Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Vidis Baha to mi djeluje logicno, sve da uzmem onda jedan od navedenih telefona kad im izadju nasljednici na konju sam. Valjda ce i kod nas pasti makar malo cijene G2, Nexusa 5 i Iphone 5...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa da, ko je godinama bio na nekom kršu neće ništa smetati još koji mjesec.
     
  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Slazem se za Note 3. Moj je buraz neki dan uzeo nov za 700 KM (N9005) sto je odlicna cijena u ovom momentu, jer N4 nece jos neko vrijeme. Ja sam isto na N3, doduse SM-N900 Exynos verzija, ali sam prezadovoljan. Ima slabiji graficki procesor od Adreno 330 koji ide sa Qualcom opcijom, ali Octa core leti iako mu ful potencijal jos uvijek nije oslobodjen jer se ceka taj famozni patch.

    Jos nabacis Dr. Ketan cutom ROM, Halaszk kernel i CWM Phillz touch recovery i nema dalje.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    haj da napisem u ovu temu,mada i nije najuze vezano ali nebitno,trebaju mi informacije samo

    nije bas o lumiji rijec,nego o starijem modelu nokia n9 a zanima me oko zamjene stakla (ili displaya)
    ima na piku ali sa puknutim displayom
    evo slika mobitela http://pokit.org/get/?34274dc7e13ba3719 ... fead10.jpg
    a evo sta sam na ebayu nasao

    Kod: Označi sve
    http://www.ebay.com/itm/Original-Main-F ... 27e2f63f7d


    zanima me je li to ovo cudo sto je otislo ili treba mijenjati cijeli display,kao na videu dole ispod
    da li se moze samo ovo puknuto mijenjati i sta mislite o ovome
    moglo bi se odnijeti u servis da to oni zamijene
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovo niko ne zna sto sam upitao ili ?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa najbolje idi od servisa do servisa dok ne naletis na osobu koja je to radila. Mislim u biti pitas da li ide sve zajedno il ise moze sam ostaklo zamjeniti. Negdje moze, negdje je sve zajedno ljepljeno itd itd..
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imas na Pik-u samo staklo 60KM, staklo + touch 175KM. Isplati se ako se usudis sam mijenjati, u servisu ce te kostati u vrijednosti polovnog N9.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U ogromnoj vecini situacija treba mijenjati kompletan display kad pukne staklo. Za konkretan model moras potraziti po netu.

    To ako nadjes da prodaju samo staklo nista ne znaci, tako sam nalazio za stari SGS a nema teorije zamijenit samo staklo kad su fabricki zalijepljeni staklo i display.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kad vec spominjete taj kvar, rodica nedavno kupila htc desire 500 i nedugo joj ispadne telefon i napukne display dok touch radi

    odnijela je u telekom da vide sta oni mogu uciniti, oni su proslijedili u servis i rekli su joj da ce joj javiti koliko ce je to kostati taj popravak, sad mi se zalila kaze da je isla u telekom i da ti iz tog servisa joj nista nisu javili, pokusala ih je nazvati ali se ne javljaju nesto

    mene interesuje koliko bi izasao taj popravak, vjerovatno nov dispaly+touch za htc desire 500?
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    puno ce kostat moze komotno nov telefon uzet
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U lokalnom servisu zamjena stakla i touch za One X je 200km, za Desire 500 je predpostavljam jeftinije. Problem je što to nikada nece izgledati kao original. Agramservis koji servisiraju telekomove telefone naplatit će znatno više.
     
  12. metallac

    metallac Aktivista

    Mali offtopic: Meni neki dan Lumia 925 leti na plocice u trznom centru i na ekran pada. Tako je udarila da sam se pomirio da je ekran otisao u 100 komda, ja ga uzmem kad ono nista :) Nema pravila kod loma ekrana nikako, nekome pane sa stolice i pukne, nekome leti po par metara i nista.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Yup, sve je kako padne. Meni prvi put ispao SGS sa nekih 80-ak cm (pao na parket) i napukne staklo. Poslije ispao nekoliko puta, svaki put mislio da ce to staklo totalno popucat al nista.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A kvalitetna zaštita mozda 20KM. :/
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Jaranu bas sinoc sletio s3 iz dzepa na pod. Napuko mu display u cosku, 1000 "crtica" i eno sad mu komadic po komadic otpada, ali mu je funkcionalan i dalje mob.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad padne na ekran, slaba je pomoc zastite. Ja sad imam zastitu, ali to je vise zbog grebanja ostatka telefona, ekran se ne grebe ali kad bi nezgodno pao, to i bi.
     
  17. gilla

    gilla Aktivista

    Trebam preporuku za mob. , ništa posebno, važno mi je da je ekran malo veći, kvalitet izrade, možda oficijelna podrška ali nije zahtjevan korisnik.( ženska ruka)

    Ciljam na S2, xperiu T ili xperiu S. Ili nešto drugo?

    Šta je najbolje od ovoga?
    Hvallaaaaa
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    U MOBIS-u, original display bez ruku 290KM... ja mislio na piku kupiti jedan sa puknutim displayem... ali skupo brate...
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Xperia SP za 360km u univerzalno je dobar deal, bolji fon od S i T verzije.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma