Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. gilla

    gilla Aktivista

    KOntam mjenjati nexus 3, mislim da je mu je vrijeme....

    MOze li neka preporuka do oko cc 700 KM?

    Gledam z2 ali kontam da ce pojeftiniti uskoro, izgleda mi kao da se da lahko izgrebati, oni poklopci na utorima mi smetaju...

    G3 ?? Nemam iskustva sa lg mob. i nikad ih nisam uzimao u obzir, no vidim da g3 ima solidne rece. Ima li ga neko? Kakva mu je baterija? Ima li nekih poznatih problema? Vidim nisu mu bas slike po noci ok.... Nije mi toliko vazno ali bih all around uredjaj.

    Ima li jos nekih prijedloga?

    galaxy serija me ne zanima.

    Hvalaaa :smt006
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    recimo lg g2 ?
    kamera je solidna mozes i u raw formatu snimat itd :D
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja imam G3, i sve pohvale za njega, ekran je odlican, kontrast nije kao amoled, ali rezolucija je odlicna, baterija solidna, u mene wifi upaljen stalno, izgura 2 dana ako ga teze koristim, 4K snimanje, nema random freezova, dobio update na 5.0, itd itd.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako ko od raje prodaje Lumiu 535 otključanu, mora imati garanciju i dual sim neka javi ovaj telefon treba da naručim u toku dana ili sutra.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Druže imam ti ja 535 DS kao što spomenuh, ali ne znam jel' ti smeta što je narandžaste boje. Koristio sam ga aktivno možda 7-8 dana, znači sve tip-top. Ima garanciju u Mobisu do početka aprila 2017. a cijenim ga 220KM. Eto javi ako ti odgovara, pozdrav.
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Da i ja dodam da sam uzeo G3 pocetkom ove sedmice.

    Presao sam sa Nexusa 4 i ova velicina je super, u dzepu zna biti malo problematicna kad se vezu pertle i slicno, ali tako sam se osjecao kad sam i Nexus nabavio tako da se na to brzo navikne. Izrada je super, osjeti se neki premium naspram Nexusa, performanse takodjer, kamera pravi fine slike i zasad nemam nikakvih znacajnih primjedbi. Stavio sam ga na 5.0 preko oficijalnog softvera cim sam ga uzeo, bio je na 4.4.2. LGjev skin je malo drugaciji u odnosu na stock, ali nista previse i ovi dodaci koje je LG ubacio su zgodni jer fino rade sa telefonom, tipa Quick Memo, precac za kameru, knock code, Quick Remote (predobro).

    Jedino jos nisam bas dobro upratio bateriju kako se ponasa. Prva 2-3 dana sam imao problem pa nije mogao izdzati dan, ali eto to ne bi uzimao u obzir jer sam ga tek dobio pa sam skidao aplikacije i svasta nesto probavao. Poslije toga sam pokusao sa svjetlinom na 40% (iskljucen auto), Wifi+3G+Sync su uvijek ukljuceni, i sa iskljucenim GPSom i u sustini moze izdrzati do 9-10 sati navece sa normalnom upotrebom. Screen On Time je izmedju nekih 4-4.5 sati.

    Tako da zasad izgleda GPS uz svjetlinu ima najveci efekat na bateriju, sa 60% mislim da se ne moze pribliziti 4 sata SOT-a, ali opet treba mi jos koja hefta da sumiram sve.

    Ako jos ko ima G3 htio bih takodjer cuti utiske, pogotovo sto se baterije tice. Punjac koji dodje je super, otprilike 1% po minuti napuni, tako da u nuzdi pola sata moze osjetno napuniti bateriju. Na Nexusu je islo skoro duplo sporije.

    I usput, Nexus 4 je na prodaju kao je ko zainteresovan jer mi vise ne treba :D
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    ako mozes rootaj i instaliraj greenify sa donacijom baterija ce ti trajat dosta duze
    a mozes i amplify instalirat i on je super
     
  8. rama

    rama Aktivista

    Trebala bi mi preporuka za telefon do 400 KM. Bitno mi je da ima što bolju bateriju i da nije sad pretjerano velik.
    Gdje uopšte gledati telefone kod nas, koje su prodavnice aktuelne pošto bih uzimao nešto novo?
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Gonjaj LG G2, ili Xperiu z1 ili Xperia z1 compact.

    EDIT: tek sad vidim da tražiš novo :D
    neznam dali ove možeš nove naći za te pare.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Prelistaj recenzije na mob.hr, imali su recenzije tih jeftinih telefona sa po 4000mah baterijama
     
  11. darsh

    darsh Aktivista

    Misliš na THL 5000?
    Za taj iznos možeš gonjati Samsung S4 s garancijom.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako mora novo, onda Lumia 640 ili Moto G2. Mada zna naletiti i malo korišten LG G2 sa garancijom za te pare.
     
  13. rama

    rama Aktivista

    Hoću li puno propustiti s WP u odnosu na Android po pitanju aplikacija?

    I gdje uzeti kod nas u Sarajevu, imaju li neke prodavnice koje preporučujete/koje bih trebao izbjegavati?
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zavisi sve šta ti treba, ali generalno je najlošija platforma po pitanju izbora i kvalitete aplikacija. S druge strane sam OS radi ok. Izbjegavao bih Univerzalno zbog Miki Maus garancije.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ja bih takodjer izbjegavao univerzalno, iako sam dva moba kod njih kupio, nekako mi mutni likovi. :D
     
  17. rama

    rama Aktivista

    Trenutno imam neki HTC Desire HD i nije nešto pretjerano brz, pa ni ne koristim neke aplikacije. Fb uglavnom, internet, youtube i to je to.
    A onda s druge strane možda bih i koristio da to sve ide glatko.

    Miki Maus garancije? :D
    Čuo sam da ne izdaju fiskalni račun uz kupljeni telefon, mada mi se čini da imaju najbolju ponudu.
    Imaju li neke alternative? Inače su mi telefone do sad uglavnom poklanjali, tako da sam totalno neupućen u ovo... :?

    Hvala još jednom na svim savjetima.
     
  18. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nadji dobro ocuvan G2 sa nekom garancijom, bolje ti je nego kupiti neku novu skulu. G2 je jos uvijek odlican telefon, a xda zajednica ubija, lollipop, custom romova ko u prici, odlican ekran i baterija... Evo ti jedan primjer, malo precesljaj pik:

    http://www.olx.ba/artikal/17251189/lg-g2-d802/

    Moj ti je savjet ispod Snapdragon 800 procesora nemoj ici sto se andorida tice, za windows i iOS je druga prica...
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne treba pretjerivati, Moto G2 radi predobro sa SD400/1GB.
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Samo da izgleda kao moto g1 valjalo bi, meni je pravo ružan sa onim zvučnicima naprijed, mogli su ono ljepše izvesti.