Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Cemu ovaj hype oko i7? Dajte primjere igara u kojima je i7 bolji od i5
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hvala svima, u BF3 nema prednosti jer i sa jednom igra leti na 80tak FPS, (ne moze CPU da nahrani karte), u Crysis 3, igra ide na ULTRA i 2xAA na 60tak slicica , oba GPU-a su na 99%.

    Sto se tice ovog setup-a legao bi kakav i7 klokan na oko 4.5GHz , i5 nije bas za CF ovako njakih kartica.

    Karte su na stock, nema razloga da klokam, jedino sada gornja karta (koju sam i prvu uzeo) radi na 68C jer uzima vreo vazduh sa povrsine donje karte (DC2 cooleri su 2.5 slot sirine).

    Donja karta ne ide preko 56C.

    Uzeo sam i HyperX 120GB SSD al to cu poslije stavljat i dizat sistem, nakon sto ovo malo prokuzim :p
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da bi CF 7950 bio na 100% mislim da treba jači cpu od 2500K iako je naklokan. Sena nam to može iz prve ruke potvrditi.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Setup sa dvije grafe i i5 nisu neka sreca,Sena je imao a evo sad i KingT i grafe se drze na oko 70 % dok je situacija sa i7 dosta bolja. Konkretno BF3 je bio u pitanju a ni BF4 nece biti drugaciji.

    EDIT

    Spor sam.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

  6. heroic

    heroic Komšija

    Bice i7-ica na prodaju, sezona je :D

    Imas li problema sa microstutterom? Jesu li to rijesili?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sad ce te neki hwb strucnjak demantovat'. :lol:
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    dmr opet u svojim teorijama da nesto deseto izaziva pad gpu usage, konkretno moj i7 na 4.5 nije dovoljan za dvije gtx 780.

    A i5 nije ni priblizno dovoljan za dvije hd 7950 u cpu limited igrama, sjecam se da sam imao pad do 55% usage u bf3 , iako se vecinom krecao preko 70%.


    A to da je i7 bolji samo zbog ipc-a je rofl, i7 ima HT koji uveliko znaci u novijim igrama.

    P.s. drago mi je da sam ja strucnjak koji sam demantovao dmr-a. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sa dvije jake karte u SLI ili CF i7 ima prednost nad i5, sasvim logicno.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Solidna su frame timingzi, nije to jos na nivou jedne grafe, ali moras biti sitnicar kao ja na primjer da opazis.

    Stigli su sli solidno, iako po mojim testiranjama sli i dalje ima prednost, ali zato i manje skaliranje.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na takve odavno ne obracam paznju :D
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nekad stvarno ne mogu sutiti, ali su mi najjaci ovi "padobranci", vidili dalje od recenzije nisu sli/cfx, ali sve znaju o njima.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Jedno vrijeme nije bilo KingT, pitao sam se gdje je, ali evo vraca se sa stilom :wink:

    U zdravlju i sa srecom.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hvala drug.

    Probao sam Heaven Valley,:

    Stock 900/1250MHz

    GPU1 = 66C
    GPU2 = 55C

    Score = 2924 PTS

    OC 1000/1575MHz (stock voltaze)

    GPU1 = 72C
    GPU2 = 58C

    Score = 3258 (+11%)

    P.S.: Sve ovo na SeaSonic G 550W napajanju :)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ...koje moze sigurno dat i vise od tih 550W, ali realno si bez overclocka tu negdje u 450W teritoriju, naravno iz uticnice ide vise zbog faktora efikasnosti napajanja.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa racunam da grafe kada su na stock 900/1250 (1.094V stock voltaza) ne vuku vise od 300W , vjerovatno i manje, tako da ostaje finih 250W za CPU (naravno govorim samo o 12V grani).

    A i napajanje jeste kvalitetno zato nemam sumnje, jedino sto je Seasonic postavio malo preagresivan fan profil tako kada sistem vuce preko 350W pocinje da ubrzava ventilator, ali stvarno bez razloga jer vazduh koji izlazi iz napojne nije ni malo vruc.

    S obzirom da je fikasnost ove napojne 90% pri 100% opterecenju onda racunar vuce iz uticnice oko 500W, a sama potrosnja komponenti je oko 450W.
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Sve kvalitetnije napojne (pogotovo gold/platinum) imaju i do 20% veci maximalni kapacitet, znaci ako bude neki kratkotrajni peak moze i i 600W+ isporuciti.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uglavnom mogu (osim ako imaju zastite podesene precizno iznad deklarirane snage), ali tada znatno pada i efikasnost, pa vise ne mogu imati deklaracije 80Plus Silver, Gold ili koju vec.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sto se tice Seasonic G550 , interno je 100% identicna sa G650w, razlika je samo sto ima dodatna dva 6pin konektora za grafe.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Danas mi je stigao paketic od Wahe, tj custom molex to PCIE kablovi tako da nema vise sume molex-a u kucistu. :p

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]