Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    znaci, tuzlanka :D
    gledam bas ovaj P, ali mi to izlazi iz budzeta. Cini mi se da je do 500 KM U koji ima 3.5" ekran. Da, super je sto ima dualcore cpu, ali bas ga ne namjeravam opteretiti nekim teskim aplikacijama i/ili igrama. Ciljam na multimediu i surfanje. Prije koju godinu sam zelio gw620, pa je od ove Nokije 5800 izaslo brdo novih modela. I ja kao i ti za LG, ne bih vise od Nokije nista uzimao, barem dok se ne uozbilje. Za ovu Nokiu od pocetka nije izasao ROM koji radi kako treba.
    Za Neo V vec ima ICS, ali ja vec imam planove da na njega stavim cm9 ili aosp jer se raja zalila na bugove na xda i sony forumu po cijenu brzog web browsera. Ovaj stoji 390 KM u univerzalno i jedino mi je jos privukao paznju prvi Neo zbog sluski, ali mogu i ove zasad proci najobicnije. S obzirom da Neo V ima 3.7" ekran, to je bas ono sto meni treba. Hvala na preporuci i sretno s novim telefonom.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mene je Xperia U kostala 440KM, a iskreno bolji je od Neo V iako ima malo manji ekran.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Uzeo S2 ,super fon,sve 10,samo me nešto zanima,prebacio sam preko bluetootha nekoliko pjesama,i kada pustim pjesmu ili otvorim mp3 player slika ili cover kao te pjesme albuma mi je slika koju ja imam na fonu i tako mi je svaka pjesma osim onih samsungovih koje su dosle na fonu,ako mozete pomoci recite,nije nikakav problem,ali eto,ako treba postavicu i sliku .. :)

    EDIT: Rijesio problem,ako neko bude imao slican neka samo prebaci pjesme ili sta su vec u drugi folder,ja sam npr. prebacio iz foldera bluetooth u folder Music i sada je sve ok,stoji neka njihova univerzalna slika.

    EDIT2: Jel treba ono jednom staviti kad se baterija skroz isprazni da se puni 12h ? I vidio sam na marketu neke AV-e programe ,trebaju li mi oni ?
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Stavi neki AV app, a to punjenje nije odavno potrebno na novim telefonima.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znači ne moram ga puniti toliko,supeer :D , da nabacim ESET jer ima free ,šta misliš ? :)
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma bilo kakav free AV, kod mene je nekakav NQ,a mislim da ima Avast, on je mozda ponajbolji.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Iskreno antivirus stavljat na mob je po meni nepotrebno, samo ti bezveze se vrti u pozadini i srče memoriju, pogotovo na malo slabijim uređajima.
    Pokupit virus na mob, neznamo koliki pehista moraš bit da to uradiš.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jok antivirus i nepotrebne aplikacije, Imao 150 aplikacija na mobu, telefon se vukao baterija značajno slabije trajala. Odradim factory reset instaliram šta zaista koristim i drugi telefon. Prije jedva dan gurao, sad bez problema 1,5 nekad i dva dana.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    AV na mom mobu koristi 0,1% baterije u pozadini, a imam slobodno oko 250 mb rama tako da mi nesmeta.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I meni je AV na mobitelu cista budalastina. Odradis factory reset kao sto rece kolega i fon k'o nov.
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Naravno, a prije toga uradiš backup aplikacija pomoću titanium b. i sve udure! :mrgreen:
     
  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    isplati li se uzeti Sony Xperia S?

    razmisljam da je uzmem u bhtelecom na rate.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Samo da javim da sam uzeo Neo V. Telefon je stvarno odlican, preporuke za njega.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Odlican je fon, ali preskup s obzirom na hardver. Za par mjeseci stize dual core ARM15 arhitektura na trziste koja je 50-100% brza od trenutnih quad-ova. Za to ce se isplatiti otplacivati milju markica, za ovo sada ne.
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    660,34 tacnije cu otplacivati
    (preko mojatv premium paketa idem)
    a vec sam sve jedno preplatnik mojatv full i zasebno mob, pa cu to dvoje povezati i uzeti mob na rate.
    (12 mjeseci)
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    To se cini prihvatljiva cijena. Po neni toliko i vrijedi.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    E za 660KM se vec itekako isplati, nemaju bolji Android fon u ponudi. U EU je redovna cijena 420€.
     
  18. h2o

    h2o Aktivista

    Nemoj zaboraviti, 660,34 + 112,26(PDV) = 772,60 i PDV placas odmah sljedeci mjesec, nema na rate. :)
     
  19. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Znam za to, pdv odmah placas (tako je bilo i za trenutni mob)
    Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Uz to nemoj zaboraviti da moraš biti korisnik 2 godine :lol: