preporuka za kupnju

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by korisnik, Jun 18, 2013.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

  2. dino31

    dino31 Aktivista

    Ma to je slucajno izletilo.Ima li iko informaciju kakva je druga po redu po pitanju hladjenja i buke?
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pih :?, to je druze kao "naci iglu u plastu sijena", jer kada proizvodjac "osjeti" da neko drugi ima bolju karticu, odmah rade reviziju i pitanje je na sto nabasati kod nas.

    Drugo bitno pitanje je koju karticu kupujes, npr samo pogledas zvijer od ASUS R9280X-DC2T-3GD5-V2 i sve ti jasno :D

    Neko moje zapazanje, nije sad neko pravilo ;

    -1.sire-duze lopatice obicno bolje hlade, ali su bucnije na vecem broju obrtaja (neki modeli Asus-ovaj gore :D, Sapphire Vapor)
    -2.sire-krace lopatice solidno hlade i tise su (MSI Twin Froz 3/4),
    -3.uze-duze lopatice malo manje hlade i tihe su (Sapphire dual-x).

    Broj lopatica (propelera) isto tako uticu na buku i temp ; Sapphire Vapor i Asus po 9, Sapphire 11, Twin Froz RIII /IV ima 13 itd

    Moja Sapphire HD 7850 1 GB je bila ultra tiha-super hladna, pod 3.
     
  4. dino31

    dino31 Aktivista

    Porucio sam sapphire R9 270x dual od pere.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    I da li je dosla kartica ?

    Je li bucna?
     
  6. dino31

    dino31 Aktivista

    Jeste druze dosla je prije par dana. Sto e tice buke i nije toliko koliko sam mislio da ce biti. Cooler ide na nekih 66% posto i temp oko 75 max.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa da. Vise nego kod mene na 7850 gdje je drajver podesio 50% max za ventilatore, a preko toga se polako osjeti zvuk.

    I preko 50% je bila dovoljno tiha da ne zuji i sl...lagano.

    Znaci, Sapphire dual-x ostao dobar sistem hladjenja :wink:, Hvala :smt006