pitanjce

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, May 11, 2006.

  1. woland

    woland Aktivista

    mislim da sam vec jednom negdje na forumu kukala kako mi kompjuter ledi cesto kada gledam tv preko njega...vise ljudi mi je savjetovalo frmatiranje diska, sto je bilo krajnje vrijeme da se uradi i mimo ovog problema...elem, formatirala sam disk, ali je problem i dalje ostao...povremeno se ledi kompjuter kada gledam tv, ne uvijek...da li da ugradim jos ram memorije? imam 256 + 128 sdrama.
     
  2. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    ugradi jos memorije
     
  3. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Da nebi bilo loše ubaciti još rama....bilo bi najbolje kad bi mogla imati jedan giga..ili prevedeno 1024..mhz...ali malo provjeri moguće je da i drajveri znaju malo zezati stvar...ako znaš proizvođača tv tunera pogledaj na njihovoj stranici da li ima novih drajvera ..pa nije od goreg...staviti i nove drajvere...a ono sa hardom...to je svakako dobro formatirati kad se sve zablesira.... :smt023 :smt056
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koja je tv-karta u pitanju?
    Ubuduce napisi cijelu konfiguraciju kad imas problem pa i mi lakse skontamo o cemu se radi.

    Ja mislim da imas dovoljno rama. Kod mene je sa 256MB sve uredno radilo. Mozda da probas drugi software. DScaler je jako dobar.
    Naravno, podrazumijeva se da su ti driveri iz ovog vijeka. :wink:
     
  5. woland

    woland Aktivista

    tv kartica je: leadtek winfast 2000xp expert

    a, ovo je konfiguracija:
    Matična ploča:
    Procesor AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+
    Naziv matične ploče Matsonic MS8308E(P) (2 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DIMM, Audio, Video, LAN)
    Chipset na matičnoj ploči SiS 730S
    Sistemska memorija 320 MB (SDRAM)
    Tip BIOS-a AMI (09/13/02)


    drivere sam instalirala sa cd-a koji su doslu uz tv karticu.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo na linku ispod imas novije drivere i software. Skini sve pa probaj. Koristi "Driver uninstall tool" da skines stare drivere.

    Konfiguracija je sasvim uredu. Ne nedostaje ni memorije ni "snage". Problem je sofware-ske prirode.

    http://www.leadtek.com.tw/eng/support/d ... +%2F+RM%29
     
  7. woland

    woland Aktivista

    hvala puno! upravo skidam drivere, pa se javim kako se proslo :D
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ne javlja se. [​IMG]
     
  9. Ace_

    Ace_ Aktivista

    pa gleda TV :D
     
  10. woland

    woland Aktivista

    uh...

    ovako: sa driverima nije nikako islo...radila sam premo uputstvu koje ima na sajtu, ali mi nije poslo za rukom da ih instaliram kako treba...elem, sistem restore je spasao stvar :D ali sam uspjela instalirati novi program, pa cu isprobati da li mi ledi kada preko njega gledam...uglavnom, javicu se ja opet :D
     
  11. Venom

    Venom Aktivista

    kako niko nije primjetio ...

     
  12. Chem

    Chem Komšija

    ma to je samo sto se covjek nije naspavao :D


    Vidi da ti se ne pregrijava neki dio na racunaru ,pa da ledi...
    Jel ti radi odredzeno vrijeme pa ledi ili odmah cim ukljucis,,,ako je ovo drugo onda moguce da je do programa ili drivera.
    barem ja mislim jer kad se meni pregrijavo processor tad mi je ledilo
     
  13. woland

    woland Aktivista

    nekad ledi minut nakon sto ukljucim program za gledanje tv-a, a nekad mogu gledati i po sat i vise, pa se onda desi...nekad i ne ledi nikako i mogu s mirom film odgledati :D
     
  14. All4AMD

    All4AMD Aktivista


    hmmmmm, pa jesi li gledala temperature, de vidi to kolike su, moze biti da se pregrijava... i mozda kada ti se brze zaledi sigurno ti bude vec dosta zagrijan procesor, a i taj proc nije nesto posebno jak i sigurno se podosta optereciva kada gledas TV i pregrije se... moze biti to.... a ledi li se u jos icemu ili je samo prilikom gledanja TVa??
     
  15. woland

    woland Aktivista

    ne ledi, samo kada gledam tv...ostalo je ok...btw, gdje provjeravam temperaturu procesora? :oops:
     
  16. All4AMD

    All4AMD Aktivista

  17. Chem

    Chem Komšija

    ma nesto kartica nije dobro :mrgreen:
     
  18. woland

    woland Aktivista

    evo, skinula sam progra za temperaturu...hajd, nek mi neko rastumaci sta mi ovo pise ovdje, please...


    [​IMG]
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Napajanje ti je katastrofa. A i temperature su poprilicno visoke. Ocisti kuciste iznutra. Prvo usisaj, pa onda sve sa nekim debljim kistom, pa opet usisaj.

    Ne bi bilo lose promjeniti pastu. Ja i dalje mislim da je problem soft prirode. Pokusaj ponovo drivere promijeniti.
     
  20. smith

    smith Aktivista

    a da ti nisi ti slucajno overclockala proc,nesto mi je tu ta temp i napon cudni.Ako jesi vrati sve na prijasnje postavke i bit ce sve dure