prelazak na kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by creasy, Jun 26, 2009.

  1. creasy

    creasy Guest

    zna li neko ako mi je sadasnja maksimalna teoretska brzina downloada 256kb/s, a ostvarena u najveceme broju slucajeva 117kb/s (+/-30%), da li ce mi ostati ta brzina ako uzmem jeftiniji paket, ako predjem na kablovski internet koji je brzine 150kb/s i sa limitom od 10GB. pitam zato sto cesto prekoracujem za 3GB, a nekad i vise
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Na cemu si sada? Kod kojeg provajdera? Gdje stanujes? ...
     
  3. creasy

    creasy Guest

    sada sam na adsl 5g, stanujem u novom sarajevu, blizu bh-telecoma
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Konfuzno si ovo srocio pa predlazem da pokusas ponovo kako bi ti pomogli, na primjer, napisi sta zelis i kod kojeg providera.
     
  5. creasy

    creasy Guest

    pa koristio bih ga uglavnom za gledanje web stranica, filmova...mislio sam na kablovski internet HS.http://www.hs-hkb.ba/cjenovnik1, nekako sam se zainteresovao
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Ako uzmes HS1 paket (1536/256 kbps), teoretski download iznosi 192 kb/s, a upload 32 kb/s, sto je neznatno manje u odnosu na ono sto trenutno imas kod Telecoma. Sad nek se javi korisnici HS-a pa prenesu svoja iskustva u vezi sa kvalitetom servisa, posto cable cesto ima problema sa dostizanjem obecanog zbog opterecenja.
     
  7. creasy

    creasy Guest

    pa da i mislio sam taj, od svojih jarana koji ga imaju, nisu se zalili, kazu da im jedanput u godini opadne puno brzina downloada, uostalom ja ni s ovim ne dostizem obecano, samo kada nesto skidam s bihnetove stranice, inace je brzina maksimalno 150kb/s. posto koliko sam ja citao...nije samo bitna brzina kojom ja mogu downloadovati, vec brzina i s kojom ih server salje k meni (uploaduje). sad me samo zanima koliko maskimalno moze opasti brzina kablovskog interneta zbog preopterecivanja.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kad ovako slušam i čitam šta ljudi govore/pišu, ispada da je elob jedan od najlošijih internet kablovskih operatera...

    ako se već "skidaš" s telecoma (za razliku od mene koji glavom bez obzira bježi od "kablovaca"), onda uzmi logosoftov xdsl... to sam ja kontao uzeti, ali mi rekoše da zadugo neće u centar... samo novo sarajevo i dijelovi novog grada...
     
  9. creasy

    creasy Guest

    ok hvala, pregledacu joj, samo sto ne moze xdsl kod mene i ima limit 8GB
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    Bio sam godinu dana na HS u i mogu reci da je brzina vishe nego dovoljna, bio sam na paketu sa teoretskom 4mbps vezom, bez problema sam dostizao brzine od 500 kBps u download streamu, no moram napomanuti da je posljedni mjeses avanture na HS bilo i nekih problema, jednostanvo je konekcija umirala na par minuta i vracala se sama od sebe. No, kada sam otisao da odjavim ( radi xDSL a od Logosofta), saznao sam da su nesto radili tih dana. Pingovi vani sa HS om su nesto sto svi BiHnet korisnici mogu sanjati. Nisam mogao da vjerujem svojim ocima da su pingovi u Njemackoj ~ 40ms. Sve u svemu topla preporuka na osnovu onog sto sam ja uspio da da skontam.
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    I ja sam prezadovoljan tim paketom u odnosu na cijenu. Sigurno ima vise od pola godine kako nisam imo nikakvih usporenja niti pucanja konekcije osim kada su nedavno bas na mojoj zgradi ubacivali nove kablove.

    p.s Kaze mi postar da ce povecavati limit ubrzo, pa eto da znate. Ako laze postar lazem i ja. :mrgreen:
     
  12. creasy

    creasy Guest

    citao sam malo po ostalim forumima, jedni pisu da valja, drugi da ne valja(puca veza,opada brzina,ne mogu se uopce spojiti na internet itd...), mislim da cu ipak ostati na adsl 5g, hebem im sve, da samo hoce povecati limit....sve bi bilo ok
     
  13. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ja evo i sad Bugarskom imam jako mali ping. U gareni rekord 16ms sa nekakvim bugarima. :eek:
     
  14. creasy

    creasy Guest

    moze lock :D