Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Nemaš potrebe mijenjati Switch, uradi sa smirlg papirom kao u videu na mom proslom postu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, probam to najprije :)
     
  3. chenta

    chenta Aktivista

    @Reznor,
    ja sam to sebi radio sa lemilicom od 60w od 20km i dovoljno je za to, ali trebace ti i vakum pumpica i flux pasta ako to nemas.
    Za omron switch sam uzeo ovaj od 50m klikova ali ovaj seller ne dostavlja vise u bih probaj naci na drugom mjestu.
    https://www.ebay.co.uk/itm/132916061761
    (ako ne uspije metod sa smirglom)
     
    Reznor likes this.
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, porucicu ja najprije ove switcheve pa kad dodju bacim se na posao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. Esh

    Esh HWB

  6. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Sve super izreklamirano a onda pogledas tezinu miseva od 110g - 123g, u poređenju sa trenutnim trendom smanjivanja težine miša imat će problem sa recenzentima.
    Također i pozicija senzora će biti problem kod recenzija jer će se odmah zakačiti i za to.
    8Khz polling rate ima problem sa određenim igrama. Provjereno sa Razer Viper 8k, nije do miša, do igre je koja nije programirana da reaguje na takav odziv.
    Valjda će ispraviti.

    Sretno im.
     
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Decerto

    Decerto Komšija

    Ja nedavno kupio hyperx pulsefire surge i mogu reci sa sigurnoscu da mi je #1 mis so far. Prije njega sam koristio razer mamba elite koji se bukvalno raspadao nakon godinu dana. Oba side buttona prestala radit,scroll wheel poceo skrolat gore/dole sam od sebe pa sam ga morao disableat,klikovi prestali registrovat itd,a da ne spominjem senzor. Zbog toga razer nikad vise pa i da je dzaba.
     
    Picoooka likes this.
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Trazim G502 replacement, znaci slicnog shapea (volio bi 3 buttona sa strane, jer treci koristim za "pan" fuknciju u 3D programima, mrzi me koristiti middle click), ali da je laksi. Razer ne dolazi u obzir. Gledam Rival 5, mozda i Glorious Model D. Imate li vi kakvu preporuku?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja koristim Rival 650 bezicni, nemam primjedbi, sto radim ( DaVinci & Cinema ) i sto igram sam nastimao bocne tipke. Ima i zicana verzija ja mislim.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Smeta ti srednji klik jer je tvrd. Imaju dvije opruge tamo prema kablu. Ja sam svome g500 izvadio. I onda imas otpor samo onog malog limića sto pravi kontakt tako da mi ne pravi zamor. Otpor je znaci isti kao na tim side dugmićima. Pa probaj bez njih ako ga budes koristio i dalje.

    1:40


    [​IMG]

    Ovaj pin se ne vadi kako je on prikazao vec se zarotira na stranu za 90% i povuce.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma ok je to, al ne bi vala nov miš rastavljao, odose mu glideri odmah. najviše mi smeta težina kod G502, koristio jedno vrijeme Basilisk V2 pa mi pravo godi u ruci tako lakši miš.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

  14. Decerto

    Decerto Komšija

    licno bi isao na logitech jer sam samo cuo dobra iskustva o njima. Jos od davnog mx518. A razer u zivotu vise necu uzet,pa da je i 1$.
     
  15. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Steelseries ima isto dobru ponudu

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma evo gledam, nisam misha gledao ima 10 godina :D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj G502 wireless nemoj, pretezak + jeftini switchevi pa ces za godinu imat double-click problem.

    Basilisk Essential nemoj, ganjaj Basilisk V2. Imam ga, nije los, ja sam ga alkoholom okupao par puta i nema vise znojenja dlanova, evo koristim ga svaki dan, sve OK. Dosta je laksi od G502. Dobra mu je i cijena na amazonu: https://www.amazon.com/Razer-Basilisk-Wired-Gaming-Mouse/dp/B082G5BDNC/ref=sr_1_3?keywords=Razer+Basilisk+V2&qid=1637269425&qsid=143-3182098-5753819&s=electronics&sr=1-3&sres=B082G5BDNC,B088KQRY83,B081QXJLDN,B087F3M638,B07YPBX9Y7,B08FQMBKQG,B09C13PZX7,B0916MW7CG,B089YXCFHP,B082G5SPR5,B087LP6F4Y,B08B3K9K6P,B07YPBQSCK,B07YPC3BQC,B07GBZ4Q68,B087NM6GD5,B0793CFYTT,B084RGSQSV,B08LYHBKJY,B07Y8SF6ZY&srpt=INPUT_MOUSE
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni izletio Logi G402 za 25 EUR, i kupih. Odlican mis. "Samo" 4000dpi, ja ne vidim u cemu je problem. Nisam u esports vodama.

    Imao MX518 bar 7-8 godina, mis je bio odlican ali sam htio nesto novo.

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja imam g402 vec niz godina zmaj od misa za male pare.
     
  20. chenta

    chenta Aktivista

    G Pro je dobar mis od logitecha, mada nema toliko tipki kao G502. Ima top senzor i lagan je, koristi se puno u esports.