Pomoc oko izbora LCD monitora

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Guest, Sep 20, 2006.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    da ATi je u pitanju, moja graficka, ali sam onda probo i sa Nvidia karticom isto stanje, nece da proradi i nece, jednostavno kada spojim monitor preko DVI jednostvno se ugasi monitor i ni makac dalje.

    Nego da li mnogo gubim sto ga ne spajam preko DVI?, ako ne gubim mnogo da se djabe ne peglam sa ljudima :p
    Meni je i ovako slika fenomenalna spram CRTa, ostra slika :p a da ne pricam o velicini radnog prostora ma merak, vrijedi svake marke koje sam dao za njega ( 708 sa PDV om )
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Input type>DVI
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja bih ipak gledao da ga možeš spojiti na DVI jer razlike ima :wink:
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    pa dragi sulu znam za to da na monitoru moram izabrati DVI input, ne sikiraj se, ali svejedno nece pa nece :wink:

    Ma nista dok smognem snage odem opet dole od servisa, jer bas i nisu blizu i nema se auto tak da se moram ono pravo "natjerat" da bi otiso dolje
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Buraz da znas kakve banalne stvari raja napravi, lik me maltretirao mjesec dana ne radi mu modem. I na kraju skontam da lik gura kabal u mreznu, nhf..
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    LM i ja sam probavao na dvi 204wt i radi samo kao "sekundarni displey" testirano na ati i na nvidia kartici...e haj sad ljudi diskusija treba da izaberem lcd
    19' vs 20' wide,iskreno wide mi djeluje nekako spljosteno.
    Posto inace planiram gledat tv cesto kontao sam lg 1919 sa tv tunerom,cisto zato sto monitor ima copor konektora (izuzev dvi) garanciju od 3g i zaista solidnu sliku.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa ako monitor ima tv tuner (ne znam jesi na to mislio ili na vanjski tv tuner) onda obicno ima i 4:3 ili 5:4 modove na izbor. a vjerujem ako je tv kartica u pitanju da softver ima widescreen korekciju.
    znaci taj monitor osim sto nije 16:10 nema ni dvi? sulud izbor imho...
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slazem se, 16:10 i DVI bi trebali bit obavezni.

    Wide monitori i jesu "niski i spljosteni" ali samo kad se porede sa 5:4 kockama.

    BTW, ti ugradjeni tuneri znaju bit jako losi. Bolja alternativa je kupit monitor sa Dsub i DVI, na DVI spojit racunar a na Dsub spojit eksterni tuner(ti si Bahamut koliko se sjecam nedavno trazio takav tuner). I onda samo odaberes ulaz, DVI ili Dsub.

    EDIT: Evo i 17" ce dobit WS varijantu:
    http://www.benchmark.co.yu/modules.php? ... &sid=12355
    Samo bih rekao da ce ovo bit (pre)malo i neisplativo.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Znam ali dvi na monitoru obicno znaci 200km vishe
    a 19' 5:4 bi uzeo kod mene monitor stoji na stolu a fotelja ja niza pa mi wide ne djeluje impresivno a ni neophodno ...
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    neophodno? ne. ali korisno? itekako.
    rad u windowsu je totalno drugaciji (u pozitivnom smislu naravno), a i sve nove igre se rade sa 19:10 podrskom. na nedostatak DVI-ja se i moze zazmiriti, ali ne i na aspekt. kako rekoh tv (najvjerovatnije) mozes gledati na wide monitoru i u 4:3 aspektu.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Potvrdjujem. Rad u Windozama je daleko, daleko ugodniji.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    neznam vidjet cemo ...najveci nedostatak tog lg-a je dvi koji radi samo kad monitor kachis kao secondary displey...cekat cu novu seriju enivej
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni se nije palio na DVI-ju ali samo na X300SE grafi. Inace radi na 7600GT i 7300GT.
    Mozda ne voli ATi :D
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    neznam visina 17' mi ne odgovara ...
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    900 pixela, malo.

    16:10 nista ispod 22'' 8)
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako cemo tako, meni je malo 1280 ili 1024 jer sam sad navikao na 1440. Govorim naravno o sirini. Sad mi je i stari 4:3 crt UZAK.
     
  17. Guest

    Guest Guest

    Ma i taj utisak je subjektivan, odnosno uslovljen onim sto radis na racunaru. Ja svakodnevno koristim 16:10, 4:3 i 5:4 i sve su kombinacije ok :)
     
  18. CHARLIE

    CHARLIE Novi član

    Ja nikad nikom ne bih preporučio LG, brzo se kvari, imaju neke serije anomalije.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Momak, tema je stara skoro 3 godine.
     
  20. Stilmat

    Stilmat Guest

    Ja imam Samsung 960 bf i do sada se odlicno pokazao. Pre nego sto sam ga kupio gledao sam po raznim radnjama kao i oglasi za racunarsku opremu..i za te pare je bio jedan od najbolji. P.S. Imam ga vec tri godine