Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Brinem se za tebe, Dino.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da si bar smajlija stavio. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Šta je sljedeće, prelaziš na hlađenje nitrogenom? :D
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zajedno s kucistem sam narucio i Liquid freezera III 360. :)
     
    Picoooka likes this.
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tacno sam znao, rekoh nece se on smirit dok ne uzme vodeno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Last edited: May 13, 2024
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To pomogne na GPU, ali ne i na CPU. Kod GPU je direct die.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prema testovima, sa Kryonaut bi trebao imati 3-5 stepeni razlike.
     
  9. Picoooka

    Picoooka Komšija

    dino73n likes this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne isplati se zavfrkavati,mislio sam uzet neku drugu pastu kad budem montirao vodeno ali ako je vrijedno razlike al 1C izmedju mx4 i krayonout a uz vodeno ce doc mx6 koja je bolja od mx4
     
  11. Picoooka

    Picoooka Komšija

    Nema potrebe za kupovinom bilo kakve druge paste,ako je u paketu ukljucena MX-6 :) sretno
     
    dino73n likes this.
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    Nakon zamijene Freezer 34 eSports Duo (MX-4 pasta) sa Freezer 36 (MX-6 pasta), temperatura CPUa je spala sa 72°C na nekih 67°C. Na leđa kućišta sam ubacio još jedan P12 PST i spojio ga na spliter kabl od ventilatora Coolera tako da je sada usklađen RPM.
    Sa tom konfiguracijom sam oboro temp. za dodatnih 2-3°C.
    Navedene temperature su u igrama poput COD:WZ, BF2042 i sl.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je vise razlika freezer 34 vs 36 nego mx-4 vs mx-6.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Danas nabacim dva Arctic P14 sa gornje strane i okrenem ih da hlade ram i vrm-ove. Na 50% (850rpm) osjetim zrak kroz mesh panele sa strane. Cisti overkil za matx kuciste, al mala razlika u cijeni bila, 20KM/komad.

    Poslije stavim MX-6 pastu na graficku, ranije bila MX-2. Temp pale za 5C, na gpu sa 75 na 70, hotspot sa 86 na 81.
    MX-6 se dosta teze razmazuje, ne ide bez plasticne kasikice za sladoled :)
    Sutra ide procesor.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ja sam se juce spakovao u Cougar MX600 i instalirao Liquid Freezera III 360 i ko drugi komp. CPU onako,malo bolje,68-70 u CB23,uglavnom temp je uvijek tu negdje oko 70 al zato raste rezultat,sa freezerom 36 sam imao ispod 15k da bi zadrzao temp oko 70c sa DRP4 malo preko 15k a sad sa vodom 15600,al zato grafa je se obradovala pravo. U igrama jedva da 60c dokuci gpu al hotspot me zeza jos od ranije,morat cu je otvoriti pa staviti novu pastu. Grafa je prije bila na vodi i ovaj zracni hladnjak je nov,nije uopste radio nikad dok meni nije dosla. Vjerovatno kod montaze zracnjaka negdje fali malo paste na GPU ili ima viska pa ne pokupi svu temperaturu najbolje. Zna i prebacit 90c
     
    Last edited: May 23, 2024
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni isto djavo ne da mira, kupicu 3xP14 Max za AIO, ne zato sto imaju 2800rpm max, nego sto su bolji na istim rpm nego ovi Bionix P140 odnosno obicni P14 (imam dva P140 i jedan P14). Nece oni vidjet vise od 1100-1200rpm.
     
    dino73n likes this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pas mater, kako su jaki ovi P14 Max. Kupio dva i moram naletit na kakvu akciju za treceg.

    Kad su na full rpm, tacno osjetis SILU kojom guraju zrak, ovo jos nisam nikad vidio. Naravno, tad su veoma glasni, ali vazniji mi je rpm raspon od 1000-1300rpm, eventualno do 1600rpm.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ekstra ventovi, ko god moze da ih ubaci umjesto 12cm bilo gdje u kucistu isplati se definitivno.
     
  19. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Kod mene ih ima 5xP12 max u kucistu. Morao sam ih ograniciti jer su prejaki haha.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemaju mi smisla za kuciste, al nikako. Mislim nemaju smisla ni za AIO, ali izletilo mi povoljno dva P14 Max i sta cu, kupim.