Preporuka za novu konfu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by MadbaLL, Jul 14, 2020.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa najnovija je platforma


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne kontam te zasto uopste ides na Intel? Skupa platforma koja cijenom ne opravdava performanse.
    Sacekaj jos malo i uzmi Ryzen 7600X, prema prvim testovima, bolji je od i9 12900K.
     
  3. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma niposto ryzen, ova ce serija biti jos toplija od predhodne, ne budi budala.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    e jbg sad... odakle to izvadi? ja govorim o R5 7600X, 105W tdp.
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Picoooka likes this.
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    6000MHz je preporučeno za Zen 4.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupio danas, 12600k, asus prime z690, 2x8GB DDR5. Evo podesavam :D
     
    p4ja, chenta, iPlay and 2 others like this.
  10. Almir

    Almir Komšija

    dobra konf :) koji gpu ide
     
    dmr likes this.
  11. chenta

    chenta Aktivista

    Konfa kida, nek' je sa srecom buraz.
     
    dmr likes this.
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Jos samo dobar NVMe nekada uzeti i tjt.
     
    dmr likes this.
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hvala svima, i na pomoci oko izbora :). GPU ostaje za sad 1080ti, da se malo finansijski oporavim, poslije nesto tipa 3080 ili jace ganjat :). Da, vjerovatno ce doci kasnije i neki nvme :D
     
    chenta likes this.
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Do koje temperature je noramlno ici sa 12600k? Bez overclocka ide do 63C max core temp i kada je opterecen 100% P jezgre spadnu na 4,5GHz a E jezgre na 3,6 GHz. To je normala je li tako? Da li je kao prijasnjih serija normala da temperature kod overclcoka ne prelaze 75-80C i sve ok? :)
     
    Last edited: Sep 3, 2022
    Picoooka and p4ja like this.
  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hehe, i ja gledam kontam normala je ovako niska temperatura. Jest da ga je mugen krvnicki scapio u svoje sake :D
     
    Picoooka likes this.
  17. chenta

    chenta Aktivista

    dmr, jesi li vec overkloko i kako performanse prije i poslije? OC nije sto je nekad bio, od 10.generacije pa na vamo. Ja svoj i ne pokusavam OC sa zracnim kulerom, 11.gen je mozda i najtoplija. Ali za sada nema ni potrebe.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    A nisam jos probao. Nego kako nastimati zvuk? :) ima li neki softver za ove zvucne na maticnim plocama da se podesi zvuk, ono koliko basa u 5.1 sistemu, kako ce razlagati stereo zvuk na sve zvucnike i slicno? Na prosloj zvucnoj creative live ima onaj mixer u kojem sve ovo podesis. Da li ima nesto slicno da li od strane asusa ili realteka?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. chenta

    chenta Aktivista

    Jesi li gledo na sajtu od maticne pod support? Ja to imam na gigabyte ploci skino tu.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gledao sam nema samo driveri. Sad sam trazio ima ovaj realtek hd audio manager al ne mogu instalirati ni jedan.

    EDIT: Evo uspio sam pokrenuti ovaj realtek audio control sa nekom starijom verzijom drivera. I radi ok mada kvalitet bas los :)
     
    Last edited: Sep 4, 2022