Povećan broj broadband korisnika u BiH

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Apr 7, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/novosti.php ... st_id=1318
     
  2. GW

    GW Moderator

    Dobro je. Idemo naprijed. :D
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    vise korisnika vise materijala za ROFLMAO :lol:
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Za one koji vole bitching u vezi flatratea, tokom 2007. i 2008. godine redovni izgovor odnosio se na nemogucnost ponude takve opcije zbog malog broja korisnika da bi eto samo u 2008. godini doslo do povecanja xDSL korisnika za cak 3x.

    [​IMG]

    Moze se pretpostaviti da ce i ove godine biti ostvaren znacajan rast tako da bi naredne godine neki umjeren flatrate trebao postati opcija i kod ovih "najvecih".
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  5. kugla

    kugla Aktivista

    Daj Bože da bitchnet da bolje i jeftinije flat pakete osim ako se ne privatizuju.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    128 i 256 kila u sekundi za mene nije broadband :)

    sto se mene tice, ne moraju flatrate ni nuditi u narednim godinama, samo neka ponude kvalitetne pakete: pristojna brzina i veci limiti po povoljnim cijenama
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    pa jel se to vaša agencija zove rak? :D :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne mozemo se samo sa tim zadovoljavati. Moze i veci limit, ali ako govorimo o 30+GB prometa.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    upravo... bolje 512k flat, nego 4mbit pa dereš po paketima.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Ti sa 10Mbita nemas sta da trazis na ovoj temi :)
     
  11. GW

    GW Moderator

    To on namjerno provocira. :mrgreen:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    IMHO 4mbit dosta, a dosta je i 200GB limita. :mrgreen:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    primjetite kako sam se namjerno suzdržao od speedtest ss-ova :D

    mimo sve te zajebancije, najiskrenije mi je žao što je kod vas takvo stanje oko brzih i flat veza pošto znam po private pričama koliko ta cijela igra košta za kakav-takav flat link :(

    zapravo koliko vi u ovom trenu možete dobiti za 280kn/70km od najpovoljnijeg providera? znači čisti net + paketi/flat bez telefona i pretplate.
     
  14. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ko odredjuje limite providerima? je li to RAK svakom provideru odredi sa koliko MB/GB smiju raspolagati, ili?
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Kako si dosao na tu teoriju? Link providera je cisto "komercijalna stvar".
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Zavisi gdje zivis :) Neki lokalni kablovski operateri nude flat pakete tipa 1Mbit down za nekih ~40 maraka, a slicno je i sa Wi-Fi pristupom. M:tel nudi ADSL flat za nekih ~50 maraka opet tipa 1-2Mbit, a najveci ISP za 50KM nudi 4Mbit down i 15GB limit.

    Prodaj dionice u HT-u i kupi Telecom po zelji ovdje.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    pa nije tako crno... za 50km dobiješ flat razumne brzine, ali po tvom smajliću vjerujem da je dostupnost problem.

    jel bhtelekom = tcom kod nas? koliko je kod njih flat 4mbit?
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Nije definiran cijenom, no moze se dogovoriti, ljudi smo. Oni daju flat 512k uz fair use (60%) za tipa 100 kilometara.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    flat 4Mbps kod bhtelecoma ne postoji na adsl-u (samo iznajmljena linija, a tu je cijena oko 1000km) :) fazon je, sto te flat adsl pakete nudi samo M:Tel (ne znam za HR tcom), a njega nema na podrucju Federacije, samo Republika Srpska :cry:
     
  20. artemis

    artemis Komšija

    M:Tel u RS, Bhtelecom u federaciji i jedni drugima nisu konkurencija.