preporuka za web host

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by cls, Sep 10, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo da javim da ovaj vrh.ba nije los nikako.Serveri su u hrvatskoj,uptime je od 28og marta do danas 100%.Svidja mi se sto ne koriste svoju uptime statistiku nego im to radi pingdom.com dakle,third party site,koji i ja koristim,pa da ne bude ono,po nasim logovima sve je ok,kao sto je bilo kod amwebhostinga.
    Samo im je malo podrska spora,ali razumljivo jer su bili praznici,ali ostalo sve za 5.Preporuka.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Koliko kosta hosting + domena ?
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa ne znam sad sa domenom.Ja sam imao svoju i ova prva godina je 50% snizenja i kosta 18KM a naredna znaci 36.To je za 2gb prostora i 50gb bandwidtha.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ko/šta je VRH.ba?
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Avalon.Preporuka
     
  6. selvin

    selvin Moderator

  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma dobio mail da su mi starog hosta ovi kupili, pa sad postadoh iznenada njihov klijent. :)
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Amwebhosting jel tako?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jeste. Nadam se da će biti i približno dobri kao ovi stari. :)
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa ja sam cisto radi testiranja uzimao kod njih i sve je ok bilo.Uptime vazda preko 99%.Sretno :mrgreen:
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Prijatelj ima preko avalona host,lik koji mu je nešto radio okostranice u po posla ostavio pa moradoh uletiti.Uglavnom trebalo je nešto sa podrškom izkomunicirati i to je bilo sve "nazor",pogotovo sa likovima koji rade "treću smjenu."

    Druga stranica od prijatelja ide preko inmotion hosting-a http://www.inmotionhosting.com/business-hosting za 2$ jeftinije nego preko avalona ako ništa dobije se neograničen prostor na disku.

    Podrška im je super.Više puta su davali upute kako da se riješi neki problem iako nije bio problem sa njihove strane.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Trebam bilo sta za download (osim virusa i sl. :) ) sa lokalnog .ba servera, sto blize to bolje i velicina 200 MB i drugi 1-2 GB.

    Hvala
     
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja nisam siguran da bilo kojih od ovih privatnih hostova koristi lokalne servere.
    Ako si na BHT DSL onda imas pravo na besplatan web hosting koji je hostan u Sarajevu.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moze bilo koja forma, bilo koja daljina u regionu npr .hr ili .rs, velicina fajlova je prosjecna nije bitno sve da bude bas 200 MB, moze npr 180 MB i sl...bolje je ovaj veci format u GB, a moze neka nasa stranica za download naci su sam upload...

    Da li je to ovo na BHtelecom-u ; http://cp.com.ba:8080/psoft/servlet/psoft.hsphere.CP

    Koji mail je login i koji pass?
    Pokusao sam svoj .bih.net.ba sa lozinkom za portal/pristup internetu (onaj sa ugovora) i nece...

    Imam racun na BHtcomu, nisam jos zatvorio, ali sada koristim drugi internet (telemach) i kada pokusam automatski preko portala da udjem na host izbaci me sa neta i poslije imam poruku - ne mozete uci zbog pogresnog user name ...
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Moras otici na portal, podnijeti zahtjev za uslugu, odmah dobijes email na njihovu email adresu sa detaljima. Dobijes tipa ime_prezime ako ti je username inace ime.prezime, i password isti kao za portal. Minut je sve.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ok, nasao i registrovao G hosting...to je do 200 MB fajl free, sad jos od 1-2 GB :D
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel ikad proradio host vlastitog domena na tom g hostingu? Ili se i dalje mora vrtiti com.ba?
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma jok to ne ide kod Bosnje :grin: samo mozes domenu bht na drugi host.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja koristim free hosting na godaddy. Ne znam koji su uslovi da ga imas jer sam prije placao prostor i imam kod njih kupljenu domenu ali je promet free. Mislim samo da je prostor ogranicen ali je isti u gigabajtima ako se ne varam posto se odavno nisam ulogovao.

    Uglavnom dovoljan za svaki sajt ako se ne pravi neki host-storage.
     
  20. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Ja koristim ion i leftor hostinge i nikada nisam imao problema. No planiram da zakupim i yahoo hosting na par mjeseci jer mi treba da testiram nesto a oni nude veliki prostor za male pare. Takodjer ni avalon nije los. Pitanje je da li zelis hosting ovdje ili vani :D