2006.

  1. Free_web

    Free_web Novi član

    Pozdrav svima. Prije dok sam imao ATI RADEON 9200 SE PES5 mi je radio odlicno. I onda mi je crkla graficka pa sam kupio ATI 3D club 9550 (128 MB) i sve igre(COD 2, BF2 itd.) rade debro (bez nekih specijalnih efetata), ali samo mi PES5 trza. I to sve namjestim i formaciju i onda udjem da pocnem utakmicu ali onda trza skroz. Smanjio sam vecinu opcija u Ati Tray toolsu i onda kada udjem u PES opet trza i onda kada pritisnem ALT+ENTER (da predjem u window mod) i vratim na full screen onda igra ide dobro. Molio bih za pomoc ako neko zna o cemu je rijec. :roll:
     
  2. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    izbrisi ATI TRAAY TOOL restartuj pc i nakon tog pokreni igru a pogledaj i rezoluciju nema logike da ti trza...


    (ne moze se odlicno igrat pes5 na 9200SE )
     
  3. Free_web

    Free_web Novi član

    Izbriso sam Aty tray tools i pokreno PES i radila jedna utakmica OK.
    Ali onda kada sam poceo drugu utakmicu opet pocelo da trza. :cry:
     
  4. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    de objansi kako trza ? i usput de reci konfiguraciju racunara koji posjedujes ?
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    :lol:
     
  6. Free_web

    Free_web Novi član

    Konfiguracija je sljedeca:
    Intel Pentium 2,8 GHz
    512 MB rama
    80 GB HDD
    ATI 3d club 9550
    maticna: ASUS P4P800 SE

    Neznam kako da objesnim al obicno trzanje i to sitno ne ono da trzne pa neide igra, nego samo brzo trza ali nije ni blizu normalnoj igri.
    Evo i snimak od par sekundi.
    Download
     
  7. Chem

    Chem Komšija

    moze biti do drivera
    a poslije tog ati toola i meni su bili poceli problemi al kad sam oborio system i ponovo sve instalirao sve je sljakalo
    a s tom konfiguraciom mora de leti
    ja imam slabiju al leti bez problema
     
  8. kamikaza

    kamikaza Aktivista


    ma ne ba vidis da mu radi jedna utakmica a druga nece jer u prijatelja je bio slican probelm NE TRZA ono klasicno kako da se izrazim vec ga bas zejebaje osjeti se jebiga nemogu nac rijeci kako da objasnim jer nema logike da mu jedna utakmica radi dobro a druga trza :lol:
    ako razumijes sta ocu rec :D

    EDIT: al evo sjetih se recimo WOW kad napravis server na jednom kompjuteru on trza bez obzira na konfiguraciju kompjutera nema veze postavke i rezolucija vec moras podesavat nesto na WGGD (server tool)
    a ima jos jedan licno sam imao to cini mi se da sam postavio i temu ovdje : radi sve dobro 10 sekundi onda TRZNE pa opet tako svakih 10 sekundi i u igrama mi je bilo, na kraju se ispostavilio DVD room nije bio uredu
     
  9. Free_web

    Free_web Novi član

    Izmjenjo sam hrpu drivera i Omega i Catalyst ali opet me zeza.
    A kakav server tool.
    Inace PES igram bez dvd-a.
     
  10. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    ama nikakv server tool to ja navodim primjer za wow posto LOOLce zilo pa zato
     
  11. Free_web

    Free_web Novi član

    :lol: aha ok. Ja mislio imas rjesenje. :lol:
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    mislim da znam na sta mislis dok sam koristio 9600xt 256mb imao sam isti problem sa pes4 + desavalo mi se da na nizim rezolucijama 800x600 fuli sliku u rendanji ...vidi se kao kosa smetnja na vertikalnoj liniji prve i druge linije ekrana ako ga djelis po trecini.
    na vishim rezolucijama se to nije desavalo...rijesenje je bilo tada
    kada sam ugasio u driverima neku od nebuloznih opcija neke dxt texture nesto z buffer ...itd i kad sam haplicirao ha jelde wolf patch...istih problema nemam otkako koristim gf6600 i pes 5
    :D

    mislim da ti je tu setovanje drivera problem
     
  13. Free_web

    Free_web Novi član

    Probo sam i z buffer mijenjat, ako mislis na ona force z-buffer.
     
  14. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    znas sta onda ponovo instaliraj "najnovije drajvere" i probaj to mi je nejasno sto trza :|
     
  15. Free_web

    Free_web Novi član

    I to sam uradi. Probo najnovije Omega, a i Catalyst.
     
  16. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    jel ti imas oba drajvera instalirana ? :!: :!: :!:
     
  17. Free_web

    Free_web Novi član

    Ne, sad su mi Omega.
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    Haj ti fino reinstaliraj igru.
     
  19. Free_web

    Free_web Novi član

    If da je to problem ne bi ni pisao ovdje. :) Reinstaliro sam je 20 puta do sad.
     
  20. Chem

    Chem Komšija

    baci cd i kupi drugi :mrgreen: :mrgreen:
    neznam jesi li probao sa sistemom
    mozda je izgreban cd