Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za 40 maraka vise nov Nexus 5, ne bi uopste trebalo biti dileme.
    Novo, mnogo cisci OS, brzi apdejti, noviji i brzi procesor.
     
  2. comrade

    comrade Aktivista

    2 godine sigurni/fast update i cinjenica da je novo ipak novo je presudilo
    danas idem po nexusa :smt007
    hvala i pozz
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Google se obavezuje na 18-20 mjeseci softverske podrške, a nakon toga zavisi od njihove dobre volje (i hardvera al' to je šuplja).
    Čisto da se ne razočaraš kada Android 5.0 ili 6.0 budu aktuelni. :)
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Eh sad je pitanje npr novi top model samsunga S5 ima 2GB rama a toliko ima i S4 cini mi se..
    Nadam se da ce novi andorid kada bude izasao izaci i za S4 i ostale uredaje po 2GB-rama..
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Novi Android može samo tražiti 1GB kao minimum, nikako više. Mada je Note 3 zbog onih 3GB najbolji izbor kome ne smeta veličina, a i ostatak hardvera je jako dobar.
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Koji god "jaci" telefon kupite ne brinite za update dok god postoji XDA :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobio sam OCD kad sam imao prvi Galaxy S od silnog flešovanja, tako da se sada poštedim muke sa izborom i radije uzmem novi fon. :D
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sta je ocd?
    Ja sa galaxy s plus nikad ni jedan kvar nisam imao, a handrio sam ga maximalno, taj uredjaj je nemoguce pokvariti, bar ne softverski
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Opsesivno-kompulzivni poremecaj.
     
  10. comrade

    comrade Aktivista

    Nexus je beton ni manje ni vise :D
    Mada mi je već drugi dan ispao i to sa nekih 20 cm visine...da nije pao na samu ivicu možda ne bi ni bilo nista...ovako ima sitnu sitnu "parnicu"....bas mi je krivo bilo al ebat ga :D
    Buraz je uzeo sebi htc one mini pa mogu reci da kvalitet zvuka kod nexusa je daleko od htc one....nije da je kod nexusa ono toliko lose al razlika je tu itekako
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako tolerišete izbacivanje fizičkih tipki na vecini telefona ? Zjapi donji dio prazan onako kao za ukras ili otvaranje piva. Gledma telefone tesko da sta izaberem a prevazici ne mogu oztimanje skoro centimetra dijagonale na ekranu.

    Rasprava oko ovoga je krenula jos sa ICS-om gdje se vecina nije pridrzavala istoga ali sada mozes na prste jedne ruke nabrojati dobre top modele sa fizičkim tipkama. Umjesto da stede na dimenzijama oni me jos zakidaju. Da je donji dio plitak kao ivice sa strana pa bi rekao, neka. Npr G2: http://www.droid-life.com/wp-content/up ... .29-PM.png
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nakon dvije godine korištenja telefona sa on-screen kontrolama, mogu reći da je mnogo intuitivnije nego sa fizičkim tipkama. Osim toga novi Android SDK ima mogućnost za full screen prikaz svih aplikacija.
     
  13. Tesla

    Tesla Aktivista

    Potpisujem, a mogucnost mijenjanja velicine displeja unutar displeja rjesava i problem velicine jer covjek onda dobije valjda 3,5 INCH display na kojem se sve moze raditi normalno, veoma korisno u tramvaju, na ulici ili blo gdje kad se ne moze drzati phone sa obje ruke.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja isto tako ne volimnon screen tipke, zato mi je optimus g jos i dalje jedan od najljepsih android telefona, a drago mi je da se jos neki pridrzavaju kapacitivnih tipkih tj samsung
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Jednostavno vidim kao kradju na velicini ekrana, odnosno nosam veci telefon nego sto treba.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Isto ti ga dodje, jer i te tipke zauzimaju mjesto.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Tipke zauzimaju mjesto, a kada nema tipki sta onda zauzima ? Ispod ekrana imaju prostora za deset tipki. Zjapi prazno. Rekao sam, da je donji dio telefona sirine kao lijeva i desna strana, 2-3mm, bilo bi super. Pogledaj G2, mogu komotno stati 2 reda tipki, ono stoji LG logo.

    Evo kada poredis jedno pored drugog: http://www.mobilegeeks.de/wp-content/up ... axy-S4.jpg

    Samsung nema nista kraci donji dio od ostalih pa strpa i fizičku tipk usa dvije touch sensitive.

    Na LG-u jeste veci ekran ali pogledaj kod L modela koliko se baca prostora: http://geekaphone.com/comparison-img/LG ... y-Xperia-L

    Taodjer, LG L9 II sa 4.7" je identicne visine kao xperia L sa 4.3". Oduzim prostor za tipke na ekranu.. fail.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da mobitel čini isključivo ekran, bez ikakvog drugog hardvera pa bi to imalo smisla što pričaš. Nađi mi jedan telefon na kojem je gornji i/ili donji rub uzak kao bočni.

    Ako očekuješ ovako nešto od telefona, mnogo ćeš se načekati:

    [​IMG]
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije iskoristen prostor. U tome je cijela poenta. Mogu staviti tipke na komad plastike koji vec postoji i osloboditi vecu radnu povrsinu, a ne rade. Ili fazon sa G2 telefonom, tipke natandarilo kod kamere i fol klikaj. Daj ba.

    EDIT: NE ocekujem to od telefona niti je moguce jer prebacivanjem palca vec dlanom kliknes po telefonu tako da rubovi moraju postojati. Ali cisto (ne)iskoristenost prostora ti je na cistom poredjenju L9II i L. Telefon koj ima softverske tipke sa 4.3 ekranom iste duzine kao telefon sa 4.7 ekranom sa fizičkim tipkama. To sipadne 3.8" radna povrsina VS 4.7" ? Nema smisla.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jebiga, onda uzmeš iPhone. Tamo zagarantovano nema tih strašnih metafizičkih problema (koji btw stižu i na WP 8.1).

    Da tako biram telefon, nikad ga ne bih uzeo jer na svakom nešto nedostaje ili ne valja.