Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ccc ja bjezao od androida kad sam kupovao lumiu 1020
    Sta bih sad dao da imam neki android telefon recimo htc1 ili sgs4 pa da nabacim custom rom, samo eto da iscejfim
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eno prodajem ja androida :)
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo gledam novi HTC One (2014) opet samo 4 megapixela jbg meni što je licno najviše smetalo i na prvoj verziji One (2013).

    Najviše me raduje što su S5 i novi HTC One ostali na 2GB-rama, vjerujem da ce i ostali uređaji tipa S4 (2GB rama) dobiti nadogradnju nove verzije androida.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Megapikseli igraju ulogu velicine fotografije i nicega drugog. Sve dok se bude mahalo pikselima od kamera ce biti kvazi kamere. Da ima stotinu megapiksela djaba malog senzora i optike za koju ti treba mikroskop da je lociras. Neka su teelfoni fensi šmensi.

    Kolegin kompakt canon deceniju star, ko cigla, pravi bolje fotografije nego današnji šminkerski kompakti. 3 megapiksela. Fotografije koje se prodaju mogu biti 3-4 megapiskela a da smiješni telefoni imaju 15-30 megapiksela. Cool storry bro. Danas se igram sa LG L9 II, pszi koliko je ovo staklo preko kamere: http://i-cdn.phonearena.com/images/revi ... ew-005.jpg Veca dioda od sočiva.

    Takodjer sam i prije uporedjivao, koji god telefon sam uzeo, ima sitniju optiku od one na K750. Kakve crne kamere na telefonima kakvi bakraci. Neka je on 3mm tanak i ima seks ilinije. I poslije se zale kako baterija malo drzi a ne bih da imaju vecu zbog gabarita.

    I kaako ono bješe, 3GB rama na N3 a 32 bitna platforma ? Ha ? Nista bez zakrivljenih telefona. Da se talasa ..i to.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Zato je tu nokia sa pureview i 41MP :) 808 je zadaca za sve mobilne kamere :)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I sa đubre mrtvim OS-om. :p
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Bar mu alarm radi kad ga ugasis :)
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da,mrtav jest,ali je tako funkcionalan i customibilan da ovi zivi OS-ovi imaju sta prepisat od tog mrtvaka u svakom trenutku.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jednostavno OS nije napredovao sa vremenom i novim hardverom i zato se sada ne nalazi među živima. Ne sjećam se da mi danas nešto fali bilo koja opcija sa N8 npr.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo odlucio se za ovaj novi HTC One koji je izasao danas. Sacekat ce njega.
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    Bolje imati "super moderan" OS i trpiti lag npr. u galeriji, restartovanje, raznorazne reklame sto aplikacije izbacuju kako hoce itd. da ne nabrajam dalje :p
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vise sam imao resetovanja i blokiranja na 5530, N97 i N8 nego na svim Androidima zajedno u ovih 5 godina btw.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Konatm nesto do 20KM ratom kod telekoma sa pretplatom mini15, medjutim nije neki izbor. Xperia SP ili L9 II. Igrao sam se sa LG-em i ne svidja mi se. Dosta je jeftin u ruci. Brz jeste, displej nije neka sreča, plus su jedino uske ivce.

    Xperia mi se nikako ne uzima zbog nedostatka fizičkih tipki. "Kradu" mi ekrana sa softwerskim tipkama. Nju nisma koristio, vjerujem da vrijedi para ali.. displej me izadje, koliko, 4.3" kao na trenutno alkatelu.

    Neki prijedlog za dilemu..

    DA pregrizem ratu od 30 markica i uzeo G2, rastopio mi hse od srece ali.. pomjeranju granica nikad' kraja tako da mi odgovara max 45KM davati mjesecno tuto kompleto.
     
  14. comrade

    comrade Aktivista

    pitanje u vezi nexus 5
    Pregledao sam dosta review-a i generalno svi govore da je tel. beton al haman svi kazu da sound/speaker nije bas za pohvalu.
    Ako moze neko ko ima nexus 5 da mi samo kaze kakav je "call quality" i da li je zvucnik "los" ??
    Uzimam sebi prvi smartphone i ne zelim da se "razocaram" na pocetku ..
    Planirao sam uzeti nexus 4 ali kad sam vidio da je staklo u pitanju nekako sve vise odustajem od toga i uzima mi se nexus 5, jedina stvar koja me "odbija" od nexus 5 je velicina ekrana (nekako me strah da nije preveliki) lol xD
    Odlucio sam da uskratim sebi neke druge stvari da bi uzeo skuplji tel. tako da bitno mi je da ne pogrijesim pri odabiru.Trenutno moj prvi izbor je nexus 5.

    Ako neko ima bolji tel da mi preporuci do 550-600 km..tu sam. :smt006
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sve je to stvar navike..
    Ja sam sa 3.5 incha presao na S4 i 5 incha....odmah od prvog dana legne ti taj displey...
    Malo jest ruzno u dzepu nosati ali pederusa to rijesava :D
     
  16. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Mene vise brine trajanje baterije na nexusu 5 nego taj zvucnik. To je svakako odlican telefon, neces se razocarati. Skupi jos malo para i kupi HTC One, zvuk te sigurno nece izdati :D
    Na ekran ces se navici relativno brzo i uopste to nije veliko, ja sad ganjam Lumiu 1520 od 6", to je tek telefoncina :D
     
  17. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  18. Mujka

    Mujka Komšija

  19. comrade

    comrade Aktivista

    nasao sam htc one 32 gb godina garancije
    lik kaze da ima par sitnih parnica ali se i ne vide i tvrdi da je stanje tel. 9.5/10 daje mi ga za 570 km
    i imam nexus 5 16 gb koji mogu uzeti nov za 610 km isto godina dana garancije
    nexus 5 me najvise privlaci zbog toga sto je prvi na listi za update softwera (mada ne znam da li je to uopste bitno toliko) al et i nekako meni licno izgleda bolje nego htcone :D
    a odbija me kvalitet zvucnika/zvuka
    htc one ipak ima vise gb i jeftiniji je a i ima malo bolji ekran nego nexus i bolja je kvaliteta izrade telefona i ima beton zvucnike
    u sustini nista me ne odbija od htcone jedino ove "parnice" da provjerim
    tako da mislim da cu uzeti htc one
    i da jedino jos sta me zanima je ko ima bolju bateriju htc one ili nexus 5...neko kaze htc one neko nexus 5 a neko kaze da nema velike razlike : /
    sta vi mislite? pozz
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja se uvijek vodim onom izrekom "novo je novo". :)