Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Igrao sam i ja PC igre sa ps dzojstikom...nekim igrama bas lezi...fakticki sve osim pucacina.
    I kod mene je PC spojen sa tvom i iznad monitora je tv,tako da samo sibnem sliku gore na tv i voila.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    p4ja likes this.
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Imam ja taj miš, stanje mint. Nisam ga mislio prodavati, ali...
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    ajde odma to zavrsite i pazarite :)
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    Već jako dugo koristim logitech mx master 2s, ugl danas problem - sve radi ali cursor not moving , ostalo radi, odradim google /yt pretragu i stvarno ima par fix vide kako otkloniti ovaj problem. Zato i postavljam ovaj topic možda nekome sutra bude trebalo. A ima ekipe koja koristi mx od logiteche ja bar miš i tastaturu.

    Ništa posebno odvrne se par šarafa i u unutar miša popuste 2 šarafa i to je to. problem je ako nemate mikro alate za odvrtanje.
     
    Qler likes this.
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Problem sa MX Master 3s. Počeo je da preskače lijevi klik (cca. 3/10 klikova ne registruje). Googlam i nađem na Redditu da ljudi pišu o ovom problemu. Uglavnom je problem sa lijevim button switch-om. Garancija istekla prije par mjeseci a ne mogu ni račun da nađem.
    Iskreno šokiran sam ovim problemom s tim da je miš bio 280 KM ja mislim.

    Poređenja radi, imam MX Master 1. Gen koji dan danas radi i baterija drži, a star je preko 10 godina. Isto imam i 3-cu, sa njom do sada nema problema.
     
    Last edited: Jul 3, 2024
  8. Qler

    Qler Veteran foruma


    Ja sam propuštao dok je moglo, na kraju sam morao odrezati komadić gume na thumb button da bi radilo. :) al radi i dalje
     
    Almir likes this.
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Hvala za hint probam. btw. slomio sam ovaj sivi dio što drži flat kabl. :( (koji noob)
    Ne znam način kako da ga fixiram jer on mora de pritisne uz one kontakte.

    https://guide-images.cdn.ifixit.com/igi/TrkKtwUQbTicYXAl.medium
     
  10. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ubacis mali komadic papira sa non-kontakt strane flat kabla i fiksirat ce ti flat kabl u slotu.
    Ako hoces da to bude jos cvrsce uzmi mali komadic izolir trake i omotaj oko papirica, flat kabla i slota tako da drzi i slot i flat kabl i ubaceni papir.
     
    iPlay likes this.
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene nesto poceo zezati MX Master 2S, i ovaj freespin usporio, a i iskreno, ima mu mislim oko 6-7 godina... i sad nadjem na piku, nov MX3 :) 80KM. Kuci na desktopu imam 3S, ovo je obicni 3. Najveca razlika sto nije silent click. Mislim da ce i on potrajati bar 5 godina :)
     
    iPlay likes this.
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Hvala za savijet, zalijepio sam izolir trake sa druge strane flat kabla, ne miče uglavnom i radi opet.
    Dodao sam isto na switcheve dva sloja izolirke izgleda. Bumo vidjeli.

    Veliki je ovo fail što se tiče switcheva za MX seriju.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam imao bukvalno svaki MX mis, MX 1000, MX Revolution, MX Performance, Master 2, 2s, 3 i 3s....

    Problem sa duplim klikom sam imao na 1000, Revolution (2 komada, oba imala problem) i Performance. Ali sam taj performance jednom dobro naprskao kontakt sprejem, dao ga jaranu, jos godinama ga je koristio (mislim da ga jos koristi), bez problema. Inace njega samnajmanje koristio, jer nikad mi nije leglo sto nema smart shift za scrool wheel...
     
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Počet ću se baviti popravkama switcheva na skupim miševima. Koliko vi problema imate sa tim ja bih dobro zarađivao.
    30KM po switchu, nije puno? Šta mislite?

    Najbolji switchevi su mi za sada Omron optički. Na žalost miš mora biti osposobljen za korištenje istih.
    Mehanički switchevi odlaze lagano u zaborav.
    Endgame Gear je dizajnirao fantastičan koncept switcha niske latencije koji koriste trenutno samo na svojim miševima dok ih Kinezi ne kopiraju (veoma brzo, to je sigurno).
     
  15. Picoooka

    Picoooka Komšija

  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo nek ima popust za raju sa foruma :D
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Svaki miš koji se dovoljno koristi će razviti te probleme. Desilo se na svakom mišu kojeg sam imao.

    Razerove nove optičke switcheve više ne moraš lemiti, samo ih uklopiš.
     
  18. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Asus patentirao, ostali se mogu pušiti:
    https://rog.asus.com/content/push-fit-switch-sockets/
     
  19. Picoooka

    Picoooka Komšija

    Last edited: Jul 18, 2024