preporuka za web host

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by cls, Sep 10, 2011.

  1. cls

    cls Novi član

    Treba mi dobra preporuka za hosting.

    Stranica je uradjena u wordpressu.
    Promet do 500 ljudi dnevno minimum.
    Baza, 1000 stranica sa slikama.
    Da je dobra usluga i brzi odgovori na pitanja u koliko ih bude bilo.
    E mail adresa ukljucena u ponudu.
    Network Uptime da je preko 99%


    Ja sam pronsao par na netu ali nisam 100% siguran.
    http://www.anhosting.com je dobio najbolje preporuke pa me zanima ako ga je ko korsitio kakva su iskustva i jel zadovoljava ove moje potrebe.
    http://dreamhost.com je također u razmatranju, pa za njega bih postavio ista pitanja kao i za gore navedeni.

    Također ako imate neke svoje preporuke za hosting koje bi zadovoljavale nase potrebe.
    Troskovi hostinga do kojih smo spremni ici su do 100KM na 6 mjeseci znaci 200KM godišnje....(16-17KM mjesecno..)

    Unaprijed hvala i pozdrav....
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pogledaj ponudu ekipe iz Hr, plus.hr.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja imam 4 sajta na amwebhosting.net, sve pohvale.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  4. wudu

    wudu Aktivista

    Glas za plus.hr. Imam jedan site kod njih, nikakvih problema i podrška ja odlična.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mislim da ni www.ion.ba ne bi trebalo ispustiti iz vida :)
     
  6. medak

    medak Guest

  7. tux_

    tux_ Aktivista

    Osim sto si u SEO fazonu i sto si se registrovao samo da bi to rekao.. pojasni nam(osim sto je stranica na hrvatskom) po cemu je navedeno "hrvatski hosting" ?

    Usput.. da i ja ne bi bio u istom fazonu i hvalio svok konja.. preporucujem webfaction.com. Ljudi znaju sta rade i nisu jos jedan u nizu cPanel reseller-a . Naravno ukoliko ti podrska na nasem nije moranje..
     
  8. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Zelim web stranicu sa ba domenom,za potrebe udruzenja.

    Razmisljao sam o ovoj ponudi:

    45,00 KM (hosting)
    43,00 KM (domena)
    --------------
    88,00 KM + 14,96 KM (pdv)
    Total: 102,96 KM

    http://www.leftor.ba/web-hosting/pro-we ... -mini.html


    Da li ima nesto bolje po vama, da razmotrim jos neke ponude oko toga. Trebao bi i odgovaraajuci template za web stranicu, ako imate i za to preporuke. Pozz :smt006
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakva je domena 43KM?


    Sent from my iPhone
     
  10. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Ako sam ih shvatio bila bi ba. domena.....ako ne bude ne bih je ni uzimao onda.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Zasto je bitno da imas imes.stranice.ba kada imas popularan domaci sajt koji nije "ba" poput hwb-a.net.. ili ima neka druga korist od .ba ?
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne kupuje se domena svake sedmice, po meni vrijedi malo vise dodati za lokalnu domenu. Sigurno je "blize" domacoj raji ako vidi nails.ba ili nesto slicno, dobije se neka prepoznatljivost ako se sama domena napise (zna se odakle je) a i u neku ruku se "podstice" rast domaceg interneta, nek je barem domena vise. Ima sigurno primjera gdje je stranica popularna iako nije drzavna domena, ako je vec neko udruzenje i slicno, po meni, je bolje ici na .ba domenu. U toj Leftorovoj ponudi jeste .ba domena, a ako odes na duzi period mozes dobiti to malo i jeftinije, stim da se produzenje domene placa jeftinije, pa i ne izadje toliko puno.

    google.ba :D
     
  13. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Pravim udruzenje koje ce morati biti i vani prepoznatljivo. Ista i sl. udruzenja-klubovi imaju svi svoje nacionalne domene da ne nabrajam, vi ih bolje znate, dakle privatni su razlozi. Ako imate bolje pnude od ove sto sam naveo, cijenio bih misljenje i sugestije.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ahmet - Kontam o cemu govoris ali recimo mobilnisvet.com je prosle ili 2 godine prije bio najposjeceniji srpski sajt. Domena ne znaci nista. Sadrzaj je bitan. Ako ipak postoje specificni razlozi, onda ok.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Zar je kad domena imala veze sa posjecenosti? :D Postoje drugi razlozi zasto postoje domene, sigurno ne zbog posjecenosti.
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ima li neko iskustva sa ovom nasom hosting kompanijom www.vrh.ba ?
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pise dole u dnu, projekat od avalon.ba.
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    znaci ne bi trebali losi biti?
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam, nisam ih koristio, htio jednom davno i bili mi poskupi.
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Jeli ko imao priliku da koristi hosting kod europronet.Interesju je me samo generalno iskustva i podrška njihova ako je ko imao priliku da se "kali".kod njih.

    Hvala.