Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam imao S21 Ultra, i meni je to bio najljepsi telefon. Puno mi je vise i odgovarao u ruci od ovih novijih. Ni njemu nije baterija bila neka sreca sa Exynoss SoC ali nije bilo bas kriminalno. Inace odlican telefon bio.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Usporedio si neusporedivo.
    To je kao da si pitao je li bolji S24 Ultra ili A54.
    Ali taj S21 ultra je 90% sansa sa Exynos chipsetom,tako da tu baterija traje krace nego na tom Xiaomiju
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ako uzme S21 ultra i mogne mu zamjeniti bateriju. Imace opet top uredjaj.
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma čuj imam ponudu da dam note 10 pro 8/256
    Uz doplatu od 400 KM za s21 ultra 12/256
    Pa me zanima vrijedi li ta promjena, obzirom da su telefoni iz 2021 godine.
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    De nađi original novu bateriju, naučna fantastika. Čak i ako nađe najvjerovatnije stoji u skladištu 3 godine.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    ako je u dobrom stanju onda vrijedi jer taj telefon polovan sada kosta vise nego Xiaomi dok je bio nov.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Velik je upgrade naspram te kante xiaomija. Jest da je baterija stara 3 godine ali može još dvije.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bolje punit tog samsu dva puta dnevno nego vozit zaomija dva dana na jedno punjenje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler and Haker like this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Taj "zaomi" je bio najbolji u klasi kada se pojavio...bas nema nikakvih mahana.I dan danas je za normalnu upotrebu odlican,iako je prilicno star.
    A mene od Samsunga najvise odbija sporo punjenje...jos ako se "brzo prazni" a sporo puni...onda je to telefon koji vise bude na kablu,nego u rukama :D
    Mene su kinezi razmazili sa brzim punjenjem,sta cu eto.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jok, bolji je od ultre.
    Otac mi ima taj telefon, lag fest.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Kakvo sporo punjenje na Samsung telefonima? Jel ovo za tebe sporo?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
    [​IMG]
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja svakako punim na 5w, ne vjerujem da brzo punjenje ne oštećuje bateriju

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 and aNaToMiC ! like this.
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ahahahaha joj brate al me fino nasmija :D


    vjeruj mi da jeste. kad probas brze, i kad se vratis na sporije, jednostavno sporo postane.

    ja sam na poco f3 imao punjac od 65w mislio sam da ne treba nista brze. nakon toga kratko imao oneplus 11 koji je ko munja punio, i sad sa pixel 7 pro se cini kao da sam se vratio na punjac od 15w.


    ima kod ovlastenog sigurno. to sto je telefon proizveden prije 3 godine ne znaci da su se baterije tad prestale proizvoditi.

    ne kazem da je nuzno, ali bi bilo zgodno zamjeniti bateriju.

    za pixel telefone to je trenutno skoro pa nemoguce radi nedostatka podrske, no da uzimam telefon star dvije tri godine ili da neki telefon toliko dugo drzim, definitivno bih razmislio i o zamjeni baterije.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kako nije sporo,to je 1h20 min da napunis cijelu bateriju.Imam kuci S23,puni se sporo kao kornjaca,jos mala baterija.Cirkus mi je ta logika Samsunga,kupis telefon od 2 milje i imas 25W punjenje.
    Ajde na S24Ultra su ubacili 45W,to je osjetno brze ali je na obicnim i dalje 25W.Neshvatljivo.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ne znam zašto bi neko želio brže od ovog, sat vremena je ništa, a sve što puni brže manje je zdravo za bateriju. I ovo je s23, možda kod tebe nije uključeno brzo ili nemaš adekvatan punjač.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam oduševljen baterijom na ultri, stvarno najbolji uređaj koji sam do sada koristio. Evo baš neki dan išao na put i vozio se nekih 8 sati u autu.

    Svo vrijeme su bili upaljeni 5G, lokacija, blu, radarbot, tidal i waze. Da napomenem da je ekran bio upaljen svo vrijeme. Potrošio 70% baterije.
     
    nenji_avero and Qler like this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma poslije S22 Ultra, meni je na S24U ovo nevjerovatno :D Ali svakako se slazem sa kolegama, bolje dva puta puniti S21 nego dva dana sa Xiaomi :)

    Usput, Samsung bi mogao imati brze punjenje, ja znam da sam se sjebao poslije Huawei P30 kad sam na Samsung presao, ali naviknes se, i onda ti je OK...
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja na 5w za 1:20 obično sa 40 na 85%
    Ko misli sačuvati bateriju najbolja praksa, dok napravim doručak i jedem on pun.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima Ifixit za pixela original ali šalju samo po US i jos nekim zemljama.

    Može li se preko pesoto naručiti?
    Izašlo bi oko 100km ja mislim

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ja punim noću logično, ako mi po dani treba dopuniti sasvim mi je ok ovaj super fast na Samsungu, diže više od 1% za minut. U autu imam punjač, dok putujem spojim ga da se dopuni ako ću biti vani duže vrijeme pa da ima baterije. Ništa mi ne znači još pola sata da uštedim bržim punjenjem. Otkako sam kupio ovaj s23 nisam imao potrebu dopunjavati nikako, samo noću, juče sam prvi put potrošio bateriju do 9%,igrao neke igrice malo više, inače padne do nekih 30ak posto za jedan dan.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Haker likes this.