Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    S23 Ultra isto - samo dopunim sa ~40 na 85% ujutro dok sam u WC-u i miran čitav dan :D
    Mješovito korištenje BT, GPS, muzika, kamera, telefoniranje, instagrami isl.
    Evo šest dana korištenja telefona. Došao sa Xiaomija i trebalo mi je tačno jedno punjenje da se naviknem na sporije. Nikakav problem
     
    Haker likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sad ove nove ploce na pc-u sa type c portovima imaju opciju brzog punjenja. Kod mene konkretno imaju usb 3.2 gen 2x2. Uzeo type c kablo i spojim kad treba puniti, ni ne treba mi vise cigla u zid.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Brzo punjenje mi ima smisla samo na telefonu kod kojeg je autonomija kita.

    A vecina danasnjih telefona je ok po tom pitanju tako da ne vidim potrebu za brzim punjenjem.

    Ja punim preko noci od kako znam za sebe i tako cu puniti uvijek. Imaju sad ta optimizarana punjenja sto paze na zdravlje a vec se pojavljuje i ocija da stane na 80% ko voli tako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    kvaju likes this.
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam koristio godinu i po protect battery do 80%, i onda ukinem i to, ma imam osjecaj da baterija traje 50% duze :D
     
    nenji_avero likes this.
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    tesko da moze, zbog one zabrane da baterije idu avionom.

    a i zamjeniti bateriju na pixelima nije lako (od pixel 6) zbog zakrivljenog ekrana, i njega prvo moras skinuti da bi dosao do baterije.
    ako tu ostetis ekran, mozes ga komotno baciti.

    mada, ima ifixit i u europi, pa mi se moglo nabaviti preko nekoga ko je u EU.
     
    Haker likes this.
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bas,tacno mi se cini da vise soka ima od 100 do 80 nego od 80 do 50%.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, moj brat ga ima, ali on je bas light user, i zadovoljan je. Uzmimo samo u obzir da mu je prosli telefon bio Nokia 3.4
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    hurmash1ca likes this.
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nema review skoro nikakve veze sa samim telefonom nego je covjek iznerviran sa par aplikacija. Gdje iskopa ovaj site uopste
     
    Haker likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A dobro, na stranu review, A54 i nije neki upgrade u odnosu na A53.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije, ali vec prozvakano što puta. Telefoni se vise ne kupuju svake godine, a54 kupi ko ima star telefon 3-5 godina, njemu je upgrade. Telefon ko telefon, solidan mid ranger i to je to.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    @Qler Isto i moj otac, imao Xperiu E4, Z1 i onda uzme A50 i sad A54, nikad se nije zalio :D
    Mislim da prvi put naletih na njega na ULK BiH forumu, a nije ni tako nov sajt.
    Dobro sad, covjek je stavio svoj subjektivan review. U jednom je rekao da je "dinosaur" i da ocito nije fan nekih novotarija.
    Ono sto se mozda mogu sloziti ovdje je da bi baterija mogla biti bolja, i da ima ovih proprietary gluposti koje treba rucno pogasiti kome smetaju.
    Po meni solidan midranger, ali da ima boljih, vjerovatno ima.
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ako moze pomoc mala raje, dakle trebao bi mi telefon koji ce se duze koristiti, osoba ga nece mijenjati sigurno u roku 2,3 godine, dakle sto duze da traje, od ostalih specifikacija lijepo bi bilo izdvojiti kameru, ostalo manje bitno sto bi se reklo, nece se igrati igre niti je toliko aman zaman sto brze punjenje i slicni ficri. Cijena 400 - 500,00 KM max.

    Ja sam ove modele pronasao otprilike pa eto, ili ako ima jos neki bujrum tu sam za sve prijedloge. I da, mobitel je poklon tako da treba biti nov, nikada ne upaljen i sa garancijom.

    Lista:

    Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128GB
    https://olx.ba/artikal/54011740
    _______________________________

    Xiaomi Poco M4 Pro 8/256GB
    https://olx.ba/artikal/52564565
    _______________________________

    Xiaomi Redmi Note 11 Pro 6/128GB
    https://olx.ba/artikal/47473840
    _______________________________

    Xiaomi Poco M6 Pro 12/512GB
    https://olx.ba/artikal/59401467
    _______________________________

    Samsung Galaxy A34 6/128GB
    https://olx.ba/artikal/52518428
    _______________________________

    I ovaj za kraj, gdje bih se protegnuli mada da li vrijedi u odnosu na neki od ovih gore modela:

    Samsung Galaxy A54 5G 8/128 GB

    Također vidim da ima Samsung isto ovih novih nekih modela kao A25 i sl, pa eto ne znam baš kako kotiraju što se tiče svega :D

    Hvala unaprijed svima na preporukama i diskusiji!



     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nijedan od navedenih nema neku aman zaman kameru ali eto,mozda najbolju ima A54.
    Sve su ovo telefoni srednjeg ranga
    Ili Note 12 pro 5G...iako je proslogodisnji model kao i A54,nije los .Samo ganjaj verziju sa 8/256 bar ako ce se dugorocno koristiti i slikati.
    Nije ni A34 los telefon,skoro pa isti kao A54...samo i njega ganjaj sa bar 8 GB RAMa.

    Poco M6 pro je fakticki rebrendirani Redmi note 13 pro 4g ali nisu mu kamere neka sreca a ni chipset.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa dobro ono, znam da kamere ne mogu biti kao kod flagshipa, nego ono, kamere kao dobre, kvalitetne u tom nekom srednjem rangu, a ne da je najvece smece od svih iz srednjeg ranga npr, to sam mislio :D

    Dakle A54, A53 ili Note 12 Pro 5G i svi da su 8Gb RAM.
     
  17. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja bih odabrao A54 definitivno.
     
    Haker and aNaToMiC ! like this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A54 i 34 ce imati duzu android podrsku...mislim da su rekli 5 godina za te modele a Xiaomi ce ici sigurno jedno 3 godine,duze ne vjerujem.
    Ali koji god od ta tri odaberes,to su dobri telefoni i nijanse preovladavaju...
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    od Xiaomia je aktuelni model 13 pro 5G, doduse jest malo skuplji
     
    Last edited: Apr 3, 2024
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    A54, isli smo otac i ja gledati A34 na kraju se odlucio za A54, bolji i kompletniji uredjaj, a nije velika razlika u cijeni.
    Evo i razlike izmedju ta dva: https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a34_vs_samsung_galaxy_a54-news-58248.php

    Jedine po meni prednosti A34 su: cijena, malo duze trajanje baterije i veci display (mada gubi ppi, jer je zapravo ista rezolucija kao na A54). Iako su razlike minorne, ipak A54 ima vise prednosti i Gorila Glass 5 pozadi, pa ne djeluje previse jeftino.
    Gledam na OLX u prosjeku se mogu naci za 530 KM, ima i jedan za 500 KM, dok A34 je 400-450 KM.