Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    za windows phone nema jos ofisl youtube aplikacija, ali odlicnih alternativa, ja koristim mytube i vjerovatno i kad izadje yt aplikacija opet ce biti bolja ova mytube, jer ima ljepsi UI a i moze raditi u pozadini

    a fejs aplikacija je katastrofalna, mada joe belfiore najavljuja pravu fb aplikaciju izlaskom wp8.1 nekad u junu

    do tebe je, ja bih isao na 820
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Face aplikacija je totalno losa, ali ako je bitan samo chat, ima onaj official messenger koji je sasvim ok.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Velike kompromise vi pravite na WP, osnovne aplikacije nerade ili ih nema nikako. Proslo je dosta vremena od kako je WP usao u svijet mobitela a i dalje isti problemi.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    osnovne aplikacije uveliko zavise od osobe do osobe, ja licno do sad nisam nasao nista sto mi fali u odnosu na aplikacije koje sam koristio na android platformi tako da nemam problema s tim kompromisima

    sto se tice fb aplikacije ona radi normalno, jedini problem je sto notifikacije za poruke znaju kasniti ali to je rijeseno samostalnom messenger aplikacijom i samo je potrebno u fb aplikaciji ugasiti notifikacije za poruke i koristiti messenger da nebi dolazila ista notifikacija 2x
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja fakat ne znam, koje to osnovne aplikacije ne rade? I sta su to osnovne aplikacije? Skype, radi, viber radi ko' i svima :) whatsapp radi, fb radi, twitter radi, navigacija radi... eto daj mi listu aplikacija koje prosjecan korisnik koristi, pa da vidimo koje to nema ili ne radi....
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa eto Face neradi kako treba, YT nema nikako, Instagrama nema, Blinkfeed nema, neznam za Gmail i Dropbox, Poweramp neradi kako treba, valjda je i Tapatalk los, ViaMichellin nema, inace je izbor jako mali. Nemas mogucnost isprobati vise aplikacija pa izabrati koja ti odgovara nego su uglavnom jedna ili dvije, igrica nema ni 5% kao na androidu. Wallpaper i dalje strana rijec na WP, doduse ima livetiles XD
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije to bas tako,sve ove sto si naveo da ne rade,rade ali je fazon sto su BETA a ustvari svaka ova beta je bolja od zvanicne aplikacije
    facebook beta je odlican i puno fluidniji nego na androidu a isto je funkcionalan
    youtube,nije zvanicna aplikacija ali ima sve funkcije koje ima i zvanicna na androidu,znaci isto sve,plus radi u pozadini
    instagram BETA isto odlicna aplikacija,ne da je fluidna,nego leti...puno brze nego na andoidu
    tapatalk mi je izbacivao bugove u zadnje vrijeme,kada hocu da posaljem poruku...ne znam je li to ispravljeno a pregledavanje foruma je mnogo fluidnije nego na androidu
    gmail koristim preko WP klijenta,znaci nije zasebna aplikacija,nego integrisani mail u sistem
    dropbox je standardan i radi,mada sada na telefonu koristim one drive,jer je integrisan u WP

    igrice i wallpaperi,to stoji sto si napisao...mali je izbor
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa imaju wallpaperi u 8.1, u cemu je problem :) Face radi kao i na androidu, lose, nista bolje, nista losije. Instagram, dropbox, YT su tu i rade dobro. Tapatalk kod mene radi odlicno, ne znam u cemu je problem. Music playera ima pun klinac. Nemam pojma sta je ViaMichellin i Blinkfeed. Za igre stoji, ali kome je do casual igranja s vremena na vrijeme, ima izbora. Zar se neko uopste igra ozbiljno na mobu. Tu su i emulatori.
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    [​IMG]

    Ima (biće) wallpaper.

    Za instagram ima (osim zvanične) i nekoliko 3rd party aplikacija, od kojih je 6tag bio bolji i od zvaničnih na drugim platformama. Ne znam kakva je sad situacija.
    Za Facebook isto tako ima nekoliko 3rd party aplikacija. Za DropBox pogledajte Cloud6. Za YouTube ima tona aplikacija, od kojih su 3-4 dobre.

    U svakom slučaju, za sve postoji alternativa.
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa i kazem da imaju sve aplikacije,kao da je bitno kako se zove...bitno je kako i cemu sluze

    ne znam,ali meni sve ove aplikacije rade puno fluidnije na WP nego na androidu
    i prije na mobitelu i sada na tabletu

    sinoc bas kontam,kako bi valjalo da je tablet sa WP sistemom,kako bi letio :D
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Fazon je sto reventon nije nikad koristio WP i sad prica price od wp7.x.... a ne zna da sve sto je nabrojao ili ima ili je ispravljeno, pogotovo sa WP8.1..... ali bukvalno sve...
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ne moze se ocekivati da ce googlove aplikacije postojati na MS sistemu.Bar ne u istom izvornom obliku. YT,Chrome,Gmail,Google+ tesko da ce zazivjeti na wp. Isto kao sto ni MS aplikacije ne rade dobro na androidu. Da registrujem hotmail mail na nexusu kad nema direktne podrske za isti nego moradoh skinuti outlook aplikaciju.Skype na androidu je katastrofa na WP radi visesrtuko bolje. Eto i FB aplikacija na androidu jest bogatija al zato chasha malo malo dok na wp nije nikad zaglavila.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Netačno da FB crashuje na Androidu.

    Meni lično bez Google aplikacija i integracije korištenje smartphone-a nema nikakvog smisla.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    E vidis, ja nemam nista na google-u, cak mi je i mail primarni na outlook.com i meni andorid nema nikakvog smisla... sta sad
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gmail mozes povezati na mail app koja dodje na WP8 ili skines metromail ili nesto slicno ako hoces vise opcija. Ima i unofficial G+ aplikacija koja radi jako dobro.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ima skoro sve i od google.a, samo sto google nece da pravi, nesto su zakacili se sa ms.om, jer na ios.u prave sve.

    Ali brate, mytube radi odlicno, cak background audio only streaming ide bez problema, imas google kao default search provider na IE, nemas hangouts, i g+ nije neka sreca, ali mislim da oba korisnika te socijalne mreze to mogu halaliti :)

    Mail radi bez greske, youtube isto, pored milion dobrih aplikacija sad i ie11 ima embeded video pa je jos bolje. Eto ne znam, sta koristis jos od google.a da ti treba. I kontakti se importuju kad podesis google account, i kalendar isto. Znaci podesis google acc i imas mail, kontakte, kalendar, imas app za gdrive, za youtube, samo znaci hangouts i gplus prave problem.
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Google se integriše bez problema (mail, kontakti, kalendar), samo nema Chrome.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve imaš, ali sve je odvojeno i neuvezano, niti slijedi jedan dizajn. Mada mi najbitnije od svega to što aplikacije koje ne želim platiti instaliram za minutu.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Isto imas na WP-u... hajde dalje...
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Komentarisu ljudi koji nisu ni probali OS. Nije sve bajno, ali daleko od ovog preseravanja.