Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa to je i on napisao, samo pita covjek koliko je realno traziti, mozda neka informacija gdje-kome :)

    Pitam ja rodicu da li bi kupili, pa eto ako bude tvoja nafaka, javim i ti kupi S4 :D
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Znači pitanje nije imam 800KM i dali kupiti S5 ili i phone 6(koji se ne mož kupiti za te pare) Nego dobio sam i phone 6 i pitanje je dali ga zadržati ili zamjeniti za s5 uz doplatu obzirom na navedene specifikacije. Bili to bila dobra opcija.

    Gledam ove neke review-e i "nadođoh" da je i phone 6 ustvari "mlađi" u poređenju sa s5.

    Ovo do sada što sam pogledao da kažu da je OS i phone 6 optimizovaniji i pored slabijeg hardware-a u poređenju sa S5 .

    Ne kontam Baha ovo oko I Tuns-a,nisam u toku.Ne mora elaborat može i link da "ne kucaš bez veze." :)
    Nisam neki konzument multimedije,prebacio bih par stvari tek da se nađe.(Ako ostavim i phone )

    Nije sad da mi je bitno da dođem do razlike iznosa u novcu u opciji zamjene,već pokušavam uz Vašu pomoć da napravim "logičan" izbor. Također mi nije bitno jeli ovaj ili onaj prozivođač,već mi je bitna čisto praktična funkcionalnost i performanse telefona.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Samo jednu stvar imaj na umu, a to je da iphone ne vrijedi koliko kosta.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Telefoni se mogu porediti samo unutar iste platforme. Ta dva telefona su nebo i zemlja za dvije razlicite vrste korisnika tako da poredjenje hardvera nema logike.

    Obzirom da su ti i iOS i android nepoznati, najbolje da pogledas kakvu recenziju telefona koje detaljno pokrivaju software pa onda odluci sam sta tebi treba. Jedino sto ces sa iPhoneom moci nekada poslije izvuci vecu paru.

    adsubzero To je subjektivno ali je u njegovom slucaju to još bolje jer vec posjeduje isti.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Razlog više da ostaviš iPhone. Jednostavan scenario: koristiš iPhone do jeseni, dobro ga čuvaš i onda zamjeniš za nov Galaxy S6 ili Note 4 bez ikakve doplate.
     
  6. black

    black Komšija

    Zadrzi ga druze do daljnjeg , ekstra je to telefon. Kad ti dosadi zamjenis za Galaxy S6 :)
     
  7. Esprit

    Esprit Aktivista

    Upravo tako, zadrži ga i kad ti dojadi mijenjaj za S6.
    Ja sam zadnjih par godina korisnik android telefona i ne bi pogledao S5 pored iPhonea 6 pa čak i da mi se doplati, dobit ćeš par stoja koje će ti se izvući na nešto treće a zaglavio si na lošijem uređaju koji će kod nas za mjesec-dva pasti za još bar 200 km dolaskom S6.
    I vala svaka čast osobi od koje si dobio iPhone :) ja eto rodbine imam neke vani, sve se nadao da ću nekad dobiti kakav tel ali kurko :)
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    S6 vrijedi koliko košta? :D

    Ostavi ti prijatelju taj iphone 6, ako ti odgovara sustav, ako ne tamo na ljeto ces ga moc zamjeniti 1:1 sa ovim galaxy s6.

    Gledam cjene ga do 1000€ :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da kojim slucajem dobijem iphone 6, znam da bih ga prodao i kupio npr. Lumia 830. Ne bih sigurno nosao telefon od 2000KM u dzepu.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Dobro raja,hvala svima na savjetima,ostavljam onda telefon. Poslašam savjet za kasniju zamjenu.

    I za kraj ima li smisla da mu kakave "silikonske gaće" nabacim ili ići na naljepnice tipa D Brand i šta god na ekren, kakvu mat foliju i gdje predlažete da je najbolje kod nas ovo naći (osim D Brand-a)

    Trenutni telefon mi nosi "silikonske gaće" i mat foliju pa zato pitam. :) Ili možda kakav "iskorak" napraviti.

    @Espriti moram te razočarati :) ,nije familija nego prijatelj iz vana.

    Još jednom hvala svima na savjetma.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tempered glass zaštita za ekran (preporučujem ultimateshield ili orzly) i kvalitetna futrola/oklop. Spigen pravi dobre a pristupačne zaštite. Sve se može i naručiti kod nas.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Spigen nije bas pristupacan. Mada je dobar. Dodao bi Incipio feather case, jer je maltene perfektan, izuzetan grip, lagan, tanak.

    iPhone6 je strasan telefon, svaka mu cast ko ti ga pokloni. ;)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jeftin je Spigen u poređenju sa LoveMei oklopima. Ako je već dobio fon, nije puno dati 60-70km za zaštitu.
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    @ Stevie_Ray

    Gdje ti bijaše sinoć da podjeliš ovu misao,jeli ti ovo mene trolaš :)

    Jeli se ima kod nas uzeti šta od Spigen-a .

    Ono što sam vidio jeste po piku za 15-20 KM Bezbeli neki "kinoberi" Iskreno ovaj model mi je za oko zapao Neo Hybrid Dante red ili Metal slate.

    http://www.spigen.com/brands/apple/ipho ... d-4-7.html

    Ako bi preko njihove stranice naručivao sve bi me izašlo sa dostavom 76 $ uključujući njihov GLAS.tR Slim Screen Protector.

    Dok Incipio feather nije loš i jeste 10 $ jeftiniji i ima isto iPhone 6 Case Aluminum Fit od Spigen-a ali mi Neo Hybrid bolje izgleda od oba.

    Bilo bi dobro ako bi bilo kod nas a ako ništa probati u EU. Vidim po Njemačkoj su 25 Eura
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nije trolanje, nego kad samo pomislim da je 2000KM u dzepu/na stolu ili gdje vec, nije mi svejedno. :D

    A uvijek tvrdim da telefon od 400-500KM moze svakome biti dovoljan i to za sve moguce potrebe.
     
  16. black

    black Komšija

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije loš Nillkin, ali nije baš na nivou ovih što sam gore naveo. Plus što se čeka mnogo na dostavu.
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    Imam još jedno pitanje ,gledam ovaj Spigen-ov Neo Hybrid oklop. http://www.amazon.com/iPhone-Case-Spige ... Neo+Hybrid Na Amazonu piše da je prodavač Spigen ali je dosta jeftiniji nego na njihovoj stranici. Sad jeli u pitanju ovdje neka njihova akcija na Amazon-u koja ističe sa istekom današnjeg dana ili nešto drugo. Ne bih volio da se nasučem bezveze radi par dolara. Kontam da uzmem isto dok je "jagma" i zaštitu za display za mobitel.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima Spigen i ebay "radnju".
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    Znači ovo u linku je 100% legit ?!

    EDIT:

    I pitanje za kraj

    Moshi iVisor XT kakav je u poređenju sa orzly i ultimateshield. Pitam jer ovaj Moshi kako sam razumio ide od ivice do ivice display-a na mobitelu. I bitno je da ne ostaju "muuzge".

    Hvala.