Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bilo ih je par na pik-u, doduše nisam odavno gledao. Redmi 1S je $99 sada.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pih, ovi proizvodjaci su mafija...gledam karakteristike telefona i nabasam npr moj telefon :

    http://www.gsmarena.com/samsung_i9301i_ ... o-6433.php

    fino pise Qualcomm MSM8228 Snapdragon, a kod mene je MSM8926.

    Isto tako ima za mnoge druge telefone, npr Redmi Note 4G pise MSM8928, dok kod kineza pise MSM8916...

    ili su oni pogresno napisali...
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zavisi mnogo i od regije u kojoj se prodaje.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da ima i to, bas je kod mene neki treci chipset na telefonu u odnosu na GSM Arenu :D (MSM8226 i 8228, moj 8926)

    Telefon bi vjerovatno sutra kupili i neka odluka je pala na Redmi 2 ili LG Optimus G E975.

    Za Kinezere sam nasao kako za neke modele postoji problem sa Google browserom*1 (nije Redmi 2 u pitanju), a drugi je stariji telefon kod kojeg se ne vadi baterija, ali super karateristike *2.

    *1. http://www.telekineza.com/tcl-meme-da-s720-recenzija/
    *2. http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g_e975-4941.php

    Sta kupiti :) ...oko 300 KM je sada...u sustini facebook, internet i komunikacija (pozivi) putem WiFi/Mobilnih podataka (3G ili koji vec koristi za viber) je najvaznija stvar.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Lumia 640 bi toliko trebala koštati, mada bih ja išao na Redmi. Viber mi na WP nikad nije radio kako treba.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    LG G2 mini, dobit ce i 5.0 nadogradnju ako se nevaram.
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja to ne znam napraviti, da li to ide samo kao auto-upgrade?

    Kod mene nema Skype (pravi mi probleme s baterijom), a trebao bi biti povezan sa tim telefonom, znaci ako je Nokia ja nemam Skype...
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, auto update ti dodje preko wifi. Neznam za nokie, na androidu imas skype i viber, na oboje moze video poziv.

    Edit: pogledaj i Huawei Ascend G620s.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Viber je sad ok, nema problema.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja svakodnevno imam problema.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kod mene zena brat i otac na wp i sa bratom i zenom svakodnevno kominciram preko vibera i sve radi ko sat dok kod caleta nije neka sreca,zena i brat na 1020 i 925 a otac 830,svi imaju ukljucen mobilni net i povremeno su na wifi.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam na wifi-ju gotovo sve vrijeme, i često sam nedostupan a poruke stižu satima kasnije. Sa tri WP telefona u zadnjih par mjeseci ista stvar. Još kad moram nešto da otkucam na onoj ubogoj default tastaturi, prođe me volja da koristim telefon.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I kod mene radi Viber normala vec mjesecima od onog nekog apdejta. Koristi se svaki dan.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    da bio je davno nekad update koji je popravio stanje i radilo je dobro do prije 10-tak dana, onda pocele poruke na mob da kasne bas kao sto neo kaze i po nekoliko sati, nekad se znam citavu noc dopisivati preko vibera na racunaru, legnem i ostavim mob na punjacu a onda taman kad hocu zaspati on pocne drndati i zvoniti, odzovni sve i jednu poruku na koju sam vec davno odgovorio s racunara :mrgreen:
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Potpis pogotovo za tastaturu.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zadnjih dana je bilo problema sa viberom generalno. I meni se na androidu dogadjalo da umjesto da primim poziv samo dobijem obavjest o propustenom,bas kao prije na WP
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Žena se žali na iOSu isto da je zeza viber, a i meni ne radi na Androidu baš najbolje, možda kentraju nešto, trpaju novim bloatverima.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Izisao update vibera na iosu. Radi dobro.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    huawei ascend g6 4g verzija, huawei ascend p7 mini, huawei ascend g620s.

    za razliku od tih lg jeftinih modela imaju senzor osvjetljenja ekrana (pa ne moraš ručno svako malo štimati), led diodu za notifikacije i kapacitivne tipke ispod ekrana. tu su sve prednosti koje vrijede, barem meni.