Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala prijatelju, takodjer, neka je sa srecom.

    Meni su u opticaju bili HTC S3 Neo crni, HTC 816, L90, L9 II.. bilo je jos telefona u radnji ali nista u tom randgu.. ali sma se baš vagao da li grand 2 ili S3 neo. Po tvojim koemntarima, i nije neka sreca. Da je plastikaner, to znam i zato sam rekao da je na grand 2 ova malo novija plastika. Hrapavija i ugodnija za ruku. Pozadina je flat pa se ne ljulja osim sto je kamera malo izbacena. Zvucnik ok i za zvono i za skajp, baterija evo sinoc bila 100%, danas ga gnjavio citav dan. Online konstantno, osvjetljenje 100%, skajp viber, nekoliko poruka i poziva i nekih 20min video skajpa ..i trenutno stoji na 45%.

    Meni je S3 neo bio primamljiv radi 306 PPI, SAMOLED ekrana i 1,5GB rama.. i ima nesto bolju grafički od originalnog S3 tako da bi trebao biti nesto brzi.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Također sretno i tebi da te posluži i nadam se da nećeš imati većih problema, svi ih imamo, ali se dosta toga da srediti :)


    Nema tu previše pomoći tako je kako je.

    I ovdje isto. S tim da se s kamerom može malo improvizovati. Osim aplikacije za kameru što dođe probaj i neku sa Play Storea. Ima komercijalna FV-5 koja je po meni možda i najbolja, a postoji još niz alternativa. Probaj Google Camera te Stock ICS camera.

    Čini mi se da je kod S3 zvučnik iza, pa vjerovatno kad ga poklopiš ne čuju se pozivi ako je to problem. Probaj ga postaviti licem prema dolje kad ga stavljaš na sto.

    Meni evo Samsungov tablet drži već preko 10 dana sa uključenim opcijama za štednju, ali to je tablet :D
    Možeš pod WLAN opcijama ići na napredne opcije (meni tipka) i postaviti da ti isključi WLAN kad je zaključan tel.
    Jest da onda kasni update poruka s Vibera i Facebooka, ali hoćeš da ti baterija duže traje pa se moraš nečeg odreći.

    Tu nema puno pomoći. Jesi li probao drugi pretraživač, npr. Chrome? Meni je taj zadani na tabletu i na Xperiji, ako tebi nije, instaliraj i probaj.
    Zumiraj s dva prsta koliko treba ili koristi Tapatalk za pregledanje foruma.

    Možda ti je prevelik za one gabarite koje si naveo, iskreno i meni je M2 malo povelika, ali navikneš se :)

    Trebalo bi da ima OTA update preko WLAN, ako nema nije ni bitno, ako ti dobro radi, ostavi kako jest.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Uhh korisno-korisno, hvala drug. More je apps i dobro je suziti listu uz preporuku bez eksperimentisanja.

    Da, zvucnik je natrag :| , odmah kod kamere, vidis nisam podesio WiFi, a mogu tako kao sto sugerises, hvala na tipu ;)

    Da, Chrome je :| , potrazim i TpT :)

    Android OS, v4.4.2 (KitKat).

    Nego, kljucno pitanje :), treba li na ovim s.p. formirati bateriju, ono isprazniti do kraja, pa puniti 12h ?
    (evo napunio se, sta da radim :) )
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Netreba formirati bateriju, a preporucljivo je puniti prije nego se skroz ugasi fon i nedrzati ga dalje na punjacu kada se napuni.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ok hvala drug.

    Nails, prvo sam razocaran sto nema Bosanskog jezika :D , na srpskom koristi cirilicu, a na hrvatskom veljaca :D

    Razmisljao sam o Xperia Z (stariji telefon), S5 mini itd, LG L9 2 nisu preporucili trgovci, nekih jednostavno nema kao Xperia M ili Moto G 2014-novo (zavlace ljudi, nazovi sutra ili u srijedu, slijedece sedmice itd), ovako za 352 KM na vrata - super zadovoljan.

    Isto mi zena sugerise :smt005 , pa ako nesto naleti bolje, znam koga cu obradovati :D

    Ej drug, gdje naci Temperd Glass?

    Gledao sam na piku, nema bas izbora za moj mob, bio u jednoj radnji danas u ZE-nema nikako...
     
  6. black

    black Komšija

    Nillkin prave ekstra zastite ali izgleda nema za s3, vjerovatno zbog 2.5D display-a.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Molim da mi nesto provjerite, ne znam zasto, jer nikad nisam komunicirao sa univerzalno2 na piku, ali pise-korisnik te blokirao.

    Moze li neko od vas pokusati poslati privatnu/javnu poruku bilo kojeg tipa? da li ste i vi blokirani ili samo mene :D

    Trazim i Flip Cover, Hvala
    (poslao sam na univerzalno1, ali i njima sam samo jednu poruku poslao do sada).

    Evo, ovako nesto ima, ali ne rade dostavu u BiH;
    http://www.aliexpress.com/premium/tempe ... =y&catId=0
     
  8. black

    black Komšija

    Ebay druze i sve ces naci i flip cover i glass.
    Samo gledaj da narucujes iz Hong Konga jer je njiha posta dosta brza.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko ja znam, ti univerzalno1234.. nemaju veze sa originalnom Univerzalno radnjom. Neki dan sam naletio na jednu, imali deset transakcija nesto bezze.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Na univerzalno ofisl stranici u dnu ima "pratite nas" ; http://pokit.org/get/img/478906a84f765e ... 10b486.jpg

    Tako postoje uni1 za telefone, uni2 za opremu koju trazim, uni3 bijela tehnika/lcd i sl...

    Nemam ebay racun :) , ako bude neko od vas narucivao-pridruzio bi se po dogovoru.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha.. ja sam mislio iskljucivo na telefone i nasao sam par univerzalno "radnji" ovo kako sam trazio sta kupiti i nemaju veze sa originalnom. Bas se vidi da su neki foliranti. Imaju i negativne dojmove pa treba paziti da se na njih ne naleti.
     
  12. black

    black Komšija

  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo nagradih se i ja novim mobom, ovaj put LG G3, prve impresije, beton mob.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Danas gledao baš crni. Perverzan a kompaktan kao da je 4.7" ekran a ne 5.5". I po specifikacijama i po izradi ta mašina izgleda premium. Neka te dobro služi.

    Inace ima opticku stabilizaciju kamere.. ako nisi znao.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx druze, nesto sam malo citao o toj stabilizaciji, provjerim kakva je u praksi.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Odlicna je OIS stvar u praksi. Imao sam na 920 a sad na 1520 je jos bolja. Kao da ti je kamera na stativu kad snimas. Pogotovo panning kad radis.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Gledao juce tel.sa Win.OS - Nokia, meni dosta teze od android-a, nisam nasao na viber-u listu kontakta kao na android gdje je sve slozeno i pored ima ikona ko ima/a ko ne viber.
    Neke opcije telefona sam ranije koristio i tako brzo sam usao u fazon na androidu, sreca ne kupi neku Nokiu (mislim da bi bilo teze).
    Android isto tako ima dosta opcija koje nisu odmah vidljive-ispisane, bas trebas znati kako se koriste, npr cuvas facebook chat i tek tada se pojavi X da ugasis neaktivne razgovore.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne mogu napraviti pristup poslovnom mail-u, molim pomoc ?

    Nisam siguran u vrstu racuna POP3 (995) ili IMAP (143)...

    Pise : TLS je obavezan, ali ga posluzitelj ne podrzava, pa ponudi neke rucne postavke ;

    - moram li pod posluzitelj kucati www ili http:// ?
    - prikljucak mi pise 995
    - vrsta sigurnosti SSL/TLS ili STARTTLS ...
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    "Posluzitelj" ti je npr. pop.mojafirma.ba, to trebas znati.
    "Prikljucak" ti je port, probaj sa 995 ako je SSL on ili 110 ako je off.
    I ukljuci TLS/SSL ako treba.

    Isto trebas i za smtp podesit, s tim da je port 25 po defaultu, 465 za tls i 587 za ssl. URL moras znati, kao i za pop.

    U svakom slucaju posalji nam te podatke sto imas, zamaskiraj url i podatke koji su private, da vidimo sta imas. Nesto imam osjecaj da pokusavas webmail nastelit kao pop3.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako je poslovni mail i ako imas web pristup mail serveru onda bi na login stranici trebao imati i postavke za imap i pop3, barem je kod vecine tako. Koji je mail u pitanju neki @firma.ba ili @bih.net.ba ili nesto sasvim lijevo ?