Preporucite

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by BoLa, Jan 19, 2004.

  1. BoLa

    BoLa Aktivista

    dobru plocu sa Nvidia nforce2 400 ultra chipsetom... Nikako ne moga da ih nadjem u Sa.
     
  2. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    epox 8rda+ rev 2.x dere
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ili abit ovaj novi sa ultra 400 (ne znam model).
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    e da... primjetio sam na epox ultra 400 ploči(8rda3i... mislim) kod frenda, da ponekad nakon restarta ili paljenja kompa vraća fsb bartona 2500 sa 333 na 266... mislim nije neki problem, samo se uđe u bios i odmah izađe tako da se sejvaju promjene i sve je ok. jel još netko ima takvih problema sa epoxom?
     
  5. BoLa

    BoLa Aktivista

    Gdje to?
     
  6. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    ne epox 8rda3+ radi recimo savrseno rev2.x je ultra400 a ima i soundstorm zvuk sto je ++++++
     
  7. Esh

    Esh HWB

    potrazi albatron kx18d pro II u formelu
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    DFI lanparty sa nForce 2 chipsetom. AKo ovo ima gdje naci u BiH, bilo bi zakon jer je ploca mrak i da se OC.ati cak i do 260MHZ FSB, a bundle je isto super.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    model je abit an7... ima sata raid, fw i mcp-t (soundstorm)

    jedini plus je što ne troši cpu jer ima dolby dekoder u mcp-u, ali ako ćeš ga spojiti na 5.1 sistem zvučnika od 100€, nećeš ni ćut razliku između njega i npr. realtekovog izlaza. da imaš kvalitetniji receiver i ozbiljnije zvučnike, pa sve to preko kvalitetnog coax spdif-a spojit... onda soundstorm ima smisla.
     
  10. kakaljin

    kakaljin Novi član

  11. syss

    syss Veteran foruma

    skupo... jedino ako ti je bundle od životne važnosti.
     
  12. Xan

    Xan Aktivista

    ja ti mogu preporučit svoju matičnu, imaš je u potpisu :wink:
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    da ta je svakako za preporuku.
     
  14. BoLa

    BoLa Aktivista

    Hvala na odgovorima. Sve ploce su pravo dobre, mali je problem sto je vecinu tesko naci u Sarajevu. Hm. evo ja pokusavam da nadjem ASUS A7N8X DELUX , tu sam odabrao .... VOlim Asus nekako 8)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    e ali pazi se jeftinijeg modela a7n8x-X koja ima single ddr (to je obični nforce2 400, a ne 400 ultra).
     
  16. BoLa

    BoLa Aktivista

    Znam, taj model nema ni podrske za Barton jezgru. U Whitefield-u je 160 KM a ovaj sam nasao u Mastel Beroxu za 260 KM(otprilike , zaboravih) al ga izgleda nemaju na lageru
     
  17. BoLa

    BoLa Aktivista

    Kad smo kod zvuka, mozel se nabaviti neki stand alone front panel sa daljinskim upravljacem? Za recimo pojacavanje zvuka i sl. Znam da taj panel dolazi sa Sound Blaster Audigy i sl al imal to samo da se uzme?
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

  19. kakaljin

    kakaljin Novi član

    imas u Kim tec-u kod Bosmalovog nebodera ovu plocu 280 km mpc