Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yup, danas bas slikao, beton slike pravi ovaj G3.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa eto ja sam bio razocaran slikama G3, pogotov @Sena probaj slikat kad ima neke crvene pozadine iza..

    sve u svemu G3 je dobar uređaj ali kod mene se zadržao samo mejsec dana :D
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Je li iko koristio lumia 930, kakav je telefon?
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    zimbra+bhtelecom, [email protected]...

    mogu uci preko chromea, ali nemam auto-notifikacije prispjele poste kao na gmail ili hotmail, znaci uvijek log in/out.

    mislio sam podesiti preko google-gmail aplikacije (adrese koje nisu s gmaila u aplikaciji gmail kao hotmail, yahoo itd).

    Posaljem mail sluzbi za odrzavanje ili cu ulaziti kroz browser...hvala
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pronadji incoming i outcoming postavke i skini sebi K9 mail, nije neka sminka ali puca od svih mogucih i nemogucih opcija.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imao je ja par dana. Nisam joj mogao halaliti nedostatak glance screen-a i samo zato sam uzeo 1520. Inace beton telefon. Display je predobar. Kamera odlicna, izrada Nokijina, znaci bez greske :)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ove godine ocekujem nasljednika L930 ali sa Snapdragon 810 procesorom i naravno Glance. To bi odmah bio bolji uredjaj.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa nije valjda da si samo zato promijenio :D
    Meni se taj glance screen cini potpuno bespotreban
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jarane kad imas nesto od 2003 godine, ocekujes i u 2015 da imas...
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    :smt023
    vidim ja meni nesto fali :D , a jos nisam nasao kalkulator :smt005
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja ne kontam taj glance screen, zasto je to tako bitno. To je isto kao kad pritisnes lockscreen tipku...
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma jednostavno mi djeluje bespotrebno, a uz to trosi bateriju vise.
    Nije to nesto revolucionarno :D
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa ako podesis da se pokrene putem srednje tipke samo da pogledas koliko je ura+datum+koji je dan u sedmici, podesis 2-3 sekunde, nece trositi vise jer ne pokreces zaslon.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije. Izvadim mobitel iz dzepa = upali se glance i vidim informacije a ne moram nista pritisnuti/otkljucavati. To je samo jedan primjer.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da si ga koristio pa ti ga ukinuli plakao bi.Imao sam ga na windowsu i sam imam android i bas mi pici zivce sto moram stisnut neku tipku da bi vidio koliko je sati ili bilo sta drugo.Sto Stevie kaze sa Glanceom cim izvadis telefon iz dzepa il futrole i proximity senzor skuzi da vise nije u dzepu odmah ti se upali sve sto treba da vidis. Glance je pola telefona.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je always on. Odmah vidim i sat i ako imam mail, poruku neku, a ako predjem rukom preko senzora i vremensku prognozu imam. U glavnom puno je prakticnije kad ti je telefon na stolu a ti samo bacis oko da vidis ima li sta kad udjes u sobu nego otkljucavati ga svaki put. A i nocu kad je mrkli mrak lako nadjes telefon :) pogotovo ako je amoled. Na symbianu je to jos bolje rijeseno, na meego najbolje... U glavnom, posto vjerovatno nikad nisi imao, ne znas kako je prakticno, isto kao i bezicno punjenje :)
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa ja sam ugasio glance jer mi smeta sto je stalno upaljeno :D Na stolu ako zasvijetli mob, znam da sam dobio nesto, a ovako stalno svijetli, pa moram stalno bacati pogled da vidim ima li sta.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Naucis da imas na displayu info i ne trzas se. Ovako odem u klonju i kad udjem u sobu vidim ima li sta. Ne moram uzimati telefon, na poslu stoji na stolu, odem u drugu kancelariju vratim se samo u prolazu bacim oko vidim ima li sta... Ma jebi ga, meni je izuzetno prakticno. Kazem ti, moze se reci da to koristim od nokie 7650...
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ne znam ali ja ga vjerovatno ne bih ni koristio. :D
    Vaznije mi je da mi baterija duze traje, nego sto izbjeci pritisnuti dugme jednom, a i ne moram svake sekunde gledati ima li sta.
    Uostalom, ako sam vani imam i sat na ruci, tako da mi i u tom pogledu ne treba. :D
     
  20. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Kako 930 nema glance kad 920 ima? Ja ga vala isto ne koristim, kad sam vidio da moze, ukljucio, i skontao da mi smeta. 920-ka je u pitanju.