Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U setingsima, kod mene barem, ima opcija networked apps, gdje za svaku aplikaciju podesavas dali ce koristiti samo wifi ili mobilne podatke. A i u play store, settings, stavi update apps samo preko wifi. Treca stvar, i ovo skroz gasi mobilne podatke, settings, data traffic management, traffic use ranking, settings, restrict mobile data background.
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Hvala ljudovi :smt003
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Piiihh bili mobilni podatci ukljuceni, to je mali nesto dirao.. :? i kada sam ugasio nestalo je i ono 3G/H+

    Google je postavljen da radi samo kada ima WiFi.

    Ovo drugo (na nasem je jeziku, pa malo je drugacije) jel to-to da stavim kvacicu ovako :
    [​IMG]

    Trece ne znam naci :|

    Hvala i na ovom do sada :wink:
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Moram malo na Android, konkretno neki telefon do 400km, LG G2 mi je zasad n1,
    ima li tko ovaj telefon, ima li koja poznata mana ovom telefonu?

    Nešto na šta bi trebao obratiti pozornost prije kupnje?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel novo ili polovno? Za 400km nov G2 nema, a kod polovnog jedino obrati paznju na verziju, 16 ili 32GB verziju jer nema SD slot. Nov za te novce moze LG G3 beat u univerzalno je 370km i odlican telefon. 5“ je a po velicini meni izgleda manji od galaxy S3.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    polovan tražim. vidio sam jedino da ima problem ovih mrlja po ekranu kao kod g3, zasad mi se jedino to čini čest problem, valjda neću potrefiti na takvoga.
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da li iko od vas ima ovaj Xiaomi Note 4g?Razmisljam da ga uzmem pa da vidim iskustva ako neko ima.Hvala
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Potražiš neki koji je kupljen u telecomu ili mtelu i ima važeću (oficijelnu) garanciju. Inače za te novce svakako Best-buy, samo bih išao na 32GB verziju. ;)
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ok, imam "mali" problem.

    Povremeno se pojavi ikona u obliku oka na notifikacijskom meniju.

    Malo sam surfao i navodno ima veze sa rotacijom kamera, ako primarna radi vertikalno-sekundarna horizontalno, zbog ukljucene opcije rotacije zaslona. Nivelacija obe kamere u vertikalni polozaj, najbolje restart smartpone pomaze.

    Ali, problemi su se vratili, ponovo imam ikonu oka, a najgore je trosenje baterije i kada sam pogledao neki mm-qcamera-daemon cijedi 47% baterije !?

    Prije nego krenem s kopanjem po netu da li neko imao slican problem i kako to rijesiti.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko ja znam, tai kona oka je opcija prepoznavanja da li osoba gleda u ekran da se iste ne ugasi. Znaci dok gledas u ekran, nece se ugasiti.

    To ti treba biti pod controls/smart screen.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ok, to ima/ta opcija, negdje, vjerovatno je ukljucena.

    Sta sa ovim mm-qcamera-daemon?

    Evo slike
    [​IMG]
    Nesto sam gledao, ima dosta raje mm-qcamera-daemon problem, niko nista posebno ne pise...deinstalirao sam Skype (koji nisam ni koristio) ... trenutno se puni i pogledam poslije kakvo je stanje s baterijom.
    https://code.google.com/p/android/issue ... l?id=60058

    Google Promises New Update Will Correct Android 4.4.2 KitKat Problem Where Camera Destroys Battery Life
    http://www.idigitaltimes.com/nexus-5-ca ... blem-where
     
  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    moze ti i viber praviti problem, u vecini slucajeva pomaze resetovanje mobitela.
    Ja sam davno jednom imao problem i preosao je, neki dan uradim update vibera i jutros oko 8 sati imam 30% baterija, u 10 pogledam mob te ugasio (baterija nula), spojim na punjenje i vidim da je mm-qcamera napravila sranje, od 8 izutra do 10 je svukla tih 30% baterije (jesam na jutro pregledao viber).
    Trenutno mob radi normalno.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koristio sam juce Facebook Messenger app poziv, mozda je to, viber koristim i koristio sam skoro svaki dan za poruke...nisam upratio nadogradnje.

    Evo puna baterija sada i puno-puno manje se grije telefon, deinstalirao Skype i jos x stvari napravio sto sam nasao na netu..vidjet cemo, sada je ok.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da li je izaslo nesto novo, ocekuje li se uskoro i sta ima za 200-250 KM max !?

    Ima li neki polovan, a dobar i pod garancijom ?

    U pitanju je zenska ruka, pozeljno je veci telefon i 1 GB, ostalo sto bolje za ove pare :)

    Gledao sam LG L70 Dual, pa eto neka smjernica ako ima nesto "novije", bolji chipset, moze i Kineski dobar, samo da ima Google+ :)
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Skupa, nova je 320 KM.

    Naletih na LG L Bello i ovaj probija iznos :|

    tesko da ima "vecih" za ove pare, vratio sam se u temi kada sam ja trazio telefon, sve je to preko 250 KM :|
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Možda L90 kojeg sam sebi htio. 4.7" Gorilla Glass 2, 1GB rama, Quad-core 1.2 itd..
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da nalazi se u uzem izboru sa Bello, Core Prime, G2...

    Ima li neke razlike ako telefon ima malo svoje memorije tipa 4 GB i ako se koristi SD kartica ?
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da trebas ganjati minimum 8GB interne memorije, dosta aplikacija se ne moze prebaciti na SD karticu, a sam sistem ce uzeti pola od tih 4GB. Mogu preporuciti Bello, imao sam iskustva sa njim i odlican za te novce.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma