Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne znam, ali da sam na tvom mjestu pogledao bih Xperiu X2 ili HTC Touch Pro 2
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Oba su klizna, jos bocna...daj nesto drugo :|
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nokia E7 ili E6... ali obje symbian.... inace ne znam da je neko poslije njih napravio nesto dobro na taj fazon. E7 je nevjerovatno kvalitetan telefon, fizicki...
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih išao na E6.
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kako rece qwerty konto sam da tako nesto moglo :D
    Ako mene licno pitas ja ti ne bih preporucio qwerty na tom "blok" obliku, dakle bez klizaca, zbog neprakticnosti :)
    Ako vec hoces neki oldschool, a kamera ti je bitna, pogledaj N82, taj telefon je predobar bio, standardna tastatura.
    Jeste on star i malo losiji hardver ima, symbian da ne govorim, ali mozda ce ti se svejedno svidjeti. :)
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo bas gledam Nokia E6, nema nove (star je i telefon).

    Vecinom sam gledao na univerzalno ili pik.

    Novo ima ovaj Samsung ili BlackBerry Q10 je vrh ponude sto sam nasao (Super AMOLED capacitive touchscreen), samo mi remeti sve planove sto sam imao :| (bolje kupiti 290-ku :D )

    Ja i mobiteli = nebo i zemlja :)
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Q10 ti je onda i najbolji izbor ako ti se svidja izgled i ne smeta ti taj dizajn :D
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa jest :D i meni se dopada...izasao je i klasik, ali je oko 440 USD :D
    [​IMG]
    Nego, kupim ovu polovnu Nokiu E6 ili ovaj Q10, ali gledam kako oba imaju svoj OS.

    Volio bi da imam Viber ili nebitno koji program, uglavnom kako pricati sa ostalom Samsung/Sony rajom na nacin koji to nudi viber?

    Rovio sam MS sajtu i nema Vibera na E6, ima neki Fring, moze li se to koristiti?

    Za ovaj BB nisam jos istrazio te detalje... :|
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ima Viber za oboje ali ne mozes pricati, slanje poruka radi. Fring moze ali mora imati instaliran i drugi korisnik.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jup! evo bas sada gledam ;



    Evo sta sam nasao za google ;
    As of right now, google hangouts isn't something that can be run on BB10. The android version requires play services, which as of yet doesn't work and no known work around exists.
    There is a GTalk app that will allow you to chat but it's pretty limited compared to the usual android Hanougs app.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Imaj u vidu kad je Blackberry u pitanju da neces moci koristit mailove bez BIS, tj bez data plana od providera. Cini mi se kod nas samo mtel pruza podrsku iako je najjeftinija 15 KM cini mi se. Ima fora da ti radi net preko opere mini i rucnih postavki ali nativne mail aplikacije nece raditi. Inace Blackberry fino radi, ja imam 9800 Torch, uzeo ga malo da proucim platformu i s obzirom da je stariji bas fino radi.

    Uglavnom ako kupujes takvo nesto moras biti spreman da nece imati mogucnosti kao ovi moderni telefoni jer je ipak podrska za njih davno prestala.

    Mozda da pogledas ove Kineze sto rade na Androidu a imaju qwerty tastaturu?
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    To za mail ne kuzim bas, moze li vmware zimbra ili je to generalno problem ?

    Steta za ovaj telefon, bas je dobar, ne znam zasto nisu koristili sve isto kao Galaxy3 :D kada su vec toliko slicni.

    Yup! moze, na koji mislis, ima li nesto fino/slicno?
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Da bi ti dolazili mailovi na Blackberry moras imati "data plan" kod svog providera. Blackerry ima filozofiju da "gura" mailove sa servera na telefon za razliku od ostalih koji "povlace" mailove sa servera. Taj, hajd da ga nazovemo racun kosta kod mtel-a 15 KM a koliko mi je poznato telekom i eronet i ne pruzaju tu uslugu. U biti Balckberry bez data plana je prilicno osakacen sa funkcijama.

    Nemam neku posebnu preporuku za telefon sa fizickom tastaturom ali imas more kineza ;)

    EDIT: Mozda bi ti odgovarao i HTC Cha Cha http://www.gsmarena.com/htc_chacha-3787.php
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Zar nije ukinuto uvjetovanje BIS-a za normalno koristenje BB?
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Jeste ali od Blackberry 10 platforme.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Također imaš s Androidom i:

    http://mobilnisvet.com/mobilni/3142/Mot ... RE%20XT311
    http://mobilnisvet.com/mobilni/3194/Sam ... ro%20B5510
    http://mobilnisvet.com/mobilni/3216/Hua ... lder-U8350
    http://mobilnisvet.com/mobilni/3105/Alcatel/OT-910
    Posebno mislim da bi ti ovaj bio interesantan: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... 0-4866.php

    Svi ovi su već outdated poprilično (izuzev Blackberryja), ali eto ovi s Androidom su još dobri u poređenju sa ovima što imaju Symbian, Windows Mobile itd. Bar što se tiče Vibera. Ja sam namjestio neku stariju verziju da radi na Galaxy Gio s malo RAM-a i Android 2.3.

    Sad ne znam što ti je teško da se navikneš na touch. Kad je moj otac mogao da se navikne na Neo V s 3.7" možeš vala i ti :D
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nije da zurim, ali bas se oteglo...drugi savjetuju isto, opet "oni" prodaju neke svoje; "a gdje ces to kupiti, bolje je ovo i bas imam jedan sto prodajem" i sl... Tamo na piku ima nekih ponuda, ali su iskljucili javna/privatna pitanja, ima broj nazovi...elem moram ganjati inforamcije...dobra nokia E6 je 200 KM, ovaj samsung ima slabu kameru (da je bar 3 mpx)...

    Prije nego se bacim u lov i konacnu kupovinu, sta savjetujes ?

    Rekao sam da se moram odreci nekih stvari, ali telefon treba biti manji, da moze u dzep stati?

    Ono sto sam pogledao je Samsung S2, pa sta mislis ?
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma S2 star ko grcka, ako si se vec odlucio da ipak ides na cisto touch screen onda imas boljih opcija.
    Naravno to star govorim s obzirom koliki su napredovali touch screen telefoni. :D
     
  19. efo

    efo Komšija

    Ako mislis na galaxy s2 (a pretpostavljam da mislis), da stariji je telefon, ali definitivno best buy za nekih 150-180 km, zavisno od stanja. ja sam ga nedavno uzeo za 130 u solidnom stanju, zadovoljan samo tako za te pare. telefon je sa cm11 vrlo fluidan, na zadnjem antutu baca 18k, isto kao i galaxy s3 sa default romom. inace s2 sa default romom i kernelom daje dosta manji rezultat, oko 11k mislim. kad vidim kakvi se jos polovni telefoni prodaju po piku za te pare, onda tek vidim koliko je sgs2 dobra polovna kupovina u ovom trenutku; super amoled, giga rama, ok procesor, 4.3inca ekran je isto meni sasvim ok, dobra kamera itd.

    modificirani sgs2 je otprilike po performansama na nivou sa moto g, ovaj drugi ima malo veci display, al prvi ima super amoled, bolju kameru...
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja sam htio predloziti moto g, a mogao bi i htc one s koji je definitivno bolji od s2.