Povećan broj broadband korisnika u BiH

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Apr 7, 2009.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    omfg :D

    sorry na nekonstruktivnom postu, ali te fair use priče u istoj rečenici sa flatom mi je prejako. kod nas je bilo isto tako u početku, ali nisam čuo za nikakve sankcije za unfair usere.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa u tome i jest fazon :( fino su se oni dogovorili, i podijelili kolac. kad bi (iako je to prakticno nemoguce, jer infrastruktura pripada ili federaciji ili bhtelecomu, nisam siguran) M: Tel upao u federaciju bilo bi extra po korisnike i M:Tela loshe po bhtelecom.

    EDIT: ja u firmi imam paket zasnovan na fair use 60%, i znao sam ga koristiti bas (i od kuce naravno :smt003), ali nikad nisam dobio nikakvu opomenu ili nesh slicno. zna se desiti da bas zjapi citav mjesec (kad nema novih igrica za download :mrgreen: ) evo sta nama korisnicima nudi bhtelecom, a da je flat :lol:
    http://www.bhtelecom.ba/cjenovnik_akt_pdv0.html
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    elobov flat je ok sto se mene tice
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hahaha :D pa bolji ping imaju oni iz zagreba do austrije, nego ja od zavidovica do sarajeva (bio net bila fz). kad igram call of duty 4, vrlo cesto se moram prebaciti sa adsl-a na wireless net, jer mi je tu na nekim serverima bolji ping upola. mislim da ovaj wireless provider uzima net iz cro.
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    pa ovaj link je optika metroneta :D inace ping im je iz zagreba 22 25 :)
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    sto se optike tice u sa tj u bih je imaju samo bihnet i logosoft (ispravite me ako grijesim) tako da ta dva operatera jedini imaju resurse za tzv flat broadband
     
  8. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    155 Mb/s za 126945KM mjesecno. Strpis se 2-3 godine pa od tih para kupis citav Telecom.
     
  9. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Eto ti apsurda i cijena. Umjesto placanja "nekog" paketa 2-3 godine, mozes kupiti citavu firmu. To samo u Bosni ima.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Konjislave, cime se to udaras?
     
  11. GW

    GW Moderator

    Horse-om. :lol:
     
  12. mahalas

    mahalas Novi član

    Po meni je isto elobov flat(768/256 kbps - 31KM) za ove uslove u BiH dobar, naravno kad nema problema sa IP adresama :lol: .
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    pa eto... nije toliko strašno.

    to enis širi hejt propagandu :D
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Nemoj tako, kad sam ja sirio hejt?:) Vrati se nazad na moj prvi reply i vidjet ces da sam ti rekao da postoje solidna rjesenja bazirana na lokalnom principu, tipa taj kablovski operater sto se spominje pokriva samo dio Sarajeva, a recimo cuo sam da u par gradova ima jos neki Wi-Fi flat ono poprilicno povoljno, no dok ovi "veliki" sto pokrivaju 80% trzista ne naprave taj korak, od ove price nema nista.
     
  15. Loki

    Loki Komšija

    Upravo tako, ko ima ELOB može pričat' da je ELOB dobar a ostali nek se puše.
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pazi moras uzet u obzir da za 31 km nesto dobijes nesto gubis.
    Npr LOL ima 24h support vazda dostupan, a sto se ELOB-a tice lakse ces dobiti na telefon Josipa Broza nego njihov support.
    Onda vecina korisnika ELOB-a ima problema sa pingom na game serverima, ali da kucnem u drvo, osim par nebuloznih ispada nemam zalbi.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Za svaki post koji se tice internet provajdera u BiH Dino Merlin siluje jedno siroce u domu za nezbrinutu djecu (uz pjesmu ''gdje si bio ti kad je bilo najteze'').
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sta si se ti Merlinu navalio na kosti, mora da ti je na rodjendanskoj proslavi pjevao pogresne pjesme pa sad covjeka po forumu prozivas :)
     
  19. ming

    ming Veteran foruma


    Da ne potezemo temu;
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Haha, ista prica k'o s Hendom "daleko ste bili kad je tesko Sarajevo ostaviti", a covjek se ispalio u Ameriku. :mrgreen:

    Natrag na topic - kakva je mogucnost da u blizoj buducnosti dobijemo mogucnost izbora kablovskog provajdera, a ne ovu lutriju baziranu na naselju? Mozda se neko bolje razumije u tu infrastrukturu...