Preporuka za novu konfu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Jul 14, 2020.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Odeš na Intel stranicu i skineš zadnji driver od augusta 2022
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo pricam za driver od zvucne realtek!?
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Kakve to ima veze, Intel ima svoje NUC mini računare kao i AMD
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moze li se kakvim adapterom utaknuti stara Creative PCI u PCIe? :)
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Ima na aliexpress nekih 12eur
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probao sad malo, nisam jos na ti sa overklokom na ovoj platformi. Ali eto radi na 5,3GHz na oko 1,26V, cini mi se da ce biti da cu ostaviti na 5GHz P cores 3,8GHz E cores na ispod 1,2V. Bez overclocka je 4,5 GHz P cores, 3,6GHz E cores na 1,1V. Temperature do 70C sa overklokom na 5GHz.
     
    Last edited: Sep 4, 2022
  7. p4ja

    p4ja Komšija

    Tako je, poderi ga. Sretno buraz
     
    dmr likes this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema vise vajde od overclock, prosla su ta vremena. Boost clockovi su toliko visoki da je tesko dobit nesto na performansama. Mozda 100-200MHz.

    Jer K verzije su overclockabilne ali zapravo dolaze sa visim taktovima nego non-K.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa eto po def ovaj cpu radi na 4,5GHz kada su vise od 2 jezgre opterecene, a ja sam ga klokno na 5GHz uz neznatno dizanje napona, nije ni to lose. Memorija ide na 5400MHz :D Ove E cores nisu uopste losa stvar, sve sto radim u winsima ide preko njih, tek kada pokrenem igru ili necim opteretim CPU ide na P cores :D. Novije igre opterete sve jezgre i P i E, kao sto je spiderman.
     
    Last edited: Sep 4, 2022
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koja bi bila bolja zvucna za novu konfu, ta Asus xonar phoebus ili creative Sound Blaster Audigy Rx? Zanima me samo kvalitet zvuka za muziku, nista za igre, ako je to bitno napominjati :)
     
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja sam prezadovoljan sa Xonar Phoebus i kvalitetom zvuka ,ali je problem sto nema novih za kupiti dok za Audigy RX ne znam sta bih ti rekao vjeruj to je kartica low budget :

    Cijena: jeftino s razlogom
    Za oko 50 dolara, Sound Blaster Audigy RX dobijate dodatne priključke za mikrofon i zabavan, intuitivan softver, ali sa kvalitetom zvuka lošijim od većine integrisanih rešenja matične ploče. Ovaj proizvod je baziran na hardveru iz ranih 2000-ih i to se vidi.

    Ako ima gdje da se zbavi razmisli o ovoj :

    https://www.techpowerup.com/review/creative-sound-blaster-z/6.html
     
    Last edited: Sep 9, 2022
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    je li bolja creative z od te asusove?
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Sep 9, 2022
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma nema veze sto je starija, i ja sam do sada koristio Creative Labs X-Fi i bio prezadovoljan zvukom, puno bolje od ove onboard realtek.
     
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Vjeruj da nije kako treba ova Phoebus zvucna u filmovima,muzici,a pogotovo u igrama ja bih se otarasio nje davno i uzeo bolju.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vjerujem, jedino me brine sto sam na creative zvucne navikao pa se bojim da ce mi nesto smetati kod asusa :D. Hvala ti moram se skontati, a jos jedan uslov je da je sto manja zvucna zbog boljeg protoka vazduha ka grafickoj :) Koliko sam vidio ova creative z je kraca od asusa!?
     
  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupio creative z i dobra je, malo sam vise ocekivao. Meni je negdje cak i bolje zvucala prosla x-fi xtreme music, al eto dobra je i ova :). Hvala na preporukama.
     
    Picoooka likes this.
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja sam prije Xonar Phoebus narucio ovu iz USA ( Recon3D THX Fatal1ty Pro ) i nakon 10 mjeseci usred igre pregori i zvucna i slusalice real 5.1.

    https://www.amazon.com/Creative-Blaster-Recon3D-Fatal1ty-SB1356/dp/B00654PTT2

    [​IMG]
    [​IMG]

    Nakon kupovine Phoebus zvucne uvjerio sam se da je po svemu klasa iznad u odnosu na ovu.Opet kazem vjeruj mi da znam da ima bilo koja bolja u ovom cjenovnom rangu do 150-200€ vjerovatno bih je kupio.
     
    dmr likes this.
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam za creative z dao 130KM tako da je opet ok


    Sent from my iPhone using Tapatalk