Preporuka za PSU

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Chem, May 28, 2010.

  1. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    ja ne kupujem napojnu ;)

    a ja kakva je konfiguracija računara?

    mislim da smo ga to trebali prvo svi pitati!

    ili?
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kao ti npr? :D
    Hajde da ne palamudimo i objasnimo covjeku da je napajanje povezano sa overclockom na relaciji snage koju moze isporuciti i stabilnosti napona prilikom isporucivanja. Dakle napajanje moze ograniciti overclock ako oc-ane komponente premasuju njegovu maksimalnu snagu i/ili reaguju na oscilacije u naponu.
     
  3. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    eto objasni mu :)
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jest vala, nek ti je objasnio on :D
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Neka ste se vi naspamali, ko da ste 5 dana na forumu, sa jedva par odgovora na konkretno pitanje.
     
  6. Chem

    Chem Komšija

    Da objasnim o čemu se radi. Došao vakat mijenjati napajanje,imam neko no-name napajanje i neki dan primjetim da nešto smrdi,poslije pogleda u napojnu jedinicu vidio sam da ventilator stoji a računar radi kao da je sve ok.Zakleo sam se da neću više nikad ubaciti sebi bezveze napajanje.Trenutno imam mogućnost da sebi priuštim nešto kvalitetno,pa zašto to nebi uradio i bio miran 3-4 godine pa i više.

    OC mi je nebitan,treba mi tiho ,pouzdano(kvalitetno) napajanje-simple as that
     
  7. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Kao sto je vec predlagano i ja ti preporucujem CM u ue, meni su ovdje isto to preporucili i ja sam uzeo CM 620w modular malo je bilo preko 200km i prezadovoljan sam , tih je, nema smetanja u kucistu od nepotrebni kablova sve povadis ,ostavis samo one koji ti trebaju , jos imas i garancija 5 godina.
     
  8. tarankula

    tarankula Aktivista

    e ljudi jel može da gtx 285 ide na chieftec 550w,neki kažu da gtx 285 zahtjeva nekakva 32 railova!!!?!?!
     
  9. gold3n

    gold3n Novi član

    Trebalo bi da moze. Ima dovoljno watti ali daj nam tacan model napojne da pogledamo koliko ima ampera na 12volt railu, gtx 285 valjda zahtjeva 32 ampera na 12volt railu :)

    PS: Chieftec ti nije neki brend sto se tice napojnih jedinica, ako vec uzimas gtx 285 trazi nesto kvalitetnije.
     
  10. tarankula

    tarankula Aktivista

    Chieftec GPS-550AB A 550W
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam druga ima 285GTX i antec 500w i sve radi ko sat,kolinsb ima silverston 500w i istu grafu i i kod njeg je sve ok a ni u jednog nije napajanje sa sigle railom vec po dva sa 18A do 20A znaci da ce i taj Chiftec raditi normalno.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da, imam ovo napajanje: http://www.silverstonetek.com/products/ ... f&area=usa
    ni sekunde problema dok sam imao E8400@4GHz + GTX285, a ni sad kad imam GTX 285 + X4 965 na 3,7GHz..... Vidim da genelec navodi, da je ovo napajanje modularno, ali kod mene nije modularno. Mozda je greska kod njih na sajtu, a mozda je zaista izasla modularna verzija, sa istom oznakom........
     
  13. tarankula

    tarankula Aktivista

    a sad sam promjeno mišljenje grafe

    sad uzimam ati 4890 310 km,
     
  14. Looney

    Looney Komšija

    Nikad je ti nećeš uzeti.
     
  15. tarankula

    tarankula Aktivista

    našo sam lika a nema on garancije,šta kažete jel pametno uzmat
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    naslov tem je "preporuka za PSU" :)

    pa ti ovdje nekog zezas.... prvo se odlucis na kupovinu te kartice umjesto 285-tice, a onda pitas je li dobra kupovina :lol: sta
    pitas, kad si odlucio vec :D

    eto prodajem ja svoju GTX285 za 380KM :p
     
  17. tarankula

    tarankula Aktivista

    ako prodajes javi se na PM
     
  18. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    i sta bi uzel ti to napajanje?
     
  19. Chem

    Chem Komšija

    Hvala velika na preporuci,napajanje je tiho,a naponi su u okviru fabrički navedenih.Uzeo sam CM-a silent pro 600 M,a tek vidim šta je prednost modularnog napajanja.

    Slijedeća stavka,slijedećeg mjeseca je kućište do 100 KM (žao mi dati više).Uz dobre argumente možda i pređem taj limit,ako se stvarno isplati dati za kućište veći iznos.

    Pa eto par savjeta ako vam nije problem.

    LP
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018