Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    koristi podlogu, na stolu ces mu za cas slajdere izlizati :wink:
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

  3. nFare

    nFare Komšija

    Ja MX620 derem od 2006 godine, prije dvije godine promijenio mikro switcheve što je šega računajući koliko sam se naigrao na njemu, ali mu nije kakav dpi. Što kaže Nails dosta je važna i podloga a sjećam se da ovaj miš u trenutku kad trebaš pomjeriti aim za milimetar ili manje za head shot on to ne registruje dok je lag stvarno neprimjetan, punjive baterije od 2000 Mah pojede za mjesec i po otprilike zavisi od korištenja.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Probao sam x7000 wifi hp, kome treba oblik logitecha x1100 za male pare ovo je idealno rješenje
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    Od gigabyte-a,10/10 :D .

    [​IMG]
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Po čemu 10/10?
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Po odnosu cijena/bling efekat :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Očito da je to u pitanju. :)
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    Tocno :mrgreen: imao sam mx518 prije ovog,jednostavno,po svemu mi je bolji.Bolje lezi u ruci,gumiran sa obje strane (mada je i mx,ali kod ovog je bolje uradjeno :p ),mouse 4 i 5 bolje leze nego kod mx-a,a i dpi ide od 400-3200 (400 za cs,1600 za browsanje,2400 za dotu) :D ,a i izgleda mocno.

    edit : poredim sa mxom jer je on bio kao ono default preporuka kad neko trazi dobar mis.

    http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16826146020 newegg - 4/5

    http://www.amazon.com/Gigabyte-GM-M6900-Precision-Optical-Gaming/dp/B005NB9N8Q amazon 4.5/5
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja mislio lik promjenio 30 miševa pa zna šta priča, a ono na osnovu jednog prethodnog iskustva. Nemoj samo po drugim forumima da preporučuješ kupovinu da te neko ne bi poslušao. Btw, na newegg-u 125 dojmova, na amazonu 37, baš "fer" poređenje.
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    Mx sam naveo,sta sam ja koristio prije mxa,nije ni bitno.Mis je 40 KM,a daleko je kvalitetniji nego ostali misevi iz tog price rangea,tipa ms,cobra,x7 itd...125 dojmova je i vise nego dosta,to sto ti hoces specifikacije ploce u misu,senzora,kvaliteta plastike,dimenzija skrola,imas gugl pa trazi.Ako ti se ne svidja, :smt006 .
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Probajte mionix naos 5000 ili bolji model, ili qpad5k pa onda pricajte sta je mis.
    Jedina mana qpada je sto nema tegova, malo mi je lagan. Sada koristim G502, svidja mi se, ali ne lezi 100% u ruci kao mionix ili qpad.
     
  13. black

    black Komšija

    Ima li neki mis za oko 60 KM , svidja mi se oblik Deathaddera
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    DeathAdder je odličan miš, ali kao i sa ostalim Razer proizvodima, driveri i softver su nametljivi i loši.
    Za 60KM se možda može uzeti Steelseries Rival u bulk pakovanju. Nije toliko visok ko DA ali zato ima bolji senzor i softver.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    samo da potpisem ovo :D
    evo koristim deathadder godinu i kusur i stvarno odlicno lezi u ruci...malo je duzi pa stane cijela saka a i tezina mi je bas kako treba biti
    prije njega sam koristio bezicni mx 1000 ako se ne varam,jbga gledam na njemu i ne vidi oznaku modela i on mi je sada em pretezak em spor...doduse,moze se ubrzati i podesiti :D
    logiteckovi driveri su dobri i moze se sve podesiti dok ovi u razera...katastrofa...cak i ne rade na win 7
    sada sam ih i obrisao,koristim ga bez dodatnih tipki ali je stvrno dobar

    uz mis sam kupio i razer tastaturu,koja dodje sa njim,ima pozadinsko osvjetljenje ali ona mi je onako osrednja...iako su tipke gumirane,brzo se skida taj gumirani dio sa tipki...tako da sam vec neke i izlizao...plus je glossy plastika...prasimu mozes dnevno brisati sa nje :D
    najbolji dio kod ove tastature mi je ogromno odmaraliste za dlanove...ja ne mogu tastature bez odmaralista :D
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jel do mene il se nema vise nigdje kupiti CM Xornet?
    Kupio ga za 45KM prije mozda tri godine i fercera i dalje.
    Jest da me poceo malo zezati al nema veze, starost cini svoje.
    Kome odgovara ovaj oblik misa (claw ili fingertip grip :D) moje preporuke, za ovu lovu ne mozes pogrijesiti.
    2000 dpi mi je i vise nego dovoljno :D
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na jeftinijim miševima senzor radi interpolaciju, nije pravi dpi.
     
  18. Decerto

    Decerto Komšija

    Imas u imtecu : http://shop.imtec.ba/misevi/18855-cooler-master-storm-xornet-gaming-mis.html#
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    mislim da je pravih 2000dpi na xornetu, opticki senzor
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja imao dva xorneta i oba riknula sreca u garantnom roku,dobio u zamjenu neke ACME,sam ih nikad ne bih kupio al evo preko godine rade ko sat.Izgleda kao da ce poziviti.