Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Godinu, ovo je cijena na 12 mjeseci, na 24 je 400KM.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne govorim o tome, nego moraš do datuma kupovine biti korisnik usluge 2 godine. Ja sam recimo koristio MojaTV Full preko dvije godine, prešao na premi i nisu mi dali da kupim mini laptop što je bio za oko 5 KM na dvije godine. Pokušao sam još nekih stvari kupiti, ali me uvijek iz istog razloga vrate.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Zar nije fazon da te vezu ugovorom koliko vremenski uzmes, a da mozes uzeti cim se pretplatis na uslugu? Barem je tako sa mobitelima koliko ja znam.
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    Preplatnik bihneta sam vise od 10 godine, dial-up, pa poslje prelazak na adsl, pa ponovo na mojatv (obicni paket vec gotov 2 godine), pa onda u januaru ove godine na full i sad bi se prebacio na premium paket.
    a sad 1.7 mi je istekao ugovor za bhmobile od 12 mjeseci (posto sam uzeo mob. na 12 mjeseci, sa n3 obrascem sam dobio mob cim sam sklopio ugovor inace bi tek nakon 3 mjeseca urednog placanja dobio mob)
    i sad planiram spojiti mojatv full i bhmobile u jedan paket (premium) i tako uzeti mob (vise mi se isplati i zbog preplate i zbog rate za mob)
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Odkud ti to? Ja sam preko oca uzeo mob, on je bio korisnik nekih 4-5 mjeseci... Obavezu te da si korisnik jos godinu ili dvije, zavisno koju ces ratu i to je to. Cilj im je da nastavis biti korisnik valjda...
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam kakav je kod zoi-a slucaj, a sad se i ja sjeti da je drugarica uzela telefon fiksni za 1KM, a imala je moju tv samo par mjeseci. Samo produzila ugovor na godinu, a svakako joj bilo ostalo jos 10ak mjeseci onog prvobitnog ugovora.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja govorim vlastito iskustvo. Nekoliko stvari sam htio kupiti, što uključuje mobitel, laptop, mini laptom, šta god sam pokušao nije moglo. Tako nama došao kući lik iz BHTa, mi mu tako rekli, kaže nije to tako, hajde odemo mi opet, kad opet ne daju :lol:
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

    Sta nije pravilo da moras imati 2-3 redovno placena racuna, bez kasnjenja?
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovdje je izgleda pravilo koji grad i kakva te poslovnica utrefi :D Ako se stvarno može tako kupiti, recite mi onda može li se kupiti u drugom gradu da skoknem do Sarajeva i kupim kakav smartphone?
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Uzmi u univerzalno. Ja sam čitavo Sarajevo obišao i oni su najpovoljniji. Ja sam uzeo svoj na Grbavici.
    Sent from my MT11i using Tapatalk 2
     
  11. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    eh valja iskesirati toliku svotu na jednom, a vrijeme odmora. hhh


    edit:
    preko moja tv moze se samo uzeti ako si preplatnik preko 2 godine (tako im doslo pravilo od ove godine), dok na obicnu mobilnu preplatu mogu odmah uzeti bez problema (posto sam vec ispostovao jedan ugovor)
     
  12. Tesla

    Tesla Aktivista

    Pozdrav ljudi, interesuje me bestbuy Android do 700 KM. Ima li ko kakvih savjeta, SGS 2 mi se ipak cini prevelikim.

    Ali eto kako rece kolega ispod svi su tih dimenzija. Ipak nesto preporucite, hocu da mijenjam 4S malo za android.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svi telefoni u tom cjenovnom rangu su tih dimenzija.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Kao lik koji je bio na Androidu, pa se vratio na iOS nakon istraživanja definitivno bi ti preporučio telefone isključivo iz Nexus serije, a do 700km možeš naći Galaxy Nexus.
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam nedavno uzeo SGS II, telefon je stroj i po, prezadovoljan sam hB

    Sent from my GT-I9100G
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Do 700KM definitivno Galaxy Nexus kao sto rece kolega.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Lik je rekao da mu je prevelik.
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Eto nek' mu je nexus manji :razz:
    Sent from my GT-I9100G
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nisam fan ajfona ali ne vidim smisao prelaska sa 4S na neki Android iz vise srednje klase.
     
  20. Tesla

    Tesla Aktivista

    Pa Boze moj, nema manjih i zdravo. Ipak mi je 4" najbolje lezao u ruci i po meni najoptimalnija velicina displeja. Glaxy S i ipak Desire HD prije iPhone-a, iPhone je mrak ali dosadi brzo igranje i tweakanje.

    Nisu ni meni mnoge stvari jasne pa se ne pitam zasto neko hoce ovo neko ono. Svako ima pravo na izbor naravno.

    Uglavnom mozda uzmem i NOTE pa koliko god bio nepraktican.

    Imao sam ja i G1, dakle radio sam sa androidom od krofne, odnosno od kada je izasao, nisam probao nesto previse ICS ali se vracam na Android radi Jelly-ja.

    Nadam se da je dobar razlog :=)

    A nexus dugo gledam jer znam da je mljac mljac sto se tice modovanja.

    Ide, NOTE, NEXUS ili S2, sta prvo ubodem.

    Hvala ljudi na savjetima koji su stvarno bili konkretni i dali mi tacan odgovor koji trazim