Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. k0ST

    k0ST Aktivista

    Posto je za roditelje (koji su u/pred penziju) telecom mi se cinio kao najbolja opcija, ali prosla im akcija i ne znaju kad ce biti nova. Ako ima ista po narodnim radnjama, kao i po bespucima interneta, molio bih za preporuku. Bitno je da uredjaj ima garanciju.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije prošla akcija, nego im je nestalo telefona. Nakon 15. nekad bi trebali dobit još. Sačekaj do kraja mjeseca pa vidi.
     
  4. k0ST

    k0ST Aktivista

    Tako ce i biti, hvala druze.
     
  5. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Pretpostavljam da ce se onda i meni uz sljedeci update zakljucati Note 2 na O2 mrezu, jer jos uvijek vidim njihov logo pri bootanju.

    Moze li se to rjesiti ovim unlockerima koji se mogu downloadovati preko storea kao npr. ovaj:

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spocky.galaxsimunlock&feature=search_result
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako nista, trk na samfirmware.com i putem Odina mu flashuj ne-brandiran firmware

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  7. pac

    pac Komšija

    chainfire-ov tool za unlock je pouzdan i provjeren samo neznam da li ima i za note-a.
     
  8. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    update ne bi trebao imati nikakve veze sa zakljucavanje mobitela.
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    ma ima na ebay otkljucavanje za 10 ojra. Ja svoj nexus otkljucao. Poslat cu link na sellera ako treba kad stignem.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne bi, ali evo ovi što su pokupavani od univerzalnog i po ovim radnjicama mahom se ključaju nakon updatea. Isto tako kažu da nema veze sa operaterom, pa evo jedino Telecomovi Samsung S3 nemaju 4.1 update, i to jedini na svijetu, jer ga i Afrika ima.
     
  11. Tesla

    Tesla Aktivista

    Kad sam uzeo Nexus i9250 na PIK.-u primao je sve kartice, kad sam ga digao na novi software zakljucao se. Ima jedn softver, ne znam kako se zove, pretpostavljam da root treba za njega ali da radi i kada se unroota telefon upravo do prvog update-a. Tako su i meni podvalili i popusio ga. Otkljucao ga preko ebay-a za nekih valjda 20-30 KM.

    Bas kontam da li da zemim NOTE2 ili S3, mislim da cu NOTE2 ipak.

    http://myworld.ebay.co.uk/smgreen1969/ - meni je ovaj otkljucao telefon

    Ujedno neka ovo i bude pitanje forumasima. Ne pratim scenu kako kasem NOTE 1. Prije svega sam za NOTE 2 ali da li je S3 bolji izbor zbog necega.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo ipak nista nisam uzeo od mobitela nego sam dobio HTC sensation i zadovoljan sam,meni dosta.Da pitam da li iko od vas koji ga je imao ima neku preporuku za custom rom.Rootao sam ga,razmisljam da probam oficijalni cm9 ili vipers rom pa me interesuje da li neko ima iskustva.Volio bi neki dobro optimizovan a trajanje baterije je primarno.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    sg s3

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Nek je sa srecom, i dobro dosao u klub :wink:
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma


    hvala hvala :D
     
  16. wragg

    wragg Aktivista

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedino mi je mala rezolucija za 4.5". Vidim da je i Android stariji, ne znam ima li nadogradnje za ICS/JB.
     
  18. wragg

    wragg Aktivista

    4.0.4 je na ovome sto mislim uzeti.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobar fon ako je razumna cijena. Izgleda puno ljepse od standardnog s2. Sigurno ce dobit badogradnju, a i tebi nije problem rutat:D

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  20. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ja sam uzeo Note 2 (bijeli 16 GB) i mogu potvrditi da je ekstra telefon. Na velicinu moba ces se navikavati par dana, a poslije toga ce ti biti smijesno uzeti u ruke, cak i Galaxy SIII. Po dimenzijama je mnogo bolje adaptiran za ruku od Galaxy Note 1, jer je kec siri. Nije Full HD doduse, ali je i HD za mobilne uredjaje sasvim OK rezolucija. Nabacio sam na njega Spigen Ultra Crystall foliju (preporuka) i ekran izgleda ekstra uz nju jer ne stvara nikakve interferencije s ekranom u smislu da se vide neke tackice i sl. kao na jeftinim folijama.

    Rootao sam ga odmah da bih mogao koristiti Titanium Backup i jos par aplikacija koje zahtjevaju root. Zasad sve radi besprijekorno. Inace se radi o internacionalnoj verziji sa predinstaliranim 4.1.1. Odlicno fercera i multi-screen, kao i S-Pen koja funkcionalnost dize na skroz drugi nivo ako se naviknes koristiti ga redovno. Ima dobar zvuk, a performanse telefona dozvoljavaju da uz neki dobar player poput MX playera vrtis Full HD filmove preko WiFi (Allshare Cast) na LED-u bez trzaja. Nece ti vise trebati racunar za gledanje filmova.