Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Odluka je pala. Galaxy Ace. Da li je neko kod univerzalno kupovao taj telefon? Ima neka indijska verzija oznake S5830i koju bih rado izbjegao.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja sam ga druze kupio kad je bio 420km, sve uredno radio nekih godinu dana dok ga nisam zijanio. A prvi put cujem da ima neka kopija tog modela. Za mene sjajan telefon, da ga nisam izgubio ne bih ga jos dugo mjenjao.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko taj telefon ima memorije? Nedavno sam ga prosupkao, lik ima par aplikacija i pokazuje mu samo 30mb free. Ne mislim na ram nego na internu mem. Sto se tice izgleda, drama je koliko su kopirali gay phone.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pljunuti iPhone izgledom, ali u ruci duplo laksi, djeluje kao igracka, clan familije ga ima. Sta ja znam nije los android za pocetak, ali 420 KM je previse za takav telefon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne uzimam ga zbog izgleda. On je zlatna sredina od svih ponudjenih modela i tesko da mogu dobiti bolje za trenutnu cijenu. Trenutno stoji 330 KM, inace je bio neko vrijeme 315 KM. S5830i nije kopija tog modela, vec verzija za indijsko trziste. Ima sasvim drugaciji hardware i malo jaci procesor na 832 MHz. Iako je ostalo po specifikacijama isto, zapravo koristi skroz drugi hardver. To sam cuo od ekipe s XDA koja je pokusavala staviti od "obicnog" Acea CM9 i nije htio bootati. Navodno se sad samo taj model prodaje, pa zato pitam, jer na njemu ne moze nista osim oficijelnog firmwarea. Pa rekoh, ako je neko imao doticni telefon ili je cuo sta o tome da mi da kakve informacije.

    Telefon ima 256 MB RAM. Generalno necu igrati na njemu igre, dakle, graficke perfomanse mi nisu vazne, bitan mi je web browsing.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima ga moj prijatelj. Baš sam prčkao po tom mobitelu večeras. Fin je nema šta. Meni se najviše dopao display. Ali s obzirom na hardware i stanje na tržištu ne vrijedi po meni 330KM. Za te pare se može bolji telefon uzeti.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Velika je steta kupovati Galaxy Ace pored Xperie Ray. Hardver i rezolucija ekrana su losi cak i za web browsing.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I xperia ray je sicusan telefon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ray je daleko bolji, a ekran je 3,5" kao u acea i gay phona.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ekran je 3.3"


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Istina, ali ima rezoluciju kao mnogo skuplji telefoni, a sa ICS-om ima duplo bolje performanse od Galaxy Ace.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Xperia Ray jeste manji telefon ali je pravo dobar,neki dan sam se igrao sa njim,pravo lijep ekran ima..

    Uglavnom danas odoh u Univerzalno( u Importanne Centru) da kupim S2 :D
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni nije jasno zasto uvijek kad neko pita nesto o odredjenom modelu odmah ide odgovor 'bolji ti je ovaj'. Moje pitanje nije bilo je li bolji Ray, to sam vec rascistio ranije. Inace, danas sam skontao da imam nekih starih telefona u kolekciji koje mi je dosad bilo zao prodati, ali ih vise ne mogu drzati pa cu razliku koju dobijem usmjeriti na kupnju Neo V.
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jesam i ja nafakaš,odem da kupim mobitel kad ono ima samo bijeli :evil: ,hajde nije tolika šteta jer u ponedjeljak im stiže crni :D :D
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa eto pitao si za Ace, a sad kupuješ Neo V. Imaš youtube i masu review-a na netu, pa ne znam kojeg djavla onda pitaš.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobar je Neo V, ima ga moja zena. Ekran nema sjajan "brightness", ali je solidan. ICS i Chrome rade odlicno na njemu.
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala Neo na info iz prve ruke. Radije cu jos malo dodati pa uzeti sto zaista valja. Za ekran nije tako strasno, na Nokiji se jedva sta vidi na suncu ali sam se navikao. Evo izgurao sam dugo s 5800, na njemu tek par ogrebotina, imam ga vec 3+ godina i mislim da ce ovo biti pravo osvjezenje.
    Nego, je li ovo ima blago zakrivljenje pozadi ili mi se cini? Na youtube gledam kao da malo plese lijevo-desno kad se spusti na sto.
    @Alibegovic pitao sam, jer mi je to bio odlucujuci faktor za kupovinu. Buduci da sam cuo nekih kritika, odlucio sam da je bolje da se ne zalijecem.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, straznji poklopac nije ravan, ali sa TPU futrolom je "plesanje" minimalno.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    zahvaljujem. Nisam znao za TPU futrolu, samo za silikonsku, plasticnu i gumenu. Ali u svakom slucaju, to obavezno uzimam uz telefon.
     
  20. Minx

    Minx Aktivista

    Od mene topla preporuka za Sony Xperia P, napokon sam se oprostila sa LG GW620. Jeste da je ovo LG-u bio prvi android al mene LG vise vidjeti nece.
    Koja uzivancija, ne mogu ga se nagledati. Vise info sljedecih dana, tek sam pocela trosit bateriju. Nadjoh da u augustu izlazi ice cream sandwich za Sony P.
    Iz telekoma su opet promijenili password na onom ZTE modemu a ne da mi se vise resetovati pa ponovo praviti. Moram sacekati do posla da se nakacim na WiFi + moram capnuti karticu na microsim u telecomu :mrgreen: