Preporuka za tablet

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by aeRo, Nov 18, 2014.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo sam se ponovio sa Galaxy Tab S 10.5.
    Odusevljen sam na prvu. Prvo dizajnom, nisam nikad tanji tablet vidio. Cini mi se u rangu S4 sto sam imao (po debljini). Display je fakat prelijep. Mislio sam da ce u principu biti isto ko i na Galaxy S4 sve samo vise smooth i vece, ali su ubacili fakat extra funkcionalnosti. Multi-tasking i productivity dio sa kalendarom mailom vijestima i to, je prelijepo odradjen. Sa obje strane ima taskbar, sa jedne aplikacije, s druge browser (doslovno kao My Computer u Windowsu). Sve ide smooth i bez zapinjanja. Kamera solidna. Uglavnom prava kupovina.

    Nemam sad vremena da ga cackam jer su mi ispiti za sedmicu ali cim to prodje napravicu pravi review. :smt003
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nego imam problem sa Vivax-7152 tabletom, naravno uzet u BH telekomu (nije moj) ali tipican problem nece da upali..

    Ide boot do kitkat loga i nestane sve crn ekran a vidi se da je upaljen tablet.. kada se igram tipkama i vratim sistem poslje restarta opet isti problem.

    Jel se ko igrao sa tabletima ima li kakav custom rom i slicno?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj pobrisati sve iz recovery menija.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Za vikend cu i to probati pošto tablet trenutno nije kod mene, hvala na savjetu.

    Tražio sam stock rom ali nemoguce je naci ga..
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne kontam sto je nokia lumia 2520 i dalje skup tablet, a rado bi ga posjedovao, prelijep je, jos cyan, ne bi skidao oci sa njega
     
  6. black

    black Komšija

    Surface Pro me ocarao sa onom olovkom osjetljivom na pritisak.Wacom pravi olovku sto znaci da je podrzana u vecini aplikacija.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jel ko uspio rootati ovaj vivax tablet iz telecoma, ovaj veci od 9 incha, ne znam model tacno napamet

    pokusavam preko towelroota ali 15 minuta mi vec stoji na make it ra1n ?
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ima li kakva druga root metoda?
    Nevezano za taj uredjaj, ali ja sam svoj telefon pokusao rootati sa dvije metode i tek treca je prosla regularno, pa probaj i ti s nekom drugom.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kad bi znao drugu, zato i pitam da li je ko uspio rootati
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pretpostavljam da si to trazio na xda forumu ili?
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    yup ali koliko sam primjetio da i nije nesto podrzan model tpc9150 /:
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ja skoro svog kinezera root-ao sa framaroot aplikacijom za 2.5 sekundi :D Nije mi dosad ni trebalo i zacas zgooglam i naletim na tu app, pa pogledaj.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    your device seems not vulnerable to exploit included in framaroot

    that's what she said
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Vise srece drugi put :D Kod mene je prosao prvi exploit onaj sa B neki, inace je Cubot GT99, 4.2.1. Mislio sam da ce proci i na tom Vivaxu jer izgleda da radi app za vecinu ovih kineza.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kod mene nema exploita, jer cim otvorim app izbaci mi ovu poruku
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ma ja, pise i u opisu aplikacije na xda da ako ti se pojavi ta poruka da mozes uninstall app.
     
  17. Neraa

    Neraa Aktivista

    ima li negdje u Tuzli ili okolici servis gdje bih mogao popraviti tablet, u pitanju je rodicin Archos 101 g9
    ona kaže da joj punjenje ne radi i da ga ne može upaliti
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    donese mi prijatelj nekakav talbet da mu popravim, rijec je o nekakvom Odys Opos, al kako moze, nema ni ime tacno modela nego samo opos, otisao na stranicu ne mogu naci ovaj tablet

    naime kad palim tablet pojavi se samo android maskota i pise android jelly bean 4.2 i tako stoji, ostavio sam ga sad da se puni, takodjer sam resetovao preko rupice

    interesuje me kako uci u recovery mode, ovo cudo ima samo power tipku, cudno kako i nju nisu izostavili.

    Selvine, ti bi mi mogao pomoci :)


    EDIT: skonto sam, model je Opos, al opet nisam rijesio problem, a sto god pogledam vezano za tablet, na njemackom je
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    I ja googlanjem dobijam samo njemacki, nisam nikad cuo za ovaj tablet :D Btw. nadjoh ovaj video, na njemacki je, ali mozes vidjeti kako udje u recovery:
    https://www.youtube.com/watch?v=Bvdk546Q1M0

    Koliko ja vidim volume up and down drzi zajedno 5 sekundi i onda nakon toga i dalje drzi volume down cak i kad se upali. Poslije toga je pustio i opet je pritisnuo volume down da mu se ucita onaj meni. Skontat ces po snimku.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nema volume up i volume down xD

    da ima usao bih, ovako nema spasa