preporuka za kupnju

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by korisnik, Jun 18, 2013.

  1. korisnik

    korisnik Novi član

    pozdrav,
    zanima me kakvu polovnu graficku mogu kupiti za 100 KM?
    hvala unaprijed
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Za koju svrhu bi ti bila ta grafička.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Skoro je neko na forumu prodavao gtx 285 za 110 km. Ako imas dovoljno kvalitetnu napojnu mozes traziti te modele.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne otvaram novu temu.

    Trebao bih za koji dan imati keša pa bih uzeo nesto do 400KM.

    Odavno planiram 7850 ali izgleda bolja kupovina gtx 650 TI boost.

    Medjutim ono sto me zeza jeste najavljena bolja optimizacija BF4 za AMD karte obzirom da su sada u njihovom taboru. Kako su to obe karte srednje klase, svaki FPS mi dodje dobro mada su te price vjerovatno 99% šuplja ali eto..

    I ovi paketi igara uz AMD karte, uz koju seriju se dobije ? Mislim da se cak dobije i BF4 ali nisam siguran.

    I da, mogao bih se ja pruziti mozda do nekih 430KM i ako mi zaista nije u planu posto protezanju nikada kraja ali koliko vidim ni u tom cjenovnom rangu nista plaho jače od ove nvidie boost.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako vec imas 400+ km bolje uzeti GTX660, malo je bolja po pitanju performansi. A to da ce BF4 bolje nici na AMD-u nesto cisto sumnjam, Nvidia ce kroz drivere to da rijesi ipak je u pitanju jedna od najpopularnijih igara za PC. Tebe ce vise da koci taj procesor.
    Ili da sacekas GTX 750 Ti/GTX 760 seriju:)
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Taj never settle bundle dobijes samo ako kupis kartu od dealer-a koji je na ovlastenoj AMD listi, znaci nema svaka IT prodavnica tu promociju.

    HD7850 2GB jeste kartica sa vise potencijala zbog dobrog overclock-a i sire sabirnice (256bit vs 192 bit na GTX 650 Ti BOOST), ali treba paziti koji model kupujes, forza ima Sapphire i dobra je za OC, takodje MSI TwinFrozr nije nimalo losa (imao je Waha ).

    Kontaktiraj ovog pik prodavaca, od nega sam kupio novu HD7950, izuzetna saradnja, racun, garancija i najbolja cijena na piku. http://icomputersi.pik.ba/
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    A tako kazu ..da bi AMD karte trebale dobiti bolje optimizirane drivere ali nije ni bitno. Da, znam da je ovaj CPU moguci bottleneck te uporedo gledam neki hladnjak pa da ga dignem na 3.8-3.9GHz.

    Znaci 7850 je bolji potencijalni kloker sto svakako moram racunati jer kako rekoh, sve su to karte sredje klase.

    Ako velis da bi se shapphire dobro tjerala, to mi kod tog lika dodje 355KM sto je poprilicno jeftino: http://www.pik.ba/artikal/7449629/sapph ... -2g-gddr5/

    A to za igre sam mislio prodati kodove pa ustediti koju markicu. Svejedno nisam ni planiroa igrati a vidim da ni ne dolazi BF4.

    Gledam gtx660 idu preko 450KM sto mi bas prelazi budjet.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Proleti mi ta kod didija. Hvala ti na linkovima..

    Hmm.. da onda idem na ovu gigabyte gtx660 kod didi_sa ?
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  11. KingT

    KingT Veteran foruma

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok, hvala momci. Gledat cu da uzmem ovu powercolor 7870 kod PCWorldBL posto dvadeset markica nije puno preko budjeta. Javim se za koji dan cim budu pare tu da li je karta legla. A rudarenjem nakucati za ploče i proca pa da se karta iskoristi u poptuposti.. heheheheheheheh.. jahh.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako mislis i rudariti ganjaj ovu HD7870 XT, jer ima znatno vise Shadera i memorija je na 1500MHz po defaultu, klokana skoro pa stigne po performansama i stock HD7970 koja radi na 925/1375MHz.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    KingT, moze li se ovoj PowerColor "otkljucati" voltage control ?

    Pise pod OC da ima 1 ventilator na 100% sa 3500 rpm sa temp. 61 stepen, memorija +7% .

    Nekako djeluje da je bolja Saphire Radeon HD7870 Dual X ...
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo da javim da sam danas uzeo GTX660-DC2-2GD5, 350KM 2 god garancije.

    Prije svega velika hvala Kingu na ulozenom trudu po pitanju savjetovanja, pronalaska najbolje karte te snižavanju cijena kod prodavača. Na kraju mi je i sam nasao ovu kartu, lik iz Zenice.

    Sto se tice jesam li zadovoljan, na papiru prezadovoljan.. tesko ubosti nesto bolje ali eto, CPU čini svoje i ako licno ne mogu da vjerujem da je danas quad 3.4GHz za neke igre tanak dok druge rendaju jednu-dvije jezgre. Iako me cudi da ima ljudi da igraju BF3 sa x2 procesorima ili 955 i imaju recimo 7850 ali eto.. ocito nisu spomenuli dropove ispod 60 FPS.

    Inace hladjenje grafe ovako na prvu stvarno kida. U idle 10% fan speed 33-35C.. u loadu oko 60C ali fanspeed ne prelazi 50%.

    Nista, zabavit se oko klokanja proca i skupljati dogodine za plou i kakav i5 mada vjerujem da ce ci super na nekim drugm naslovima koji su vise ovisni o GPU.

    Jos nesto, sorry ako grijesim ali mislim da je bila rasprava da 2GB grafe nisu pod moranje. Eto meni na high ili medium BF3 uzme oko 1.5GB.

    EDIT: De ba.. ACR, ko je igrao zna kakva je Kolmarden staza. Max out sa vsync i izbacenim autom: http://pokit.org/get/img/91b604908746e6 ... c86785.jpg

    Oko 60-70% zauzece karte. 60 FPS lock, trzao kao hoce spasti na 59 u nekim situacijama ali ni na pola sekunde se ne zadrži na 59FPS.

    Nadam se da ce BF4 sa FB3 biti CPU friendly.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cestitam :) Na toj rezi 1680x1050 dugo ce da te sluzi.
    Sto se tice procesora, uzmi u oobzir da je jedan i3 3240 na nivou tvog AMD-a mozda i 5% brzi, zamisli kako bi se razmahala ta GTX660 sa i5.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Da.. vidim tokom igranja zauzeče karte i nije ni blizu 100% samo je eto, cpu + ploča velika investicija.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma bit ce aBd :D , samo zdravlja :smt006

    Sretno i bericetno sa novom grafikom.

    Gledaj :
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    'Ajde, vidjet cemo sta ce napraviti. Hvala komšo.

    Da, jedno neobicno pitanje.

    Da li ce ventovi na grafi prolupati ako su naopako ? Kućište mi okrenuto naopako pa sada ventovi gledaju u plafon. Reko ako su dizajnirani da vise, da li ce se sta promjeniti ako su zarotitani za 180 stepeni. Mislim da sam imao takvih slucajeva da se vent "podje ponašati".
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hahah ma nece. :p

    Samo ce cooler malo slabije da hladi mozda 1 - 2C, jer ventovi onda guraju zrak prema dole a topao zrak se dize tako da stvara nepotreban otpor.