Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    930-ka nema neku display memory i nema glance. Imam i ja sat i kad sam vani ne vadim telefon. A vise potrosim baterije paleci display svako malo da provjerim na ovom androidu drugom nego sto mi glance potrosi na wp-u. Plus ako je amoled glance je nebitna stavka u potrosnji baterije. Proguglaj, mislim da na allaboutwindowsphine su cak i testirali.
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    ovo, od 100% baterije glance ne potrosi ni 1% do sljedeceg punjenja, a prakticno je itekako kad se navikne na to
     
  3. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Qler pošto znam da si ti dosta upućen oko lumija, a znam i da si imao 535 neku testnu verziju, zanima me je li riješen problem sa touchom ili displejom koji je postojao. Znam da su se ljudi zalili na to, i da je bilo najavljeno da ce se popraviti u nekom update-u, pa jesu li sve verzije ok, ili imaju neke stare koje i dalje imaju problem.
    I inače, je li 535 dobra kupovina, meni po specifikacijama djeluje kao sasvim ok telefon naročito za te pare..
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kolega na poslu kupio L535, telefon je malo sluggish kod saltanja kroz menije. Nekako graficki steka poput androida. Kolegi ne smeta jer je presao sa androida i nije narocito zahtjevan, ali mene bi raspizdilo.

    Sve u svemu kaze da je pravo zadovoljan telefonom. Nema touchscreen issuesa.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma


    Sacekaj da prodje prvi batch, pa onda kupuj ;)
     
  6. kAcA

    kAcA Aktivista

    ZTE V5 redbull ili Lenovo Vibe X s960? Koji od ova dva, ili neki treci istih specifikacija do 150$ (mora imati 2gb rama)

    Edit: gledam sad i ovaj Cubot x9, jeste da izgleda kao kopija iPhone6 al odlicne komponente
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj Lenovo nema slot za mem. karticu. Tako da ZTE V5 ili Xiaomi Note za 160$. Nemoj Cubota kad mozes ici na sigurnije.

    Mogu preporuciti i Huawei Ascend G7 licno ga imam i odlcno me sluzi jest da je skuplji od tih 150$. Na pik-u su od 380-480km.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    gdje je uzeo?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uzeo u Omegi u Tuzli. Dual SIM, 270KM.
     
  10. Encor3

    Encor3 Aktivista

    I meni se cini da L535 malo šteka u menijima što je čudno za WP. Doduše nisam nikada držao u ruci ni jedan, nego što sam vidio na youtube video reviewima.
    Kvalitet video snimaka mi se takođe ne sviđa, ali s obzirom na cijenu telefona ne može se uzeti za zlo. Mislio sam uzeti jedan kao poklon, pa ću ići ili na 535 ili na L730 dual sim, ako uspijem naći kod nas. Kamera mu je znatno kvalitetnija, a i brži je u igrama recimo podosta koliko vidim.

    Jedino još što dolazi u obzir je L925 jer vidim da se još uvijek mogu naći nove. Nju bih uzeo zbog kamere ali samo ako nadjem vodafon verziju sa 32GB.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da. Mislim da je to kombinacija slabijeg GPU-a (Snapdragon 200 ima slabiji GPU nego 400) i vece rezolucije ekrana. L630 ima manju rezoluciju ekrana a tu je Snapdragon 400, telefon perfektno fluidan.

    Mislim da su u Microsoftu tu pogrijesili, L630 je trebala imati specifikacije L535 ali sa Snapdragon 400 procesorom i onom jeftinijom verzijom Clear Black display-a.

    I to je tacno, L535 ima tek 480p video snimanje, dok npr. L630 ima 720p.

    Vidio sam oba telefona i sad tvrdim da je L630 ipak bolji telefon L535, bez obzira sto nema prednju kameru i LED flash za zadnju i bez obzira na manji ekran nize rezolucije.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    SoC u novom Galaxy-ju je napravljen u 14nm fyi.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Eto sto je milja :D
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Rijetko koristim PC-Mob opcije, ali sjecam se da sam nekad sa LG-a prebacivao slike i sl, ma nikad !

    Sada povezao Nokiu kablom, 500 brojeva, sigurno 100+ slika, more poruka itd, klikno sync kad za 2 sekunde gotovo :shock: :D

    Strasno, dva puta sam provjerio da li je to moguce :smt005
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Stare nokie, symbiani i nokia pc suite su meni i dalje najbolji vezano za sinhronizaciju. Nekako najjednostavnije,i najlogicnije radi sinhronizaciju i backup...
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    A kako da sa Samsunga prebacim sliku na PC :D :?:

    Evo trazim, ali nista konkretno nisam nasao ...

    Edit, nasao, jedan klik na telefonu i google je sila :D : http://www.samsung.com/us/support/howto ... 6897/47485

    I jos jedno pitanje :)

    Grije se telefon kada igram igre, al puno se grije.

    OS je fabricki 4.4.2, vidim ima Android 4.4.4 KitKat update for the Galaxy S3 Neo, ali za ovaj slabiji procesor 1.2 model number I9300I, kod mene je I9301I sa 1.4.

    Da li ce to pomoci telefonu da se manje grije?
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav, imam pitanje

    Dobio sam i phone 6 Gold 64 GB i mislio sam da ga zamjenim za Samsung S5 Korisnik sam Androida tako da bi mi ovo bio prvi telefon sa IOS-om.

    Kod telefona mi je bitna čisto njegova praktična funkcionalnost. Takođe mi je bitno da ako bi šta bilo telefonu da ga mogu "lahko" prežaliti a ne da na moram nakon njegovog "gubitka" na inzulin preći :)

    Letimično sam gledao poređenje telefona i ono što sam mogao prvo primjetiti jeste više RAM-a kod S5 (tj 2GB dok kod i phonea 1GB),S5 quad core procesor (iphone dual core ) kamera 16MP S5,8MP i phone.

    Znači trebat će mi telefon isto i za fotografisanje određenih stvari i poneki video,nije ništa što trenutno zahtjeva DSLR.

    U slučaju da je dobra ideja da ga zamjenim,gdje predlažete da se to odradi i koliko bi mogao očekivati doplatu sa druge strane.

    Telefon je nov,kupljen je van BiH ,nije ni najlon sa kutije skinut.

    Hvala.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To mozda jest usporedba kad ih stavis na papir. Medjutim iphone 6 je ipak bolji uredjaj, bez obzira na inferiorniji hardver.

    S5 je posve mali skok u odnosu na S4, a iphone 6 je znatno veci skok u odnosu na 5S, i to upravo zbog veceg ekrana - nista drugo nije znacajnije promijenjeno. Da je usporedba S4 vs iphone 5S, rekao bih da je S4 bolji uredjaj.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ti iTunes nije problem, preporučujem da zadržiš iPhone jer je realno bolji uređaj, a za par mjeseci ćeš vjerovatno moći kupiti dva SGS5 za cijenu jednog iPhonea.