Pillars of Eternity 1 & 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Beeblebrox, Sep 15, 2012.

  1. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

  2. Esh

    Esh HWB

    Jedva cekam da vidi igru koja je finansirana preko Kickstartera pa da kazemo "e, ljudi, ovo je vrijedilo" :)
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jel ima nekih early screenshota, video? Nije valjda da ljudi daju bas naslijepo pare?
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Obzirom da na igri rade Chris Avellone, Tim Cain i Josh Sawyer, nije bas da je skroz naslijepo.
     
  5. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Iduće godine bi trebali vidjeti prve naslove koji su krenuli preko Kickstartera, mada raja napominje da je već izašao Faster Than Light (FTL), koji je bio i na Kickstarteru, a koji već hvale okolo. Inače, merak mi je gledati one Double Fine Adventure behind the scenes dokumentarce koje izbacuju svako malo za backere, tako da mi se već isplatilo onih 15$ što sam dao za igru. Plus, prema do sada viđenom i onom što pričaju u epizodama dokumentarca, vjerujem da će biti odlična :D
     
  6. senad_986

    senad_986 Komšija

    I evo ga prvi ss iz igre. Izgleda odlicno.
    [​IMG]
    Kickstarter kampanja traje jos tri dana i trenutno su na $2,87 miliona, a ako dostignu 3 miliona, dodace stronghold kojim ce igrac upravljati, a na 3,5 miliona jos jedan, drugi, veliki grad.
     
  7. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ne vidjeh temu. Extra zamisao, jedva cekam da vidim kako ce izgledat. Nadam se kompleksnosnosti na nivou Temple of Elemental Evil :p

    Al jebga, valja 2014. docekat :(
     
  8. senad_986

    senad_986 Komšija

    Neka ne zure, obzirom da nemaju izdavaca da im puse za vratom, neka polako rade i ostvare svoje zamisli, pa da i 2015-e izadje.
    Raja se zadala pravo, evo skoro 3,5 miliona - 13 sati ostalo. :)
     
  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    Konacna Kickstarter cifra je $3,986,929! Novi Kickstarter rekord kada su u pitanju video igre. Iz studija kazu da su uz uplate preko PayPala daleko preko 4 miliona - sasvim dovoljan budzet za izradu vrhunskog izometrijskog RPG-a - jedan Witcher 2 je imao budzet $8 miliona, a ispao je sjajno i bolje od vecine AAA naslova.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. senad_986

    senad_986 Komšija

    Gampeplay teaser i zvanicno ime - Pillars of Eternity.
    Kakva RPG godina ce da bude 2014. - Torment, Eternity, Wasteland 2, South Park: Stick of Truth, Dark Souls 2, DA: Inquisition, Witcher 3.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Podsjeca me na Baldurs Gate i Newervinter Nights, bit ce ovo odlicna igra.
     
  14. vutra

    vutra Komšija

  15. senad_986

    senad_986 Komšija

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    u cemu je fazon sa ovom igrom, raja donira, i igra je free ? (donirala..)
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ko je donirao iznad neke vrijednosti, dobije igru kad izadje. Ko nije, kupi je.

    Meni super izgleda. I studio je odlican, nadam se da nece razocarati. Meni je Wasteland 2 bio meh, a i Divnity mi nije tako dobar koliko je nahvaljen.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    e to je super :)
     
  19. vutra

    vutra Komšija

  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Vauuuu, copor (vukova) ljudi zivi od 3 miliona...

    [​IMG]

    (Funded! This project was successfully funded on October 17, 2012.)

    ... :smt016 , za ovo vrijeme bi ljudi u BiH napravili epic igru ... 4 nova engina, bilion hardware unapredjenja itd, itd ...

    ... mozda bi pomislio da sam ljubomoran, ali uopste me ne privlaci, fuj !