Preporuka Smart LED TV-a do 1000km

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, Sep 26, 2013.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Pozdrav

    Nakon stare guzonje LG-a, uzimao bi nešto tanje i pametnije.

    Kako nisam imao iskustva dosada prčkati po pametnim televizijama, koji brand mi preporučujete?
    LG, Samsung?
    Uzimao bi LED, 3d mi nije potreban, volio bih da bude smart mada nisam nešto pretjerano upoznat sa tom smart funkcijom tv-a, volio bih da mogu stream-at film sa kompa ili laptopa bez problema, i možda pustiti neki klip sa youtube-a, wimp-a ili slično.
    Dali smart tv može flash učitavati?
    Čuo sam nešto da nemaju sve smart tv opciju pretraživača?
    Volio bih da mogu također lako prebaciti preko wifi-a sa iphone/android uređaja na tv sliku/video (može li se to uopće)?
    Da ima ugrađen wifi u sebi, i da je full hd.

    Veličina volio bih da je od 32" pa na više, mada i 32" mi odgovara.

    Dakle volio bih uzeti nešto do 1000km da valja, a stvarno nisam upoznat sa tržištem i modelima, jedan model sam vidio na katalogu

    LG LED TV 39LN575S za 899km, ima full hd, ugrađen wifi, 100hz, ips panel, dvb-tc/s2(pojma nemam šta ovo znači), 3xusb, web browser, dual core procesor, 2 god garancije.
    https://www.technoshop.ba/proizvod/926/ ... n577s.html (sad je akcija pa je 200km snižen)

    Valja li ovaj model išta za ove pare, ili preporučujete nešto drugo?
    Koji bi sebi uzeli model do 1000km?
    Isto šta mi se sviđa kod ovih modela, što su im skroz tanki rubovi oko ekrana.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koliko na tom sajtu vidim 39 inča je sa popustom 1099KM dok je 32' 869KM. 39'-ka je Wifi ready dakle nema integrisan adapter već moraš uzeti posebno adapter a to ti je preko stoje.
    Za 1100KM već možeš uzeti TX-L39E6EK, on je smart, ima wifi integrisan, 100Hz, full HD.
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    [​IMG]

    Vidis nisam znao za to wifi ready, a ovaj od 900km je u katalogu snizen ne na webu jos.

    Pogledat cu i tog panasonica posto nema tog brenda kod ovih, hvala ti.

    Ako jos tko ima kakvu preporuku slobodno, svaki savijet dobodosao
     
  4. nenolik

    nenolik Novi član

    model 39ln575s ima wifi ugradjen ima otvoren web browser, flash player 10.0, mogucnost spajanja sa android kao i ios uredjajima kao i upravljanjem tim istim. tastatura i mis se mogu spojiti kao i usb hub snimanje digitalnih kanala je moguce preko externog hdd.

    sve informacije se mogu dobiti direktno sa oficijalnog sajta,

    http://www.lg.com/hr/televizori/lg-39LN575S-smart-tv
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Do mene je onda, negdje sam pročitao da je wifi ready :oops:
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    I ja bih radije isao na panasonic e6e
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    koje video formate mogu gledati preko stika na ovom LG-u?
    googlajući sam našao piše samo divx, dali u to spadaju .avi .mp4 formati?
     
  8. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Trebalo bi da mogu makar ta dva formata, ipak je to noviji televizor. Kod mene na jeftinom samsungu (otključan preko servisnog menija) pušta i .mkv.
    Ponesi stick sa par file-ova, zamoli ih da probaš.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    I Lg ima otkljucavanje kroz servisni mod, svaki ovlasteni servis ima "servisni" daljinski, mada ako mozes nabaviti harmony sa njim mozes otkljucat vecinu tv-a
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Otljučavanje čega?
    Neki formati su zaključani?
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Obicno modeli ispod 1000km, bar kod LG-a, al udjes u servisni mod i upalis "premium" opcije
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Preporučujem ti (nedavno sam kupio u Imtec u na 12 rata) PHILIPS LED Smart TV 39PFL3807H ,
    sa usb čita sve (mkv,divx,mp4,mp3.....) jedino ne čita m4v ( one extenzije za apple) , a od audio
    ne prepoznaje dts koji se za pet minuta (pomoću adio konvertora popcorn) pretvori u ac3 ,
    ima LAN priključak , wifi ready , smart folove za sliku i ton. TV je odličan; ispod milje!
     
  13. pac

    pac Komšija

    Bas sam danas bio u Imtec-u i zamalo nisam uzeo PANASONIC LED Smart TV TX-L39E6EK, međutim evo vidim joyjoy preporucuje ovaj philips a razlika je u 100KM da li vrijedi ta razlika?
     
  14. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Otključavanje video playback funkcije uopšte (hardver isti/sličan, softver "ograničen" na jeftinijim modelima).
    To je korisna caka kod nešto starijih televizora, usput sam to spomenuo. Kad su u pitanju ovi "pametni" uređaji, ne znam ni je li to još uvijek moguće.

    A kod trenutnih (smart) televizora mora biti podrška za aktuelne formate, ako je već navedeno "divx playback".
    Ali kažem ti, ne košta te probati direktno u radnji, ako si već zainteresovan za specifičan model (ili google it). A evo imaš i preporuku od kolege za drugi tv.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To otkljucavanje video playbacka je bilo i na starijim samsung televizorima, vrijedi pokusati.
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam vec uzeo ovaj lg gore sto sam naveo ovaj vikend, upalio ga jos nisam , pa cu prckati po njemu uskoro i dati dojam svoj o njemu.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    LG modeli mogu pustati sve formate,ja sam kupio LG prije 3 godine i pusta i .mkv i .mp4 i ostalo
    jedino je bio problem sa filmovima duzim od 2 sata u .mkv formatu ali updatom drivera televizora,uklonjen je i taj nedostatak
    mislim da mi je na ovom forumu neko to bas i rekao
     
  18. nenolik

    nenolik Novi član

    Kao zippoo kaze sve moguce formate tv reprodukuje, samo sto ti nece DTS iz razloga sto nije otkupljena licenca za osnovnije modele. Nije potrebno nikakvo otkljucavanje. pored toga tv je extra za trenutnu cijenu... Svakako to je moje mišljenje ...
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Hvala, to mi je jako bitno cuti.
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kakav je feeling, da li ide fino hd stream, kakav je magic remote?

    Mene konkretno zanima da li dođe samo magic remote ili dođe i old school lg remote