Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. RaP

    RaP Komšija

    SB LIve! uvijek valja imam ih jedno 4 komada a nekad sam imao vrecu citavu barem jedno 25 komada
    9200SE pretpostavljam hehe to se dilalo po Bosni, @mobsterc je imao 9700pro i Athlon XP i 19-20" CRT tezi od tog monitora je bio samo moj 21" Sony Trinitron
    Iskopao sam i ja svoje stvari sto je ostalo
    VGA :
    Ati RAGE IIc 8MB 2x cini mi se ( samo na papiru AGP, DX5.0 ni Quake 1 ne ide kako treba )
    Voodoo 2 8mb i jedna 12 MB ( Rade u SLI ali bacaju artifekta :( a radile su 100% prije jedno 7 - 8 godina.
    Voodoo 3 2000 ( ne radi godinama kotrljanja u kutijama odpali kondenzatori i Bog zna sta jos ) nije bila u kesi
    Riva 128 4MB Dell Velocity
    TnT 1 16mb Deluxe Asus v3400
    TnT 2 32 MB Deluxe Asus v3800
    TnT 2 m64 32mb
    TnT 2 Vanta 16mb
    GF 440 MX 64mb
    GF 4200 TI 128mb
    FX 5200 128mb
    ATI 9600 SE 128mb
    ATI 9600 PRO 256mb
    Matrox P650 64 mb dual dvi head 2x komada

    PCI:
    S3 Trio 4mb
    ATI Rage 3D 4mb
    Cirus Logic 2mb
    SiS 6326 4mb cini mi se

    Sound :
    SB live 4x
    SB Audigy
    Isa kartica Crystal Chipset i jedna ESS

    I jedna masina K6-333mhz AT cirka jedno 1998 godina, ploca znao sam da je najgora ostala PC chips bez AGP ali barem sam nalupao u nju 64 MB EDO Ram, dok je malo sredim dodam par slika, valdja me ne ubije AT napjanje losa iskustva sa njima imao uvijek
    Sve ovo nekad je bilo u nekim retro masinama. JBG kako je krenulo opecu pocet skupljat
    Te ne oznacene procitaj kododove guglaj mora biti nest na njima, mozda se krije Voodoo bacis je na e-bay i cekas kupca, ali 99% su neke Asus MX kartice sa cudnim oznakama
     
    Last edited: Dec 5, 2020
    nenji_avero likes this.
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Ti možeš muzej otvoriti :D
     
  3. RaP

    RaP Komšija

    Pa imao sam 13 - 15 konfiguracija prije jedno 7 - 8 godina.
    Socket 4, socket 7, slot 1, socket 370.
    Ovo sto je prezivilo hehe ali bice opet dok se nabere
     
    Last edited: Dec 6, 2020
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Meni je zao sto sam se rijesio SlotA konfiguracije s Athlonom 600MHz, a prije njega sam imao Celeron 300(bez A) slot1.

    Kad se sjetim ds dam prije 15ak godina liku prodao Voodoo2 za 20 KM...

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
    RaP likes this.
  5. RaP

    RaP Komšija

    Mozda si je meni prodao ja sam se na kupovao voodoo kartica po 20km i 10km hehe.
    Jbg treba prostora za te računare a kad stisne onda nema se kud sa njima.
    Ja sam imao nov bukvalno nov 486 i 15 " CRT monitor, ljudi dobili i nisu prebacili napajanje na 220v eksplodirala napojna i tako stajalo 15 godina.
    Naletim i uzmem ga u intel 486 dx 2 66 mhz, taj je otisao za dobar kes.
    Narvno dok sam zamjenio AT napajanje
    Evo sad naruci Soket 370 konfiguraciju.
    I upravo nadje u steku
    Asus Tusi M
    1.4 Tualatin CPU Celeron, ploca rijedka a cpu jos rijedji
    512 SDR 133 MHZ
    Ali nema AGP, nekad su Voodoo 2 sli bile na ovoj ploci
    Mozda je zidnem na ebay
     
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Jedna sa Reddita

    [​IMG]
     
    NeTRa1der, forzamilan and RaP like this.
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Najžešći jumperi su bili kod ATA HDD-ova i optike. CS, slave, master, primary, secondary... :D :D
     
    Vedo and iPlay like this.
  8. iPlay

    iPlay Komšija

    Još kad ih utrefiš iz prve. :D
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    Srednji je na optici uvijek slave, HDD na cable selected i to je to.

    Godina 2001 :
    3D - Fix bori se za zivot Ge-Force u punom mahu, XP je na vratima a i ova konfa je rodjena
    MBO : P6VXA Via Apollo chipset ( odlicna ploca )
    CPU : P- III 800MHz EB, 133Mhz FSB, Coppermine, socket 370
    Cooler : After market 370, ne znam koji je ali je hladnjak veci i bolji od standardnog Intel stock hladnjaka
    RAM : 256Mb + 128Mb SD Ram 133 Mhz
    VGA : TnT2 M64, 32 MB
    HDD : 20 GB Seagate
    Optika : Teac CD RW-52 max ( radi kao sat )
    Kuciste : DTK ( super kuciste odlicno za neki sleeper PC )
    Napajanje ; DTK 200w ( odlcino napajanje, super za Athlon XP jer ima dovoljno ampera na 12v railu )
    Malo pozutilo od sunca na proljece mozda retrobright isprobam, ali u kakvom stanju je bilo govori da ni zastitna folija sa DTK znaka nije skinuta, neko je pazio i mazio ovu konfu.
    [​IMG]
    Unutrasnjost super slozena kuciste nije kinez nema kutova da vene prerezes
    [​IMG]
    [​IMG]
    Qc pass 29.08.2001, a baterija jos uvijek drzi napon, konfa odlicno slozena.
    [​IMG]
    Uz PC sam dobio orginalnu TnT2 m64 naravno verziju i sve originalne drivere kao i kutija od graficke.
    2001 TnT2 je bila vec na zalasku Ge-Force je bio u punom zamahu ali TnT-2 se prodavala jos koju godinu iza 2001.
    [​IMG]
    Prema podacima ovaj PC se koristio sve do 2009 godine, XP bio instaliran na njemu.
    Neko je izvrsio upgrade sa katastrofa TnT2 m64 na ponor od graficke GF 6200 , AGP 8x, sa citavih 256MB ali isto kao TnT2 M64 ima 64 bit sabirnica.
    [​IMG]
    Sto se tice upgrade, ide jos jedan stik od 128Mb da bude 512Mb SDRAM 133mhz posto stavljam Win 98SE, za zvuk ide SB Live 5.1 naravno, takodje stavljam i dodatni PCI usb kontroler sa SATA portovima ako mi naleti SSD montriat Windows 98SE i SSD, mada mogu i rutom Micro SD adapter na IDE.
    Za VGA nemam nista iz tog perioda, Ge -Force 2 ili 3 ali zato imam legendarnu Ge Force 4 Ti 4200 128Mb
    [​IMG]

    Iako je DTK kuciste fenomenalno odlucio sam ga zamijeniti naime 2000 -te prvi put sam vidio "gamersko" kuciste kod prijatelja, momenat za pamcenje kucste u pitanju je Cheftec Dragon ( Thermaltake, Antec, Chieftec itd. su pravili kucista na doslovno istoj sasiji, tako da vrlo moguce neko je imao slicno kucste, ja imam jos jedno ThermalTake Xaser Lanfire, bukvalno ista sasija samo malo drugaciji dizajn i ovaj ima Led detalje, ali to ceka drugi projekat.
    I tako proletim preko pika i nadjem oglas "prodajem kuciste mogu mu se noge okretat" kad nevjerovatno Chieftec Dragon, Ali nazalost za 10km koliko je kuciste kostalo ima posla na njemu, negdje je bilo i uhvatilo hrdje unutra, tako da se mora prefarbat, ali to ce sacekat proljece vjerovatno.
    [​IMG]

    Sve u svemu socket 370 konfa ostace kod mene ne ide dalje.
     
    Last edited: Dec 11, 2020
    edgsi, NeTRa1der and forzamilan like this.
  10. Filozof

    Filozof Aktivista

    imam nekog SDRAM-a, pa ako bude nekome trebalo neka javi :D
     
    RaP likes this.
  11. RaP

    RaP Komšija

    Rama nikad dosta hehe,
     
  12. Filozof

    Filozof Aktivista

    slikacu ti veceras/sutra sta ima pa pogledaj, da li rade to ne znam nije se odavno koristilo ali s obzirom da ram nije kvarljiva roba imamo dobre sanse :D e sad posto si iz travnika ne znam kako da ti posaljem... a ako ides za sarajevo javi pa mozes pokupiti
     
    RaP likes this.
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Imam i ja nekakvog DDR (333 i 400MHz PC2700) RAM-a po 256MB i 512MB ako kome treba.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Odlucio sam se za ovo MS Titan 2 Pro... dobio sam finu cijenu za novo, sad samo moram nesto skontati za storage, jer imam 3x 3,5'' a kuciste ima slotove za samo dva...
     
    nenji_avero likes this.
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja sam svoj platio 120 KM i nije mi zao. Odlično kućište, odlična cijena. Mislim da ima nekih varijacija sa slotovima za HDD.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ako su samo za storage, kupi kakvo eksterno kuciste. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma gledat ću neki disk od 4tb za storage i jedan ssd za igre, a sistem mi je na m.2.

    Svi diskovi ovi na 5400rpm a mislim da je to bas loše da snimam igre na njega.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  18. iPlay

    iPlay Komšija

    Nazad može stati 2x SSD + u ladice 2x HDD. Mislim da sa prednje strane desno od ploče gdje je predviđena pumpa, može stati još jedan SSD? Moja ploča ima 2x M.2 slot pa mi nije problem sa diskovima. Imam dva HDD-a i jedan M.2. Čekam da mi stigne i drugi M.2.

    Kućište koje imam(o) se proizvodi i pod drugim imenima, jedan je Genesis Irid 505 a drugi Alpha TG. Sve je slično, samo što naše nema ove gumice na otvorima za kablove (štedi MS na tome jbg). Ova druga dva proizvođača na sajtu imaju opširniju specifikaciju od MS-a.

    Ono sa čim sam ja imao problem (dok drugi nisu), jeste da ne mogu kontrolisati RPM ventilatora. Napajanje je spojeno na modul i PWM kabl na ploču. U BIOSu sve podesim, ali kad uradim Safe & Restart, prikom ponovnog bootanja, BIOS zaboravi postavke i ventilatori se vrte na 100%. Prije sam imao ventilatore bez modula i sve je radilo bez problema doduše drugi ventilatori koji su spojeni direktno na ploču. Zaključak: moja ploča ima "neki" problem sa modulom očigledno.

    Živo me interesuje da li će kod tebe raditi kontrola RPM-a?

    Evo i slike mog kućišta, naprijed sam skinuo znak MS a stavio naljepnicu Ryzen-a. Temperature Vege ne prelaze 56°C na full loadu. Jako prozračno kućite.

    [​IMG]
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene jebe to sa HDD-ovima. ali valjda cu nesto skontati. A javim, 7-8 januara valjda ce mi doci 5900x i Be Quiet Dark Rock 4. I onda uzimam i kuciste, rastavljam ovo svoje CoolerMaster 690 Advanced II pa cu pokusati spojiti sve fino.
     
    iPlay likes this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    @iPlay koliko ima prostora za hladnjak, dolazi mi Be Quiet Dark Rock 4, ne PRO verzija. Sta mislis hoce li stati?