Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Narode sta mislite o NZXT 510 Elite? Do sada sam uvijek imao Cooler Master kućišta, ali dizajn im je truba.

    Izadje me oko 140€. Ima li sta bolje za sličnu sumu (a da je prednji panel staklo)?

    Hoće li previše ugušiti D15 Noctua@Ryzen 3900X, s obzirom da će CPU biti često zakucan 100% na svim jezgrama?

    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    MS dugo vremena vec kopira NZXT ali, imaju sasvim odlicna kucista. Posjedujem jedno i nemam zamjerke. Nije plastika toliko kvalitetna ali, ostalo je 1:1. Ipak je cijena 25% NZXT-a.

    Pogledaj kanal, covjek je partner sa MS i dosta je snimao ta kucista.

    https://www.youtube.com/user/scheilinkin1/search?query=ms
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Uh, imao sam davno MS industrial, taj brand je bas low end sa lošim kvalitetom, ne bi to uzimao :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    H510 elite samo ako imas namjeru sve NZXT od AIO Krakena preko AER fanova i Led traka.Ja bih prije zaganjao neka od ova 2 zbog puno boljeg airflow jer H510 elite ima smisla samo bez front panela inace grije hardwer uzasno.Zamisli na ljeto situacije morao bi sve panele skinuti samo ram od kucista ostaviti :D

    https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3496-nzxt-h510-elite-case-review-making-things-worse

    CoolerMaster H500M ili SL600M .. oba su oko 150 eura na amazon.de

    SL600M ima 2x200m ventove na dnu gdje dodje inace napojna i sve recenzije govore da ima nevjerovatno dobro rijesen vertikalni protok zraka.

    https://www.kitguru.net/components/leo-waldock/cooler-master-mastercase-sl600m-vertical-air-flow/

    Uzmi u razmatranje i ovo

    https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6458476_-meshify-s2-tg-fractal-design.html

    Phanteks je odlicno rijesio front panel po tom pitanju



    Ovo ti govorim iz licnog iskustva jer imam H700i i koristio sam ga sa front panelom svega 48 sati,a otada evo skoro dvije godine bez panela.Nikada vise hermeticki zatvoreno kuciste.
     
    Last edited: Dec 17, 2019
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Pih, bas steta da cujem to za H510..Nije mi opcija da drzim skinut front panel.

    Taj SL600M ne bi, dizajn mi se ne svidja, zelio sam nesta sa naprijed staklom + neki RGB fanovi mozda, da mimo fukncionalnosti bude i malo "cool" :) Imam sada HAF 932, protok zraka ne moze bolji, al vala izgleda starinsko, pregazilo ga vrijeme :) Inace ne znam sta je sa CM-om, dizajn im je katastrofa.

    Meshify sam gledao, nije los, nego eto, nema naprijed staklo, pa me to odbija.

    Ima li ko iskustva sa Thermaltake View serijom, vizuelno se ne cine losi, ali komentari raje na amazonu su bas mixed.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    CM H500P ?

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Picoooka likes this.
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma kao sto napisah, CMov dizajn katastrofa. Sve fol nesta strsi, šine nekakve itd. Nigdje clean & modernog izgleda :)
     
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ma nemas onda sta dalje traziti od H510 Elite jer neces naci povoljnije kuciste od tog,a da je TG sa RGB ventovima osim mozda ovo kao neku alternativu od 120 eura.

     
    Last edited: Dec 18, 2019
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma u pravu si, ide taj Corsair


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Picoooka likes this.
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    ima li ko viska, da mu ne treba ili da prodaje, onaj splitter za ventilator. MBO koju sad imam nema bas FAN controlera, a treba mi da spojim jedan bocni da upuhuje u kuciste.
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    Ako nadjem u supi javit cu ti veceras pa ponesem sutra na posao da mozes doci po njeg. Naravno ako ti nije dugo čekati

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nije dugo čekati :) ali sutra nisam u gradu :) pa javi mi gdje radiš ili gdje si pa se čujemo, naravno ako nađeš

    Sent from my Huawei P30
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Odlično kućište za ove novce. Noctua U12 tik stane i prozirni panel još nije promijenio boju obzirom da su HS u par milimetara do dodira. Najviše mi se dopada to što se mogu jako lako i lijepo provuči napojni kablovi za matičnu, ono baš ima sasvim dovoljno prostora za sve. Kablovi se skrivaju sa stražnjim poklopcem tako da prednja strana može biti ukrašena fancy-led ventilatorima.

    https://www.olx.ba/artikal/35722329/gaming-kuciste-za-pc-cyclops-v-midi-tower/

    MS CYCLOPS V
     
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Last edited: Oct 26, 2020
  15. xman

    xman Komšija

    LIAN LI LANCOOL 2
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Lično nikad ne bih dao 140€ za to kućište. Sve preko 150 KM mislim da nema smisla plaćati.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meshify C TG definitivno best budget air flow kuciste :)
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Koje je, od tih jeftinih, najbolje zašticeno od prasine sa filterima? Znaci sa prednje strane neki filteri koje mozes usisati dok je sa svih ostalih strana zasticeno. Izgled nebitan.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    Titan II Pro ima filter ispod (za napjonu), filter naprijed gdje su montirana tri ventilatora, i filter na vrhu kućišta.
    Imam navedeno kućište i prilično sam zadovoljan. Sve što mi treba.
     
    Last edited: Oct 26, 2020
    NAILS likes this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Valja li ovo i vrijedi li ovih para:

    Ms titan pro II 90 km


    na klixu lik prodaje